Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

WIKING W DZIERŻONIOWIE

Długo kazał na siebie czekać w tym roku, ale jest coraz bliżej. Wiking, a właściwie BSK TECH 3 Rajd Wikinga odbędzie się w weekend 1 i 2 grudnia 2018 r., a jego bazą będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.
WIKING W DZIERŻONIOWIE
Autor: ART OF FOTO.PL – Bartłomiej Żywarski

Organizatorzy rajdu – Bielawska Grupa Motosport we współpracy z miastem Dzierżoniów wykazali się prawdziwym organizacyjnym zacięcie, bo gdy wszystko było dopięte na ostatni guzik, rajd musiał zostać przeniesiony na inny termin. Miało to miejsce w związku ze strajkiem Policji i innych służb mundurowych i brakiem możliwości zabezpieczenia rajdu.
- Udało się przenieść rajd na inny termin
– komentuje sytuację Szymon Mazur, dyrektor zawodów. – Uwierzcie, że nie jest to proste. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji czekamy na rajd i widowiskowy prolog ulicami Dzierżoniowa, który rozpocznie rywalizację zawodników w sobotę wieczorem. Prolog przejeżdżany będzie od samochodów o najmniejszej pojemności. W niedzielę na zawodników czekają dwa odcinki specjalne, które przejeżdżane będą trzykrotnie. Łącznie daje to 40 kilometrów czystej sportowej rywalizacji.
Biuro zawodów, park serwisowy i odbiór administracyjny odbędą się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie. Pierwszy przejazd prologu ruszy o godzinie 16:30, drugi tuż po nim. W niedzielę zawodnicy zmierzą się na odcinkach Owiesno – Piława Górna i Uciechów – Roztocznik.

UWAGA mieszkańcy – w tych dniach należy spodziewać się utrudnień w ruchu. W czwartek 29 listopada w rejonie trasy prologu zamontowane zostaną znaki zakazu parkowania a na drzwiach budynków przy trasie prologu zamieszczone zostaną stosowne informacje.
W sobotę 1 grudnia w godzinach wieczornych wjazd i wyjazd z Rynku możliwy będzie ulicą Kościelną (obecny zakaz będzie anulowany).

W niedzielę 2 grudnia osoby jadące z Owiesna do Bielawy lub Dzierżoniowa muszą kierować się przez skrzyżowanie w ruchu wahadłowym przez Piławę Dolną. Ruchem będzie kierowała policja.

Rajd jest drugą rundą Rajdowego Pucharu Ziemi Zachodniej. Wszelkie informacje dotyczące zawodów znajdziecie na stronie www.bgmsport.pl i facebookowym fanpag`u RPZZ www.facebook.com/rpziemizachodniej

Harmonogram rajdu


Sobota, 1 grudnia
PROLOG Dzierżoniów – 16:30 | 18:00
Niedziela, 2 grudnia 
OS 1 | 3 | 5 Owiesno – Piława Górna – 9:38 | 11:38 | 13:38
OS 2 | 4 | 6 Uciechów – Roztocznik – 10:02 | 12:02| 14:02

 

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama