Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

BIESIADOWALI W KAPUŚCIE

Konkursie Piosenki Biesiadnej „Biesiadowanie w kapuście” odbył się 1 października wraz z VII Śląskim Festiwalem Kapusty w wojsławickim Arboretum. Na scenie pojawiło się ponad 160 wokalistów i muzyków.
BIESIADOWALI W KAPUŚCIE

W konkursie wzięło udział dziesięć zespołów i dwa gościnnie – „Czerwona Jarzębina” z Bielawy oraz „Hołubki” z Wrocławia utworzony przy Stowarzyszeniu Pomocy Chorym Onkologicznie „Różowe okulary”. Zadaniem każdego zespołu było zaprezentowanie trzech piosenek biesiadnych, w tym jednej nawiązującej do obrzędu kiszenia kapusty, co miało być podkreśleniem charakteru imprezy.

Wszystkie występy będzie oceniało jury w składzie: Alicja Hromada, Jadwiga Horanin i Tomasz Dymny. Pod uwagę był brany: dobór repertuaru, umiejętności wokalne, walory muzyczne, interpretacja utworów, sposób prezentacji na scenie oraz ogólny wyraz artystyczny. Za najlepszy występ jurorzy uznali koncert zespołu z Pszenna (powiat świdnicki) „A to heca”. Zespół został nagrodzony pucharem pełnym brukselki oraz nagrodą pieniężną w wysokości 400 zł. Natomiast wszystkie inne zespoły otrzymały dyplomy i upominki za udział w konkursie.

Organizatorem konkursu był Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy współpracy z Arboretum w Wojsławicach i Niemczańskim Ośrodkiem Kultury.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Kim jest kierowcą coś wiadomo ?Data dodania komentarza: 29.06.2022, 10:45Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: zxncTreść komentarza: dzik, nie dzik prawie zabił 4 młodych ludzi i swojego kolezkeData dodania komentarza: 29.06.2022, 08:40Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: fraTreść komentarza: to nie pasażer to dzik :))Data dodania komentarza: 29.06.2022, 07:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: abcTreść komentarza: nie wymijal pieszej tylko wyprzedzał volkswagena. Był pijany i naćpany!Data dodania komentarza: 29.06.2022, 00:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo inny pojazd oraz zbieg z miejscaAutor komentarza: Zarzycka EwelinaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za basen, przyda się na zimęData dodania komentarza: 28.06.2022, 23:49Źródło komentarza: W Pieszycach basen napełnia się wodą
Reklama