Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W LĄDKU ZDROJU ODKRYTO NAJWIĘKSZE ZŁOŻA GAZU W EUROPIE

Tego z pewnością nikt się nie spodziewał rozpoczynając odwierty geotermalne w Lądku Zdroju. Przypomnijmy, że dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym w wysokości blisko 19 mln zł udało się rozpocząć projekt dotyczący odwiertów na głębokość ponad 2000 m. Inwestycja miała na celu zlokalizowanie źródeł geotermalnych o temperaturze wody powyżej 70 stopni C. Jak się okazało w trakcie prac geologicznych na głębokości blisko 1500 m natrafiono na największe złoża gazu ziemnego w Europie. Dzięki tak dużemu bogactwu tego surowca Lądek Zdrój może stać się centrum gazownictwa w Polsce. Niestety pociąga to za sobą konsekwencję zmiany profilu miasta z turystycznego na przemysłowy, co może stanowić duży problem dla właścicieli uzdrowisk, hoteli i pensjonatów. Jaką decyzję podejmą władze miasta wraz z Ministerstwem Gospodarki o tym jeszcze nie wiemy, ale trwają rozmowy na najwyższym szczeblu, w których uczestniczą również przedstawiciele władz powiatowych i wojewódzkich.
W LĄDKU ZDROJU ODKRYTO NAJWIĘKSZE ZŁOŻA GAZU W EUROPIE

Jak co roku 1 kwietnia zrobiliśmy naszym widzom prima aprylisowy żart i mamy nadzieję, że może przez chwile niektórzy z Państwa dali się nabrać. Niestety nie znaleziono pokładów gazu ziemnego w Lądku Zdroju, ale jesteśmy przekonani, że niebawem dowiercą się do źródeł geotermalnych. Przepraszamy wszystkich, którzy uznali to za fakt.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”Autor komentarza: życzliwyTreść komentarza: Nie róbcie tej sortowni, bo przegracie wyboryData dodania komentarza: 11.08.2022, 15:53Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: ...Treść komentarza: Kiedy spotkanie w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców?Data dodania komentarza: 11.08.2022, 10:12Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: SzlaufieTreść komentarza: Może powtórzysz to nie anonimowo cwaniaku za 5gr?Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:08Źródło komentarza: Śmierć mężczyzny w Bielawie
Reklama