Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

W piątek w 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i w 23. rocznicę złożenia Urny z Ziemią z Polskiego Cmentarza w Katyniu pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny odbędzie się manifestacja patriotyczna, w trakcie której oddany zostanie hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości pod patronatem burmistrza Dzierżoniowa organizuje Zespół Szkół nr 3 i Muzeum Miejskie. Tego dnia zapraszamy także do dzierżoniowskiego rynku na otwarcie wystawy plenerowej „O Niepodległą. Rok 1914”.
DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Uroczystości pod patronatem burmistrza Dzierżoniowa organizuje Zespół Szkół nr 3 i Muzeum Miejskie. Tego dnia zapraszamy także do dzierżoniowskiego rynku na otwarcie wystawy plenerowej „O Niepodległą. Rok 1914”.

Piątkowe uroczystości są jednym z elementów trwającego Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległosci.

Program uroczystości

Skwer Solidarności – Pomnik Pamięci Losów Ojczyzny, godz. 13.00

  • odśpiewanie hymnu Polski;
  • słowo okolicznościowe – Mateusz Cegiełka;
  • część artystyczna – uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Kombatantów RP;
  • odczytanie listu prezesa stowarzyszenia „Dolnośląska Rodzina Katyńska” Ludmiła Błażejczyka;
  • katyński Apel Pamięci – Mateusz Cegiełka i Grupa Rekonstrukcji Historycznej 58. Pułku Piechoty;
  • złożenie wiązanek pod Ponikiem Pamięci Losów Ojczyzny, w miejscu wmurowania urny z ziemią z Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu;
  • wystąpienie burmistrza Dzierżoniowa Dariusza Kucharskiego;
  • odśpiewanie Roty i zakończenie uroczystości.


Rynek w Dzierżoniowie, godzina 14.00

  • otwarcie wystawy plenerowej „O Niepodległą. Rok 1914”, przy udziale Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58. Pułku Piechoty.


 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MkTreść komentarza: Świnica – zwornikowy szczyt w Tatrach WysokichData dodania komentarza: 10.12.2025, 22:02Źródło komentarza: Rozpoczęły się prace przy przebudowie ulicy Lwa Tołstoja w ŚwinicyAutor komentarza: CRGTreść komentarza: Trenerze , pamiętamy i bardzo tęsknimy..Data dodania komentarza: 30.11.2025, 22:18Źródło komentarza: MKS 9: Pływacy na zawodach w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawaTreść komentarza: 1)"Rondo Tkaczy" - ku pamięci zastrzelonym tkaczom w tzw,, buncie tkaczy,,. ,2), Rondo Włókniarzy,, To są propozycje. 👍Data dodania komentarza: 28.11.2025, 20:07Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: Stanisław MyhalTreść komentarza: Zapomniano,że była nazwa BZPB im.II Armii WP a dopiero później nazwę zmieniono na "Bielawa"Data dodania komentarza: 28.11.2025, 18:35Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: eraTreść komentarza: zapraszamy do innych jeszcze stojacych dzieki Opatrznosci zamieszkalych budynkow na terenie Gminy BielawaData dodania komentarza: 25.11.2025, 09:05Źródło komentarza: Bielawa: Termomodernizacja gminnego budynku wielorodzinnego, zlokalizowanego przy ul. Strażackiej 4 A, dobiegła końcaAutor komentarza: WieslawTreść komentarza: Jest gorzej i taka jest prawda !!!Data dodania komentarza: 15.11.2025, 08:11Źródło komentarza: DOW NFZ: dot finansowania opieki zdrowotnej, w tym szpitala w Dzierżoniowie
Reklama