Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

PRZED NAMI VIII ŚLĄSKI FESTIWAL KAPUSTY

W najbliższą niedzielę 7 października w wojsławickim Arboretum odbędzie się święto kapusty. Będzie wspólne szatkowanie i kiszenie kapusty, wystawa sukien „Pani Kapustki”, a także organizowany przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie konkurs piosenki „Biesiadowanie w kapuście”.
PRZED NAMI VIII ŚLĄSKI FESTIWAL KAPUSTY

VIII Śląski Festiwal Kapusty to impreza kultywująca polskie tradycje związane z szatkowaniem i kiszeniem kapusty. W trakcie festiwalu odbędą się także pokazy kulinarne „Kapuściane szaleństwa” oraz wystawa sukien „Pani Kapustki”.

Jedną z imprez towarzyszących będzie Konkurs Piosenki Biesiadnej „Biesiadowanie w kapuście”.

- Tegoroczna edycja konkursu wpisana jest w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd też hasło przewodnie wydarzenia - „Country na biało-czerwono”. Zadaniem każdego z dziesięciu zakwalifikowanych zespołów będzie zaprezentowanie trzech piosenek: jednej nawiązującej do obchodów stulecia odzyskania niepodległości, jednej z gatunku country i jednej nawiązującej do obrzędu kiszenia kapusty, co będzie podkreśleniem charakteru imprezy – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Festiwal rozpocznie się o godz. 12.00, natomiast konkurs piosenki planowany jest na godz. 15.15. Po ogłoszeniu jego wyników odbędzie się wspólna biesiada.

Organizatorami imprezy są Arboretum w Wojsławicach, Niemczański Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama