Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

PODGÓRSKA WYGRYWA MINI. MEGA DLA HELTY. BRZÓZKA ZNÓW NAJLEPSZY NA GIGA

W sobotę 22 lipca już po raz kolejny na starcie BIKE MARATONU w Bielawie dopisała frekwencja, o którą w środku sezonu urlopowego, można się czasem pomartwić. Na starcie stanęło prawie 1100 osób – w tym zawodnicy z Czech, Niemiec i Ukrainy.
PODGÓRSKA WYGRYWA MINI. MEGA DLA HELTY. BRZÓZKA ZNÓW NAJLEPSZY NA GIGA

 

Sportowych emocji w Bielawie nie zabrakło, a pierwsza porcja pojawiła się szybko, bo już na mecie najkrótszego dystansu: oto w kategorii OPEN wygrywa – wciąż opromieniona blaskiem brązu warszawskich MP w XC – Aleksandra Podgórska (SGR Specialized), przed kolegą z teamu Mikołajem Dziewą i Łukaszem Huzarskim (Huzar Bike Academy). To na pewno jedna z większych niespodzianek sezonu i pewnie jedno z ważniejszych wydarzeń w polskim MTB w tym roku.  Wśród pań drugie miejsce na mecie zajęła Paula Bernaczek (UKS Kusy Bardo), a trzecie Marta Garnek (Dream Bike Bielawa). Na MEGA znów pokazał się z dobrej strony Filip Helta (SGR Specialized), który wygrał przed Tomaszem Dygaczem (Taurus 30 Cycling Team) i Maciejem Pitachem (Dar-bud Team). W klasyfikacji kobiet pierwsza na mecie jest Joanna Ignasiak (Mitsubishi Materials MTB Team), druga Nadia Kolomiets (Ghost Team Ukraine), a trzecia Anita Kaputa ( KKW Superior Wałbrzych).

GIGA w Bielawie to wyścig, który trudno porównywać z innymi w sezonie. Długi, wyczerpujący, kondycyjny, wymagający dobrego przygotowania, konsekwencji i cierpliwości, ze sporym przewyższeniem.
Z sytuacji na międzyczasach długo trudno było wywróżyć ostateczne wyniki, choć oczywiście można było mieć pewne podejrzenia i to całkiem uzasadnione.
Zwycięstwo dowiózł do mety Piotr Brzózka (JBG2 Proffesional MTB Team), drugi był teamowy kolega Mariusz Michałek, a trzeci Czech Michal Kanera (Ghost Team). Przez cały czas i przez wszystkie kilometry najdłuższego dystansu tempo było równe i mocne, a rywale po prostu po kolei odpadali. W elicie kobiet pierwsze miejsce dla Karoliny Sowy (72D Windsport Powered by Oshee), drugie dla wracającej na trasy BM po kontuzji Anety Imielskiej (MTB Votum Team Wrocław), a trzecie dla powracającej na wysokie lokaty Katarzyny Galewicz. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CRGTreść komentarza: Trenerze , pamiętamy i bardzo tęsknimy..Data dodania komentarza: 30.11.2025, 22:18Źródło komentarza: MKS 9: Pływacy na zawodach w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawaTreść komentarza: 1)"Rondo Tkaczy" - ku pamięci zastrzelonym tkaczom w tzw,, buncie tkaczy,,. ,2), Rondo Włókniarzy,, To są propozycje. 👍Data dodania komentarza: 28.11.2025, 20:07Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: Stanisław MyhalTreść komentarza: Zapomniano,że była nazwa BZPB im.II Armii WP a dopiero później nazwę zmieniono na "Bielawa"Data dodania komentarza: 28.11.2025, 18:35Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: eraTreść komentarza: zapraszamy do innych jeszcze stojacych dzieki Opatrznosci zamieszkalych budynkow na terenie Gminy BielawaData dodania komentarza: 25.11.2025, 09:05Źródło komentarza: Bielawa: Termomodernizacja gminnego budynku wielorodzinnego, zlokalizowanego przy ul. Strażackiej 4 A, dobiegła końcaAutor komentarza: WieslawTreść komentarza: Jest gorzej i taka jest prawda !!!Data dodania komentarza: 15.11.2025, 08:11Źródło komentarza: DOW NFZ: dot finansowania opieki zdrowotnej, w tym szpitala w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Gratulacje dla bielawskiego super maratończyka Pana Andrzeja Węclewskiego,który niezmordowanie startuje z sukcesami (prawie we wszystkich polskich maratonach i półmaratonach w kraju).Ten Pan ,pomimo swoich 70 lat wygrał swoją kategorię wiekową,z kolejnym sukcesem kończąc sezon biegowy.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 17:38Źródło komentarza: Za nami 10. RST Półmaraton Świdnicki
Reklama