Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

(ODWOŁANE) W BOLKOWIE, RADKOWIE I WAMBIERZYCACH OTWORZĄ KOLEJNE STACJE ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

W porozumieniu z burmistrzem Bolkowa oraz Radkowa oficjalne otwarcie trzech stacji ładowania samochodów elektrycznych są odwołane ze względów bezpieczeństwa w świetle działań prewencyjnych i prowadzonych w związku z koronawirusem.
(ODWOŁANE) W BOLKOWIE, RADKOWIE I WAMBIERZYCACH OTWORZĄ KOLEJNE STACJE ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

Oficjalne otwarcia stacji odbędą się:

12 marca w Bolkowie na ul. Szpitalnej (parking przy Szkole Podstawowej) o godz.11.00.

13 marca w Radkowie na Parkingu przy ul. Bolesława Chrobrego o godz.11.00.

13 marca w Wambierzycach na parkingu przy ul. Noworudzkiej o godz. 14.00.

W wydarzeniach wezmą udział m.in. władze samorządowe, przedstawiciele PGE Nowa Energia i pomysłodawca projektu e-Sudety. Są to stacje ładowania o normalnej mocy, które ładują samochody elektryczne prądem zmiennym  2 x 11 kW.  Ładowanie jest obecnie bezpłatne. Kolejne stacje będą pojawiały się systematycznie. Trwają uzgodnienia techniczne, także z lokalnym operatorem w aspekcie budowy przyłączy.

 - Sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych jest punktem wyjścia do podejmowania dalszych ważnych dla rozwoju regionu działań, w tym promocyjnych. Zależy nam, by Sudety były kojarzone jako region z czystym powietrzem, przyjazny z natury. Redukowanie zanieczyszczeń, hałasu jest procesem, ale możliwym do realizacji przy dobrej współpracy władz centralnych, samorządowych, świata nauki, biznesu i mediów - Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator projektu e-Sudety.

 - PGE Nowa Energia agreguje kompetencje w obszarze elektromobilności dla całej Grupy Kapitałowej PGE. Nasze główne zadanie to rozwój infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych. Nasze stacje ładowania działają już w kilkunastu miastach. Rozwijamy także modele biznesowe w oparciu o nowe usługi, w tym między innymi carsharing. W tym celu staliśmy się większościowym udziałowcem spółki 4Mobility - Kazimierz Więcek, Prezes Zarządu PGE Nowa Energia.

Oficjalne otwarcie stacji ładowania w dniach 12 – 13 marca to także okazja dla uczestników do testowania samochodów elektrycznych.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama