Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

POŻAR LASU NA RADUNII (WIDEO)

22 kwietnia po godzinie 11.30 dyżurny stanowiska kierowania PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach przełęczy Tąpadła. Na na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP Dzierżoniów i OSP z powiatu dzierżoniowskiego jak i wrocławskiego w tym OSP z Sobótki. Strażacy ugasili dwa ogniska pożaru na południowych stokach góry Raduni na powierzchni około 1ha. W akcji uczestniczyły dwa samoloty gaśnicze (Dromadery) które pobierały wodę na lotnisku w Mirosławicach.
POŻAR LASU NA RADUNII (WIDEO)
Pożar lasu na Raduni w widoku z Dzierżoniowa

Pożarem objęte było ok. 1 hektar lasu w tym 30 arów młodnika. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ograniczeniu rozprzestrzeniania się ognia w młodniku oraz pożaru uprawy leśnej za pomocą czterech linii gaśniczych. Dalsze działania po ograniczeniu i ugaszeniu pożaru polegały na przekopaniu ściółki w poszukiwaniu zarzewi ognia oraz przelaniu całego terenu wodą. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brały udział: 14 zastępów z powiatu dzierżoniowskiego (trzy zastępy PSP Dzierżoniów, OSP Jaźwina, OSP Sienice, OSP Ligota Wielka, OSP Roztocznik, OSP Gilów, OSP Mościsko, OSP Bielawa, OSP Ostroszowice, OSP Piława Górna, OSP Łagiewniki, OSP Niemcza), 5 zastępów z powiatu wrocławskiego (dwa zastępy JRG nr 4 z Wrocławia, OSP Sobótka, OSP Księginice Małe) oraz dwa samoloty gaśnicze Dromader, które lądowały i pobierały wodę na lotnisku w Mirosławicach, gdzie OSP Zachowice zaopatrywało w wodę, Na tamie w Sulistrowicach zorganizowany został punkt poboru wody, gdzie około 10 zastępów dowoziło na przełęcz w pobliże akcji gaśniczej. Akcja gaszenia została zakończona o godzinie 20:00.

Żródło: Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: .....Treść komentarza: Fajny zespół i atmosfera ,polecam z włoskich wykonawców Ludovico Einaudi super kompozytor.Data dodania komentarza: 29.09.2022, 19:50Źródło komentarza: W Pałacu Kamieniec gościł Dolnośląski Festiwal MuzycznyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: A gdzie są odpowiednie służby?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 18:12Źródło komentarza: Kontrola składowisk odpadów na terenie Dolnego ŚląskaAutor komentarza: anoTreść komentarza: Określenie: TRASA SUDECKA łącząca Kotlinę Jeleniogórską i Kotlinę Kłodzką - to nieporozumienie. Powinna się nazywać TRASA PODSUDECKA , bo TRASA SUDECKA przebiega od Jeleniej Góry , przez Wałbrzych do Kłodzka i tak się powinna nazywać i ona też powinna na całym odcinku zostać PRZEBUDOWANA !!!Data dodania komentarza: 29.09.2022, 17:39Źródło komentarza: Rusza budowa III etapu Obwodnicy DzierżoniowaAutor komentarza: GośćTreść komentarza: A co z energią odnawialną ?. Jest od tego spółkaData dodania komentarza: 29.09.2022, 13:02Źródło komentarza: Będą wyłączane światła uliczneAutor komentarza: listopadTreść komentarza: Jak nakazuje tradycja Oktoberfest odbył się we wrześniu 😂😂😂Data dodania komentarza: 28.09.2022, 11:34Źródło komentarza: Oktoberfest w Browarze JedlinkaAutor komentarza: nie dla spalarniTreść komentarza: Kupieni za miskę zupki a wnuki beda truteData dodania komentarza: 27.09.2022, 09:56Źródło komentarza: Bielawscy seniorzy odwiedzili Ekologiczne Centrum Odzysku
Reklama