Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Jak prawidłowo zorganizować plac budowy? 3 wskazówki dla dewelopera

Powszechnie wiadomo, że plac budowy musi być odpowiednio zorganizowany, co wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale również komfort przebywających tam pracowników. O czym pamiętać przy jego organizacji? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule, który zawiera 3 wskazówki dla deweloperów w zakresie prawidłowej organizacji placu budowy.
  • 26.08.2022 11:35
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak prawidłowo zorganizować plac budowy? 3 wskazówki dla dewelopera

Organizacja placu budowy - ogrodzenie

Jednym z najważniejszych aspektów każdego palcu budowy jest jego ogrodzenie, którego wykonanie regulują przepisy prawa budowlanego. Nakładają one na kierownika budowy obowiązek "odpowiedniego zabezpieczenia terenu budowy", co należy rozumieć m.in. poprzez konieczność wykonania ogrodzenia. Oczywiście mimo iż prawo nakłada ten obowiązek na kierownika budowy to tak naprawdę odpowiada za nie inwestor, czyli w wielu przypadkach deweloper. W tym miejscu warto zaznaczyć, że ogrodzenie placu budowy jest instalowane nie tylko w celu ograniczenia dostępu osobom niepowołanym, ale przede wszystkim po to, by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Nieogrodzony plac budowy umożliwia dostęp osób trzecich, które w wielu przypadkach mogą zostać sprawcami różnych nieprzewidzianych zdarzeń, czy brać w nich udział jako poszkodowani.

Zaplecze sanitarne na placu budowy

Każdy deweloper powinien również pamiętać o zapewnieniu odpowiedniego zaplecza sanitarnego na placu budowy. Obejmuje ono zarówno pomieszczenia socjalne, które umożliwiają przebieranie się pracowników, czy zjedzenie posiłku, jak i toalety, które pozwalają załatwić im potrzeby fizjologiczne. Dobrym rozwiązaniem jest wybór mobilnych toalet, które są nie tylko higieniczne, ale zapewniają również wysoki komfort oraz prywatność. Przykładem może być toaleta na budowę na Mtoilet.pl, którą można wynająć. Opróżnianiem zbiornika na nieczystości oraz dezynfekcją toalety zajmują się w tym przypadku specjaliści, co sprawia, że z punktu widzenia dewelopera jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Co więcej, na https://mtoilet.pl/ można skorzystać z oferty różnych modeli toalet przenośnych, a co za tym idzie ich ilość oraz funkcjonalność może być dopasowana do ilości oraz potrzeb pracowników przebywających na placu budowy.

Organizacja placu budowy - magazyny

O czym jeszcze warto pamiętać organizując plac budowy? Przede wszystkim o stworzeniu odpowiednich magazynów, w których składowane będą nie tylko materiały budowlane, ale także narzędzia. W przypadku deweloperów polecanym rozwiązaniem są kontenery przenośne lub garaże blaszane, które podobnie jak w przypadku toalet można wypożyczać. Są to bowiem konstrukcje tymczasowe, które wykorzystywane są wyłącznie w okresie trwania budowy. Dobrą praktyką jest usytuowanie ich w bliskiej odległości od bramy wjazdowej na plac budowy, co ułatwia dostarczanie materiałów budowlanych na budowę. Oczywiście należy zadbać również o odpowiednie zabezpieczenia, dzięki czemu ograniczone zostanie ryzyko kradzieży z placu budowy. Mogłoby to bowiem doprowadzić nie tylko do strat finansowych, ale również opóźnień w realizacji prac.

Prawidłowa organizacja placu budowy to kwestia, o którą musi dbać każdy deweloper. Wskazówki, które ułatwiają tego typu działalność znajdują się również na https://wykonczony.pl/.

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ddTreść komentarza: Dobrze...ale podzielmy to teraz na pensje dla osób tam pracujących, czyli co najmniej kilka osób i na 12 miesięcy...Czy wysokość pensji nie przekroczy tych 90.000zł? Chyba że jest to czysty zysk, po uwzględnieniu pensji...Ale ok, park powinien sie rozwijac..Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:49Źródło komentarza: Park Miejski w Bielawie jest coraz bardziej dochodowyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Już teraz trzeba zadbać by była obsada.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 16:37Źródło komentarza: Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w LubinieAutor komentarza: ZdenekTreść komentarza: Wieś galeria niedawna 🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:59Źródło komentarza: W BIELAWIE POWSTANIE GALERIA HANDLOWAAutor komentarza: nickTreść komentarza: a w Dz-owie miał być od lipca, haha, jak zwykle w tej dziurze obiecanki cacankiData dodania komentarza: 03.10.2022, 19:16Źródło komentarza: Punkt Paszportowy w Kłodzku, od 5 października można składać wnioskiAutor komentarza: Je#acPZPNTreść komentarza: Jak zobaczę tego sędziego jeszcze raz to dostanie pstryczka w nos ludzie widzą .. j... mZKS. Nie pozdrawiamData dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Zwycięstwo Lechii Dzierżoniów w 72 derbach powiatu dzierżoniowskiegoAutor komentarza: Uwielbiam EleniTreść komentarza: Była cudowna atmosfera!Data dodania komentarza: 02.10.2022, 20:50Źródło komentarza: IV Festiwal Piosenek Eleni - Po słonecznej stronie życia