Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

ZACZYNA WSPINACZKĘ NA SZCZYT – WYGRANA KAMILA BEDNARKA

Walczył koncertowo – to najczęstsze komentarze po sobotnim zwycięstwie Kamila Bednarka (4-0, 2 KO), z zawsze trudnym i wymagającym w ringu Bartłomiejem Grafką (22-38-3, 10 KO).
ZACZYNA WSPINACZKĘ NA SZCZYT – WYGRANA KAMILA BEDNARKA

Technika, przegląd sytuacji, szybkość, umiejętność zadawania ciosów w różnych płaszczyznach, bardzo dobry kontakt z narożnikiem, świetna praca nóg... Dobrze, że Kamil nie mógł słyszeć komentatorów telewizyjnych w czasie walki i oby nie zmieniły one podejścia naszego zawodowca. Ale te pochwały były jak najbardziej uzasadnione, a i postrzeganie Kamila i jego talentu przez środowisko bokserskie oraz media na pewno będzie pomocne w dalszym budowaniu kariery.

Walkę, a przecież to styl robi walkę, oglądało się świetnie. Bartłomiej Grafka miał być wymagającym sprawdzianem i punktem odniesienia dla umiejętności Kamila. Wielu ekspertów twierdziło, że to bardzo mocny rywal na tak wczesnym etapie zawodowstwa. Tymczasem mający ogromne doświadczenie i serce do walki Grafka na tle wychowanka Piotra Wilczewskiego nie miał nic do powiedzenia. To był rzeczywiście koncertowy pokaz boksu.

Po czwartym starciu pięściarz ze Śląska schodził do narożnika mocno poobijany i po konsultacji z lekarzem nie wyszedł już do piątek rundy. Dla dzierżoniowskiego zawodowca, było to drugie tegoroczne zwycięstwo.

„Zaczynamy wspinaczkę na szczyt” - napisał po walce na swoim Facebooku trener Kamila Piotr „Wilk” Wilczewski. Gdzie leży ten szczyt? To już zależy głównie od zawodnika, no i może trochę od losu. Jeśli Kamil nie straci motywacji, będzie się dalej rozwijał i nie „uśpią” go kolejne, wydaje się, łatwo odnoszone zwycięstwa, to może być on bardzo wysoko.

Walkę Kamila Bednarka mogliśmy oglądać w sobotę w TVP Sport. Podczas transmisji Dzierżoniów pojawiał się wielokrotnie w wypowiedziach komentatorów i ekspertów.
fot: ringpolska.pl


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama