Nowotwory złośliwe to druga, najczęstsza przyczyna zgonów w Polsce – wynika z raportu „Dostępność i efekty leczenia nowotworów” opublikowanego przez Narodową Izbę Kontroli w Polsce. Z powodu choroby nowotworowej w 2015 roku zmarło ponad 27 proc. mężczyzn i blisko 24 proc. kobiet[1]. Z danych opracowanych przez Krajowy Rejestr Nowotworów wynika również, że ryzyko zachorowania na raka piersi wzrasta z wiekiem, a niemal połowa zachorowań jest diagnozowana między 50. a 69. rokiem życia.
– W ubiegłym roku na parkingach sklepów Intermarché i Bricomarché, 2045 mieszkanek województwa dolnośląskiego w wieku 50-69 lat wzięło udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych refundowanych przez NFZ – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor ds. Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów i dodaje – Widząc jak wiele kobiet decyduje się na udział w organizowanych przez nas badaniach profilaktycznych możemy śmiało powiedzieć, że akcja przynosi zamierzony efekt. To oznacza, że każdego roku zwiększa się świadomość Polek na temat tego, jak ważna dla naszego zdrowia jest profilaktyka.
Kobiety mieszkające w województwie dolnośląskim mogły skorzystać z bezpłatnych badań w aż 14 miejscowościach m.in. Brzegu Dolnym, Bystrzycy Kłodzkiej, Górze, Jaworze, Jelczu-Laskowice, Kamiennej Górze, Lubaniu, Obornikach Śląskich, Polkowicach, Środzie Śląskiej, Świebodzicach, Trzebnicy, Wołowie i Ząbkowicach Śląskich. Akcja „Muszkieterowie dla Polek” trwała tam łącznie 41 dni, w trakcie których aktywną działalność prowadziło 48 punktów diagnostycznych.
Badania mammograficzne w ramach akcji „Muszkieterowie dla Polek” prowadzone są we współpracy z Niepublicznym Specjalistycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk” z Zielonej Góry. W 2019 roku Grupa Muszkieterów ruszyła z 12. edycją akcji promującej profilaktykę zdrowotną wśród kobiet. Tak jak w poprzednich latach, z bezpłatnych badań będą mogły skorzystać mieszkanki 3 województw: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.
Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce
Grupa Muszkieterów to obecna od ponad 20 lat na polskim rynku największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród”. Zrzesza ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2018 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły blisko 7,5 mld złotych. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest obecnie ok. 13 300 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.





Napisz komentarz
Komentarze