Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

WYJĄTKOWI ARTYŚCI NA TEGOROCZNEJ GALI SUDECKICH KRYSZTAŁÓW

Tegoroczna gala „Sudeckich Kryształów” to również wyjątkowe wydarzenie artystyczne. W tym roku na scenie w znakomitych interpretacjach zaprezentowali się: Ula Milewska, Patrycja Mizerska, Szymon Zychowicz, Wojciech Myrczek oraz KC Nwokoye.
WYJĄTKOWI ARTYŚCI NA TEGOROCZNEJ GALI SUDECKICH KRYSZTAŁÓW

 

Ula Milewska swoją karierę artystyczną rozpoczęła w Zespole Pieśni i Tańca „Poloneziaki” działającym przy Spółdzielczym Centrum Kultury w Bielawie. Dziś to doświadczona wokalista i aktorka, studentka Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego. Na co dzień współpracuje z Teatrem Pieśń Kozła, a na swoim koncie ma wiele spektakli i koncertów w Europie i Azji z rozmaitymi muzykami między innymi z Leszkiem Możdżerem. Na fortepianie akompaniował jej Filip Miguła.

 

 

Patrycja Mizerska pochodząca z Bielawy, jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, specjalność musical. Od bieżącego roku rozpoczęła prace w Teatrze Muzycznym Roma w musicalu Aida, a ostatnio została laureatką 2 odcinka SZANSY NA SUKCES, którą mam zaszczyt prowadzić.

 

 

Szymon Zychowicz – artysta, poeta i muzyk wykonujący piosenkę literacką. Laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej w Warszawie w 1992 r. i wielu innych nagród i wyróżnień festiwali piosenki literackiej i autorskiej. Przyjechał do nas aż z Norwegii, gdzie od kilku lat mieszka wraz z rodziną, co ciekawe przez kilka lat mieszkał również w Bielawie. Artysta przez lata związany był z Piwnicą pod Baranami. Ma na swoim koncie kilka wyjątkowych płyt.

 

 

Wojciech Myrczek - czołowy wokalista jazzowy. Wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Od czterech lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie Jazz Top miesięcznika Jazz Forum w kategorii wokalista roku. Laureat I nagrody oraz nagrody publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii.

 

 

 

KC Nwokoye - nigeryjski kompozytor, wykonawca i autor tekstów. Jego praca muzyczna łączy wpływy z Jazz-u, Swing-u, Samby, Bossa Novy, Soul-u, Afro Jazz-u oraz muzyki etniczno-latynoskiej. Zainspirowany jest takimi artystami jak Sade, Nat King Cole, Dean Martin, czy Frank Sinatra.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama