Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

PRZEGLĄD PLASTYKI NIEPROFESJONALNEJ WALOR

640 prac malarskich, rysunków oraz grafik musieli ocenić jurorzy 6. Dolnośląskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej WALOR 2014.
PRZEGLĄD PLASTYKI NIEPROFESJONALNEJ WALOR

640 prac malarskich, rysunków oraz grafik musieli ocenić jurorzy 6. Dolnośląskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej WALOR 2014. Łącznie w konkursie wzięło udział 146 uczestników. Ich prace można oglądać w „Galerii na Piętrze” do końca stycznia.

Wręczenie nagród laureatom oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbyły się 29 listopada w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Jury w składzie Alicja Młodecka - historyk sztuki, dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA „Zamek Książ”, Andrzej Żarnowiecki - artysta plastyk oraz Cyryl Bartkowiak - artysta plastyk wyłoniło 28 laureatów w trzech kategoriach: malarstwo, rysunek i grafika.

W pierwszej z nich I nagrodę otrzymali: Adam Pędziwol, Barbara Lange za pracę „Ocalenie sprawiedliwych”, Katarzyna Śrutwa za ikony „Różowy Chrystus” i „Chrystus Pan Wszechświata” oraz Maria Anna Sanocka.

Drugie miejsce jurorzy przyznali Kazimierze Dymek za pracę „Brzozowa Impresja”, Marianowi Wiekierze za zestaw prac, Lucynie Skórskiej za pracę „Pejzaż”, Jerzemu Dominikowi Szczesiakowi za pracę „Jezioro Wicko” i Janowi Ziębie za pracę „Park”.

Trzecie miejsce przypadło w udziale Dorocie Cieśli za pracę „Czekam na Ciebie” i Izabeli Bartosińskiej za zestaw kompozycji abstrakcyjnych.

Wyróżnienia otrzymali: Maria Surma za pracę „Wschód słońca na górze Synaj”, Jadwiga Czyżewska za pracę „Drzewa”, Jadwiga Żelaszkiewicz za pracę „Łąka”, Maria Tarnawska za pracę „Kościelna łączka”, Tadeusz Janczyński za pracę „Wieża rycerska Siedlęcin”, Dariusz Sosnowski, Marek Cieśla za pracę „Toskania”, Izabela Zatchiej za pracę „Samotny Konik” i Bogumiła Wiernicka za pracę „Kolorowa Ulica”.

W kategorii „Rysunek” pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Sitarz za pracę „Martwa Natura”. Drugie miejsce jurorzy przyznali Konradowi Bussowi za pracę „Josefine Jonsson”, Bozenie Rączce  za zestaw prac oraz Katarzynie Stępień za pracę „Biało na Czarnym”.

Trzecią nagrodę otrzymała Krystyna Kowalska za pracę „Kaloryfer”, a wyróżnienie - Dagmar Hudeckova  z Czech za zestaw prac. W kategorii „Grafika” pierwsza nagroda przypadła w udziale Izabeli Szadurskieja, a druga Michałowi Stawickiemu.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Gość 04.12.2014 13:15
Gratulacje dla pani Kazimiery Dymek od koleżanki z Niemiec. Pozdrowienia.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”
Reklama