ŚWIETNE WYNIKI ZAWODNIKÓW MKS 9 NA MISTRZOSTWACH POLSKI W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

W dniach 18-22.12.2019 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17,18 lat na 25m basenie. W zawodach uczestniczyło 604 zawodników ze 120 klubów. MKS 9 reprezentowali Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk, Paulina Porębska i Dominik Pietrewicz - podopieczni trenera Andrzeja Wojtala.
ŚWIETNE WYNIKI ZAWODNIKÓW MKS 9  NA MISTRZOSTWACH POLSKI W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

Zgodnie z nową pięciodniową formułą zawodów, podczas eliminacji odbywała się kwalifikacja do trzech finałów: A, B oraz C.

Paweł Juraszek w kategorii open zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 21,12.

Karolina Jurczyk w kategorii open na dystansie 50m stylem motylkowym zajęła 7. miejsce w finale A (27,25) a w kategorii 17-18 lat uzyskany wynik dał jej brązowy medal. Na dystansie 100m stylem dowolnym zajęła 10. miejsce w finale A (56,68), a na dystansie 50m stylem dowolnym zajęła 3. miejsce w finale B (25,84) co jednocześnie dało jej dwa czwarte miejsca w kategorii 17-18 lat. Na dystansie 50m stylem grzbietowym zajęła 1. miejsce w finale C co w kategorii 17-18 lat uplasowało ją na 8. miejscu.

Paulina Porębska w kategorii open rywalizację na dystansie 50m (28,66) i 100m (1:02,78) stylem dowolnym oraz 50m (31,38) i 100m (1:09,68) stylem motylkowym zakończyła na eliminacjach, jednocześnie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Dominik Pietrewicz w kategorii open na dystansie 50m (27,02) i 100m (1:00,04) stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym (31,04) zakończył rywalizację na eliminacjach poprawiając rekordy życiowe.