Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

„ZIMOWY BIEG WŁÓKNIARZA” 17 LUTEGO

W sobotę 17 lutego 2018 roku, (termin rezerwowy – 3 marca 2018 r., sobota) odbędzie się „Zimowy Bieg Włókniarza” z Przełęczy Jugowskiej na Kozie Siodło. Impreza ma charakter otwarty, prawo startu mają wszyscy chętni od 6 lat bez górniej granicy wiekowej. Szczegóły w załączeniu.
„ZIMOWY BIEG WŁÓKNIARZA” 17 LUTEGO

Miejsce:

Przełęcz Jugowska – Kozie Siodło – Góry Sowie

Organizatorzy:

- Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

- Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich,

- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie

- Ośrodek Sporu i Rekreacji w Bielawie

- Gmina Pieszyce

- Gmina Dzierżoniów

- Powiat Dzierżoniów

- Telewizja Sudecka

- Nadleśnictwo Świdnica

- Nadleśnictwo Jugów

Cele imprezy:

- promocja aktywności ruchowej i biegów narciarskich jako formy aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.

- promocja Gór Sowich oraz walorów turystycznych regionu,

- pielęgnowanie włókniarskiej tradycji regionu,

- promocja Sowiogórskich Tras do Narciarstwa Biegowego,

- promocja gmin z obszaru Gór Sowich

- stworzenie podwalin pod profesjonalny bieg narciarski w latach kolejnych

Technika:

bieg rozgrywany jest stylem klasycznym lub dowolnym

Uczestnictwo:

- impreza ma charakter otwarty, prawo startu mają wszyscy chętni od 6 lat bez górniej granicy wiekowej

- młodzież, która w dniu zawodów nie ukończyła 18 rok życia, zobowiązana jest do posiadania zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

- dzieci i młodzież poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w zawodach pod warunkiem stałej opieki osoby pełnoletniej (podczas biegu)

Dystans:

Bieg ma charakter luźnego spotkania na nartach biegowych zakończonych wspólną imprezą integracyjną na Kozim Siodle. Trasa biegu przebiega po narciarskiej Trasie Niedźwiedź i rozpoczyna się poniżej Przełęczy Jugowskiej a kończy na Kozim Siodle.

Zgłoszenia:

Warunkiem udziału w imprezie jest zapisanie się poprzez zgłoszenie na stronie www.ultimasport.pl. Bezpośredni link do zapisów: www.zapisy.ultimasport.pl/356

Zgłoszenia indywidualne poprzez internet przyjmowane są do dnia 15 lutego 2018 r. do godz.12.00.

Opłaty startowe:

Udział w Zimowym Biegu Włókniarza jest bezpłatny.

Nagrody i świadczenia:

- wszyscy uczestnicy otrzymają na mecie okolicznościowe medale

- wszyscy uczestnicy otrzymają posiłek (kiełbaski na ognisko i pieczywo)

Dekoracja będzie się odbywała w sposób automatyczny, każdy wbiegający na Kozie Siodło otrzyma pamiątkowy medal.

W ramach uczestnictwa zawodnik otrzymuje:

- pamiątkowy medal

- posiłek na mecie zawodów,

- profesjonalną obsługę medyczną,

Program zawodów:

- godz. 11.00 – start, przełęcz Jugowska

- godz. 12.00 – posiłek na Kozim Siodle

- godz. 14.00 – zakończenie i podsumowanie Biegu

Informacje dodatkowe:

- uczestnicy biorą udział w biegu na własną odpowiedzialność zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 12.09.2001 r.(Dz.U.Nr101 poz.1095)

- uczestnictwo w biegu oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz użycie wizerunku zawodnika dla potrzeb organizatora Zimowego Biegu Włókniarza.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Zobacz również
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Latający Mercedes Treść komentarza: I skończyło się pajacowanie Na pierwsze autko to chyba rodzice się rozpędzili za bardzo. No ale w Bielawie tak jest że prześcigają się wszyscy na pokaz. Data dodania komentarza: 28.05.2026, 22:36 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Zderzenie z Porsche Autor komentarza: mc Treść komentarza: proponuje na malediwy wysłać. Data dodania komentarza: 22.05.2026, 21:55 Źródło komentarza: Zatrzymany za serię przestępstw – uszkodzenie radiowozu, pobicia i naruszenia prawa Autor komentarza: MK Treść komentarza: Coś w oznakowaniu trzeba tam zmienić - dopisać, doświetlić. Co tydzień tam jest kraksa. Data dodania komentarza: 22.05.2026, 20:21 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Kolejne zderzenie na obwodnicy Autor komentarza: dajesz, malina Treść komentarza: ale urwał Data dodania komentarza: 21.05.2026, 12:57 Źródło komentarza: Ząbkowice Śl. Tragiczny wypadek po uderzeniu Fiatem w dom Autor komentarza: ans Treść komentarza: I loved reading about Ostroszowice's efforts to win the "Beautiful Village of Lower Silesia" title! It’s inspiring how community spirit can transform places. Speaking of vibrant environments, have you ever thought about how the colorful levels in geometry dash subzero reflect a similar sense of creativity and teamwork? Keep up the great work highlighting such important community initiatives! Data dodania komentarza: 14.05.2026, 10:31 Źródło komentarza: Ostroszowice walczą o tytuł „Pięknej Wsi Dolnośląskiej” Autor komentarza: a Treść komentarza: Wczoraj mnie "kierowca" wyprzedził na przejeździe kolejowym na drodze Bielawa - Dzierżoniów. Niektórzy nie maja mózgu. Data dodania komentarza: 7.05.2026, 14:28 Źródło komentarza: Zatrzymaj się przed tragedią – wspólna akcja „Bezpieczny Przejazd”
Reklama