Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

UNIJNE DOTACJE NA ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

Europejska Akademia Dziecka w Dzierżoniowie to niepubliczne przedszkole, które wygrało konkurs na realizację projektu unijnego pod nazwą: „Bo przedszkole uczy, bawi nas - dołącz do Europejskiej Akademii Dziecka w Dzierżoniowie”. Projekt rusza 1 sierpnia 2020 r. i obejmie dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat W projekcie mogą wziąć udział dzieci z całego powiatu dzierżoniowskiego.
UNIJNE DOTACJE NA ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM



 

W ramach projektu z zajęć edukacyjnych i specjalistycznych skorzysta łącznie 50 dzieci, w tym 30 miejsc jest przygotowanych dla nowo przyjętych dzieci.

Uczestnictwo w projekcie pozwoli na obniżenie czesnego do 290,00 zł łącznie z wyżywieniem.

Dzięki udziałowi przedszkola w projekcie miasto Dzierżoniów zaoszczędzi ponad 400.000,00 zł.

Z projektu skorzystają nie tylko dzieci, ich rodzice, ale i nauczyciele przedszkola, którzy wezmą udział w licznych szkoleniach i warsztatach oraz studiach podyplomowych.

W ramach realizacji projektu dzieci skorzystają z atrakcyjnych, dodatkowych zajęć edukacyjnych i rozwojowych:

- zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne:

* kinezjologia edukacyjna, która wpływa na poprawę zdolności organizacyjnych, kształtowanie
umiejętności matematycznych, twórczego pisania i mówienia,

* edukacja polisensoryczna (wielozmysłowa) – uruchomienie u dzieci wszystkich zmysłów. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem sensorycznego domku lustrzanego,

* zajęcia logopedyczne – dla dzieci z zaburzeniami mowy, które powodują zaburzenia komunikacji językowej oraz utrudniają naukę,

- zajęć stymulujących rozwój psychoruchowy:

* taniec, w tym elementy tańca towarzyskiego i nowoczesnego – rozwinięcie u dzieci koordynacji wzrokowo-ruchowej, poprawienie procesów pamięci, nauka koncentracji uwagi i wewnętrznej dyscypliny, wyrobienie umiejętności współpracy, poczucia estetyki i rozwój muzykalności,

* zajęcia judo/ zajęcia piłki nożnej – wprowadzenie dzieci w świat bezpieczeństwa, dyscypliny
i pozytywnej rywalizacji. Rozwinięcie wytrzymałości, siły, szybkości i zwinności. Zwiększenie odwagi, odporności, koncentracji, wytrwałości.

- zajęć rozwijających kompetencje kluczowe oraz umiejętności uniwersalne niezbędne
na rynku pracy:

* warsztaty ,,ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów” – mające na celu zwiększenie świadomości i wiedzy dzieci w zakresie zagadnień ekonomicznych, finansowych oraz z zakresu przedsiębiorczości.

* ,,Wkrótce zostanę uczniem - przygotowanie do nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej”- poznanie technik nauki szybkiego czytania i zapamiętywania.

* język angielski metodą Helen Doron - nauka podstaw języka obcego, rozwijanie niezbędnych kompetencji językowych.

* dziecięca edukacja informacyjna na tabletach – właściwe zapoznanie dziecka z pożytecznymi aspektami multimediów jako niezbędny element nowoczesnej edukacji.

* szachy/ warcaby – rozwijanie logicznego myślenia, rozwijanie koncentracji, elementy myślenia abstrakcyjnego, uczenie gry fair-play.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez kadrę posiadającą niezbędne kwalifikacje i doświadczenie w realizacji zajęć danego typu.

Rekrutacja dzieci do projektu już trwa. Zainteresowanych rodziców prosimy o składanie deklaracji udziału w projekcie drogą mailową [email protected] lub telefonicznie 74 834 00 04. Liczna miejsc ograniczona.



Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”Autor komentarza: życzliwyTreść komentarza: Nie róbcie tej sortowni, bo przegracie wyboryData dodania komentarza: 11.08.2022, 15:53Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: ...Treść komentarza: Kiedy spotkanie w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców?Data dodania komentarza: 11.08.2022, 10:12Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: SzlaufieTreść komentarza: Może powtórzysz to nie anonimowo cwaniaku za 5gr?Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:08Źródło komentarza: Śmierć mężczyzny w Bielawie
Reklama