Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

OGÓLNOPOLSKI STRAJK OŚWIATY – USTALENIA DOTYCZĄCE FUNKCJONOWANIA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

W ostatnich dniach, odbyło się spotkanie władz miasta Bielawa z dyrektorami bielawskich placówek oświatowych, dotyczące organizacji pracy szkół i przedszkoli publicznych, podczas strajku nauczycieli, który planowo rozpocznie się w poniedziałek 8 kwietnia br.
OGÓLNOPOLSKI STRAJK OŚWIATY – USTALENIA DOTYCZĄCE FUNKCJONOWANIA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Mimo, że burmistrz nie jest bezpośrednio stroną sporu, czuje się w obowiązku maksymalnie ograniczyć jego skutki, będące najbardziej dotkliwe dla dzieci. Z pomocą instytucji kultury zorganizuje więc zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej. W akcję zaangażują się również wszystkie instytucje miejskie.

Planowane działania w dniach od 8 do 9 kwietnia:

SZKOŁY:


Dzieci, których rodzice złożyli stosowne oświadczenia, będą miały zapewnioną opiekę świetlicową.

PRZEDSZKOLA:


Dzieci, których rodzice złożyli stosowne oświadczenie będą miały zapewnioną opiekę, jednakże proszeni są o zapewnienie wyżywienia.


ŻŁOBEK:


Najmłodsze dzieci uczęszczające do żłobka, będą miały opiekę zgodnie z planem.

W dalszych dniach tj. 10,11,12 kwietnia z powodu planowanych egzaminów dla uczniów klas III Gimnazjum, opieka nad dziećmi zorganizowana zostanie przy współpracy z gminnymi jednostkami organizacyjnymi.

WAŻNE:

Dla zapewnienia płynnej komunikacji w czasie strajku, prosimy aby rodzice byli w stałym kontakcie z dyrekcją placówek oraz śledzili strony internetowe szkół i przedszkoli, a także dzienniki elektroniczne lub komunikatory społecznościowe tychże placówek.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JustynaTreść komentarza: Chyba najgorszy żart ;) ;) Już się ucieszyłam.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 16:09Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: Nie pozdrawiam - turystka z Dzierżoniowa xDTreść komentarza: I bardzo dobrze, przestaniemy przyjeżdzać więc oszczędze na paliwie, ominie nas wizyta w kawiarni. Pójdziemy na lody w Dzierżoniowie przy al. bajkowej gdzie parking jest darmowyData dodania komentarza: 1.04.2026, 20:46Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: PFTreść komentarza: Przystanek kolejowy PKP będzie centralnie przy wieży Wielkiej Sowy? :))))Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:02Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: LoTreść komentarza: Opłaty za parkometry przewyższają dochody.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 15:55Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: MkTreść komentarza: Piękne wizje. Szkoda, że takie rewelacje są tylko 1 kwietniaData dodania komentarza: 1.04.2026, 12:38Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: MonikaTreść komentarza: Brawo chłopaki!!!!!Data dodania komentarza: 30.03.2026, 11:09Źródło komentarza: Sparta Ostroszowice gromi w Strzegom Football Cup!
Reklama