Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

PAMIĘCI 30 LAT SAMORZĄDNOŚCI LĄDKA ZDROJU

W 2020 r. mija 30 lat od pierwszych wyborów do rad gmin oraz ustawy o samorządzie terytorialnym. Ustawę uchwalono 8 marca 1990 roku, która jako obowiązujący akt prawny weszła w życie 26 maja 1990r. 27 maja ustanowiono więc Dniem Samorządu Terytorialnego.
PAMIĘCI 30 LAT SAMORZĄDNOŚCI LĄDKA ZDROJU

W tym roku – z uwagi na sytuację związaną z pandemią koronawirusa – uroczystości zaplanowane przez Burmistrza Lądka-Zdroju w tym zakresie miały bardzo skromny, lecz uroczysty charakter. Aby uświetnić tak wspaniały Jubileusz 30-lecia Samorządności w Polsce, we wnętrzu lądeckiego ratusza zamontowano i odsłonięto pamiątkowe tablice upamiętajniające dotychczasowych włodarzy-samorządowców Lądka-Zdroju oraz członków Rady Miejskiej Lądka-Zdroju poszczególnych kadencji.
Z uwagi na ograniczenia w dostępności pomieszczeń ratuszowych tablice zostały odsłonięte przez Burmistrza Lądka-Zdroju – Romana Kaczmarczyka jedynie w obecności reprezentacji pracowników UMiG w Lądku-Zdroju, jednak liczymy, że już wkrótce tablice z pamiątkowymi inskrypcjami dostępne będa także dla ogółu publiczności odwiedzającej magistrat.

Z okazji Dnia Samorządowca włodarz Kurortu Lądek-Zdrój złożył także życzenia wszystkim, którzy wspierali oraz kontynuują idee samorządności w Polsce:

„Z okazji Jubileuszu 30-lecia Samorządności w Polsce,
pragnę złożyć wszystkim osobom
tworzącym samorząd terytorialny:
Burmistrzom, Radnym, Sołtysom i Członkom Rad Sołeckich,
pracownikom administracji publicznej, oświaty, kultury i pomocy społecznej,
w tym także druhom OSP oraz wszystkim,
którzy współtworzyli i wspierali rozwój lokalnych samorządów,
najserdeczniejsze życzenia pomyślności
oraz niesłabnącej satysfakcji z wykonywanej pracy
na rzecz realizacji potrzeb społeczności
naszych Małych Ojczyzn.

W tym wyjątkowym Dniu Samorządu Terytorialnego
życzę także wszystkim Państwu
niesłabnącego zapału i wytrwałości
w pełnieniu tak ważnej, bardzo odpowiedzialnej służby
oraz wytrwałości i powodzenia
w wykonywaniu ambitnych założeń,
mających na celu rozwój i pielęgnację
szczytnej idei samorządności w Polsce.

Burmistrz Lądka-Zdroju – Roman Kaczmarczyk.”

Warto zaznaczyć, że to właśnie 30 lat temu mieszkańcy i mieszkanki polskich miast, wsi i gmin zyskali realną możliwość wpływu na najbliższe otoczenie. Dzięki temu otworzyła się możliwość tworzenia oddolnych inicjatyw, trafnie odpowiadających miejscowym potrzebom i uwarunkowaniom oraz bardzo cennych z punktu widzenia funkcjonowania społeczności lokalnych. To także idee wspierania rozwoju oraz zachowania tradycji i zwyczajów – tak charakterystycznych i często znamiennych dla naszych Małych Ojczyzn. Idee, które niejednokrotnie przeradzały się w lokalne fundacje czy stowarzyszenia z powodzeniem funkcjonujące do dziś i nadające naszym regionem blasku i kolorytu. Zatem Jubileusz 30-lecia Samorządności w Polsce to wspaniała okazja, aby podkreślić rolę społeczeństwa obywatelskiego i samorządności, jako podstawy prawdziwie demokratycznego państwa.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Zobacz również
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Latający Mercedes Treść komentarza: I skończyło się pajacowanie Na pierwsze autko to chyba rodzice się rozpędzili za bardzo. No ale w Bielawie tak jest że prześcigają się wszyscy na pokaz. Data dodania komentarza: 28.05.2026, 22:36 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Zderzenie z Porsche Autor komentarza: mc Treść komentarza: proponuje na malediwy wysłać. Data dodania komentarza: 22.05.2026, 21:55 Źródło komentarza: Zatrzymany za serię przestępstw – uszkodzenie radiowozu, pobicia i naruszenia prawa Autor komentarza: MK Treść komentarza: Coś w oznakowaniu trzeba tam zmienić - dopisać, doświetlić. Co tydzień tam jest kraksa. Data dodania komentarza: 22.05.2026, 20:21 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Kolejne zderzenie na obwodnicy Autor komentarza: dajesz, malina Treść komentarza: ale urwał Data dodania komentarza: 21.05.2026, 12:57 Źródło komentarza: Ząbkowice Śl. Tragiczny wypadek po uderzeniu Fiatem w dom Autor komentarza: ans Treść komentarza: I loved reading about Ostroszowice's efforts to win the "Beautiful Village of Lower Silesia" title! It’s inspiring how community spirit can transform places. Speaking of vibrant environments, have you ever thought about how the colorful levels in geometry dash subzero reflect a similar sense of creativity and teamwork? Keep up the great work highlighting such important community initiatives! Data dodania komentarza: 14.05.2026, 10:31 Źródło komentarza: Ostroszowice walczą o tytuł „Pięknej Wsi Dolnośląskiej” Autor komentarza: a Treść komentarza: Wczoraj mnie "kierowca" wyprzedził na przejeździe kolejowym na drodze Bielawa - Dzierżoniów. Niektórzy nie maja mózgu. Data dodania komentarza: 7.05.2026, 14:28 Źródło komentarza: Zatrzymaj się przed tragedią – wspólna akcja „Bezpieczny Przejazd”
Reklama