Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

RAPORT O STANIE GMINY BIELAWA

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej (środa 26 czerwca), bielawscy radni debatować będą nad raportem o stanie gminy.
RAPORT O STANIE GMINY BIELAWA

Zgodnie z art. 28aa ust. 6, 7, 8 ustawy o samorządzie gminnym, burmistrz Bielawy zobligowany jest bowiem przedstawić Radzie Miejskiej dokument pod nazwą: RAPORT O STANIE GMINY”. Jest to zbiór najważniejszych informacji dotyczących realizacji polityki, programów, strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. W raporcie znaleźć można m.in. dane o finansach Bielawy, przeprowadzonych inwestycjach, czy informacje o podejściu do zarządzania miastem. Raport pokazuje także społeczną i gospodarczą kondycję Bielawy.

Jeśli wynik debaty będzie pozytywny, burmistrz dostanie od rady tzw. votum zaufania.

Zgodnie ze wspomnianą ustawą, w debacie nad raportem o stanie gminy, głos zabierać mogą również mieszkańcy. Szczegółowa informacja, o tym, jak to zrobić, dostępna jest tutaj: https://bielawa.finn.pl/bipkod/21370782?komunikat=21400030

Warto dodać, że na czerwcowej sesji absolutoryjnej radni ocenią także realizację budżetu gminy za poprzedni rok. W następstwie tego, zagłosują w sprawie absolutorium dla Burmistrza Miasta Bielawa.

Raport o stanie gminy – plik PDF do pobrania


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KrystekTreść komentarza: A co dalej z ul Nowobielawska i poboczem inaczej mówiąc z chodnikami dla pieszychData dodania komentarza: 5.02.2026, 13:03Źródło komentarza: Ponad 420.000 zł dotacji dla Gminy Bielawa na opracowanie projektu technicznego budowy III etapu obwodnicy miejskiejAutor komentarza: LokatorTreść komentarza: Na klatkach pali sie w dzień swiatlo na os rozanym blok nr5, czy tylko sie prezesi dogadali między sobą. Juz dwa razy zglaszalem , raz tauron byl i teraz pali się jeszcze dluzej w dzień. To tak specjalnie?Data dodania komentarza: 2.02.2026, 09:42Źródło komentarza: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Dzierżoniowie: 567 nowych mieszkań w 18 lat!Autor komentarza: EmerytTreść komentarza: Brawo Adam za super materiał, czekam na następne filmy TS ,pan Jan ma nie samo witą wiedze historycznąData dodania komentarza: 1.02.2026, 20:11Źródło komentarza: Bielawa - zapomniana historia - Pałac BielawaAutor komentarza: OgienTreść komentarza: Szkoda dzieciaka oby wyszedł szybko z tegoData dodania komentarza: 24.01.2026, 19:46Źródło komentarza: Sekundy decydowały o życiu. Odwaga policjantki uratowała 15-latkaAutor komentarza: LakiTreść komentarza: Szkoły da dzieciaka oby wyszedł z tego szybkoData dodania komentarza: 24.01.2026, 19:45Źródło komentarza: Sekundy decydowały o życiu. Odwaga policjantki uratowała 15-latkaAutor komentarza: falconeTreść komentarza: Brawo Panie Gancarz, Jeszcze tylko Zmobilizować wycieczki dla szkół z całego Dolnego Śląska do Srebrnej Góry jako zajęcia z HistoriiData dodania komentarza: 19.01.2026, 14:11Źródło komentarza: „Dolny Śląsk na dobrych torach”. Samorząd województwa zapowiada kolejową ofensywę inwestycyjną
Reklama