Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Czy istnieją sposoby na to, aby pozbyć się cellulitu?

Mnóstwo kobiet zmaga się z cellulitem. Pomarańczowa skórka sprawia, iż czują się mało atrakcyjnie i często chowają swoje ciało pod ubraniami, aby nikt nie zauważył ich kompleksu. Cellulit jest w stanie uprzykrzyć życie! Co to jest cellulit i jak powstaje? Gdzie najczęściej się pojawia? Jak można z nim walczyć?
  • 16.05.2022 10:40
  • Autor: Grupa Tipmedia
Czy istnieją sposoby na to, aby pozbyć się cellulitu?

Co to jest cellulit i jak powstaje?

Cellulit jest wynikiem odkładania się tłuszczu, który naciska na tkankę łączną znajdującą się pod skórą. Powoduje to, że skóra staje się wgłębiona w sposób, który sprawia, że wygląda jak plaster miodu lub skórka pomarańczy. Cellulit występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn, ponieważ kobiety mają więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyźni i mają tendencję do gromadzenia jej w biodrach i pośladkach.

Cellulit może być również spowodowany zmianami hormonalnymi, nadmiernym przyrostem masy ciała, ciążą lub menopauzą - wszystkie te czynniki powodują wzrost poziomu estrogenu u kobiet. Estrogen sprawia, że naczynia krwionośne łatwo się rozszerzają i kurczą, co wpływa na to, jak łatwo przemieszczają się w nich tłuszcze. Ponadto kobiety mają mniejszą masę mięśniową niż mężczyźni; mniejsza masa mięśniowa oznacza, że do komórek tłuszczowych dostarczana jest mniejsza ilość składników odżywczych, przez co nie otrzymują one wystarczającej ilości tlenu lub składników odżywczych potrzebnych do zdrowego rozwoju i wzrostu komórek.


Gdzie najczęściej pojawia się cellulit?

Cellulit może pojawić się także na ramionach, udach i brzuchu.

Cellulit zwykle pojawia się w miejscach, w których znajduje się dużo komórek tłuszczowych, takich jak biodra czy pośladki. Dzieje się tak dlatego, że w tych miejscach gromadzi się więcej tłuszczu niż w innych częściach ciała, takich jak ramiona czy nogi.

Czy istnieją sposoby na to, aby pozbyć się cellulitu?

Cellulit jest wynikiem powiększania się komórek tłuszczowych, podczas gdy skóra pozostaje tej samej wielkości. Powoduje to efekt wgłębienia i skórki pomarańczowej na skórze.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zminimalizować cellulit:

Ćwicz regularnie. Ćwiczenia poprawiają krążenie i spalają kalorie. Mogą również pomóc w utracie wagi, co zmniejszy widoczność cellulitu.

Odżywiaj się prawidłowo i w razie potrzeby schudnij. Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia pomagają zmniejszyć widoczność cellulitu poprzez poprawę krążenia i spalanie kalorii. Jeśli masz nadwagę lub jesteś otyła, utrata wagi może zmniejszyć cellulit, sprawiając, że stanie się on mniej widoczny.

Codziennie nawilżaj skórę balsamem lub kremem zawierającym kofeinę lub retinol. Składniki te mogą pomóc w ujędrnieniu skóry i tymczasowym zmniejszeniu liczby komórek tłuszczowych. Prawdopodobnie sprawią one również, że skóra stanie się jaśniejsza i gładsza dzięki zwiększonemu przepływowi krwi pod powierzchnią skóry. Możesz zastosować między innymi produkt Celleasy, na temat którego więcej można dowiedzieć się ze strony new-eclub.com.

Spróbuj terapii masażem . Masowanie obszaru, na którym pojawił się cellulit, może poprawić krążenie i drenaż limfatyczny w tym obszarze - co z czasem może pomóc zmniejszyć jego widoczność poprzez zmniejszenie obrzęku spowodowanego zatrzymaniem płynów (obrzęk). Uważaj jednak, by nie masować zbyt intensywnie - może to w rzeczywistości zwiększyć obrzęk nóg poprzez wpychanie większej ilości płynu do tkanek!


Czy odpowiednie kremy pomagają w walce z pomarańczową skórką?

Na rynku dostępne są dziesiątki kremów na cellulit. Jedną z nowości na rynku produktów naturalnych, który skutecznie redukuje cellulit i poprawia wygląd skóry jest Celleasy.

Niektóre z preparatów zawierają składniki, które mogą tymczasowo poprawić wygląd Twojej skóry, ale nie udowodniono, że żaden z nich nie pozbędzie się cellulitu na stałe.

Kremy na cellulit są zwykle produkowane na bazie olejków, ekstraktów ziołowych i innych naturalnych składników. Mogą one sprawić, że Twoja skóra stanie się bardziej miękka i gładka, ale nie usuwają złogów tłuszczu pod skórą ani nie powodują zniknięcia cellulitu.

Aby skutecznie zredukować cellulit należy wdrożyć w życie powyższe wskazówki, które zdecydowanie pozwolą uzyskać oczekiwane rezultaty.

Jeśli interesują Cię tematy związane z uroda oraz ze zdrowym trybem życia koniecznie musisz również odwiedzić stronę fitjestgit.pl

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: DriverTreść komentarza: Dalej niech jezdza grubo ponad sto, wyprzedzają na trzeciego... Napewno bedzie mniej wypadków.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:20Źródło komentarza: Zderzenie czterech aut na "ósemce"Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w Bielawie