Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 6 kwietnia 2026 03:11
Reklama https://michalska.pl
Reklama 1

JAK FUNKCJONUJĄ PIESZYCKIE PLACÓWKI?

Od poniedziałku, 11 maja najmłodsi mieszkańcy Gminy Pieszyce wrócili do Żłobka Miejskiego nr 1 i Przedszkola Publicznego nr 2. Po blisko dwumiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem nie wszystkie dzieci wróciły do placówek.
JAK FUNKCJONUJĄ PIESZYCKIE PLACÓWKI?

Otwarcie obu placówek możliwe już było 6 maja, jednak burmistrz Pieszyc, Dorota Konieczna – Enoezl nie zdecydowała się na ten krok, wszystko ze względu na bezpieczeństwo dzieci i pracowników. Przed otwarciem zarówno Żłobka Miejskiego nr 1, jak i Przedszkola Publicznego nr 2 należało poddać pomieszczenia ogólnej dezynfekcji, przeszkolić kadrę, a także zapewnić jej sprzęt ochrony osobistej.
Przygotowania do otwarcia żłobka i przedszkola trwały ponad tydzień, a zakres pracy był szeroki, obejmowałam m.in.:
- kontakt z dyrektorami i kierownikami placówek i analizowanie dostępności kadry nauczycielskiej i opiekuńczej,
- rozmowy z rodzicami i opiekunami dzieci,
- wyposażenie placówek w środki ochrony osobistej,
- przygotowanie i konsultowanie procedur przyjmowania i odprowadzania dzieci, tworzenie dodatkowych regulaminów i informacji, wzorów niezbędnych do przyjęcia dzieci oświadczeń,
- przygotowania „techniczne”, czyli usuwanie wyposażenia i zabawek trudnych do dezynfekcji, przystawanie pomieszczeń do obecnych warunków.
Placówki pracują w dotychczasowych godzinach od 6:00 do 16:00. W mniejszych grupach, zachowując wszelkie środki ostrożności.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JustynaTreść komentarza: Chyba najgorszy żart ;) ;) Już się ucieszyłam.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 16:09Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: Nie pozdrawiam - turystka z Dzierżoniowa xDTreść komentarza: I bardzo dobrze, przestaniemy przyjeżdzać więc oszczędze na paliwie, ominie nas wizyta w kawiarni. Pójdziemy na lody w Dzierżoniowie przy al. bajkowej gdzie parking jest darmowyData dodania komentarza: 1.04.2026, 20:46Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: PFTreść komentarza: Przystanek kolejowy PKP będzie centralnie przy wieży Wielkiej Sowy? :))))Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:02Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: LoTreść komentarza: Opłaty za parkometry przewyższają dochody.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 15:55Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: MkTreść komentarza: Piękne wizje. Szkoda, że takie rewelacje są tylko 1 kwietniaData dodania komentarza: 1.04.2026, 12:38Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: MonikaTreść komentarza: Brawo chłopaki!!!!!Data dodania komentarza: 30.03.2026, 11:09Źródło komentarza: Sparta Ostroszowice gromi w Strzegom Football Cup!
Reklama