Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

TYTOŃ I PAPIEROSY BEZ AKCYZY

Kolejny raz funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG ujawnili tytoń, papierosy i alkohol bez polskiej akcyzy. Wartość towaru zabezpieczonego w ostatnich dniach oszacowano łącznie na ponad 653 tysiące złotych.
TYTOŃ I PAPIEROSY BEZ AKCYZY

Kolejny raz funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG ujawnili tytoń, papierosy i alkohol bez polskiej akcyzy. Wartość towaru zabezpieczonego w ostatnich dniach oszacowano łącznie na ponad 653 tysiące złotych.

Papierosy warte ponad 115 tysięcy zł ujawnili funkcjonariusze WOŚ i WZD NoOSG, którzy w niedzielę (08.02) w okolicach Olszyny skontrolowali osobowego mercedesa. Na tylnym siedzeniu auta kierowca przewoził prawie 9 tysięcy paczek papierosów (180 tysięcy sztuk) bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Dodatkowo przeszukano miejsce zamieszkania kierowcy – także tam znaleziono prawie 1300 sztuk nielegalnych papierosów.

 

Zatrzymano kierowcę mercedesa, którym był 50-letni mieszkaniec Dolnego Śląska. Postawiono mu zarzuty karno – skarbowe zagrożone wysoką grzywną, karą pozbawienia wolności lub tymi obiema karami łącznie.

10 lutego br. funkcjonariusze SG z placówki w Kaliszu, współdziałając z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, zabezpieczyli nielegalny towar o wartości ponad pół miliona zł. Część towaru ujawniono w aucie i przyczepce specjalnie przystosowanych do przewozu kontrabandy.

Działania funkcjonariuszy prowadzone były w Kaliszu oraz w jednej z miejscowości powiatu kaliskiego. Ujawniono łącznie 440 tysięcy sztuk papierosów, prawie 420 kg tytoniu i ponad 1000 litrów spirytusu. Towar miał trafić na lokalne targowiska. Postępowanie karno – skarbowe w tej sprawie prowadzą policjanci KMP w Kaliszu.

W tym samym dniu funkcjonariusze z Kłodzka, realizując zadania w jednej z miejscowości powiatu dzierżoniowskiego zauważyli, jak mężczyzna i kobieta pakują do osobowego volkswagena kartony z papierosami. Strażnicy sprawdzili, że papierosy te nie posiadają polskich znaków akcyzy skarbowej. W samochodzie znajdowało się 16 tysięcy sztuk papierosów oraz 1,5 kg krajanki tytoniowej.

Funkcjonariusze postanowili przeszukać również pomieszczenie, z którego wynoszono pakunki i ujawnili tutaj kolejne 430 paczek papierosów różnych marek, 15 kartonów zawierających 200 sztuk papierosów, 59 woreczków z krajanką tytoniową i 46 butelek spirytusu.

Wartość zabezpieczonego towaru wynosi 38 tysięcy zł. Posiadaczce nielegalnych wyrobów, 23-letniej mieszkance województwa dolnośląskiego, grozi wysoka grzywna.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Kim jest kierowcą coś wiadomo ?Data dodania komentarza: 29.06.2022, 10:45Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: zxncTreść komentarza: dzik, nie dzik prawie zabił 4 młodych ludzi i swojego kolezkeData dodania komentarza: 29.06.2022, 08:40Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: fraTreść komentarza: to nie pasażer to dzik :))Data dodania komentarza: 29.06.2022, 07:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: abcTreść komentarza: nie wymijal pieszej tylko wyprzedzał volkswagena. Był pijany i naćpany!Data dodania komentarza: 29.06.2022, 00:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo inny pojazd oraz zbieg z miejscaAutor komentarza: Zarzycka EwelinaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za basen, przyda się na zimęData dodania komentarza: 28.06.2022, 23:49Źródło komentarza: W Pieszycach basen napełnia się wodą
Reklama