Wtorek, 18.06.2019

Ubezpieczenia dla kurierów w Polsce a na Zachodzie

  • 20.06.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenia dla kurierów w Polsce a na Zachodzie
Podobnie jak w krajach zachodnich, robienie zakupów w internecie stało się już normą w Polsce. Z takiej opcji, jak wynika z raportu E–commerce w Polsce 2017, korzysta już ponad połowa rodaków. Niestety rynek ubezpieczeń dla dostawców nadal przysparza licznych problemów flocie kurierskiej.

Samochody kurierskie, podobnie jak wszystkie pojazdy przeznaczone do działalności zarobkowej, obarczone są większym ryzykiem stłuczek i częstszych napraw (jako pojazdy znacznie intensywniej eksploatowane). Wystawianie dla nich polis wydaje się towarzystwom ubezpieczeniowym po prostu nieopłacalne – dlatego często spotykane są znaczne zwyżki i zaporowe kwoty.

Polska a Wielka Brytania

W Polsce wykupienie OC stanowi w świetle prawa obowiązek, natomiast praktyka udowadnia, że to nie wystarcza. Bez dodatkowej polisy firma kurierska narażona jest na znaczne straty. Naprawa pojazdów dostawczych czy rekompensata za uszkodzony towar lub opóźnienia wiążą się zazwyczaj ze sporymi wydatkami. Nie dziwi więc, że przedsiębiorcy rozglądają się za dodatkowymi opcjami ochrony dla swojej firmy. Nie jest to jednak tanie. Jedynym rozwiązaniem problemu zbyt wysokich składek w Polsce może okazać się bezpośredni kontakt z ubezpieczycielem i negocjacje. W lepszej sytuacji znajdują się kurierzy z Wielkiej Brytanii – oferowany w tym kraju szereg polis specjalistycznych jest imponujący. Ubezpieczenia tego rodzaju dedykuje się samochodom służącym celom zarobkowym, jak i ryzykownym usługom. Pośród wielu rodzajów polis znajdziemy również te dla kurierów – tzw. courier insurance. Za przykład nowoczesnego ubezpieczyciela posłużyć może https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance/courier-insurance.

Rynek ubezpieczeń dodatkowych

Jak możemy się domyślać, tańsze składki w Wielkiej Brytanii dotyczą również polis nieobowiązkowych. Wymienić tu warto ubezpieczenie mienia w transporcie, a także ubezpieczenie od kradzieży przesyłek. Pozwalają chronić firmę przed skutkami finansowymi uszkodzenia czy utraty przewożonego towaru. Ponadto korzystne okazuje się ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie na wypadek awarii, gwarantujące ciągłość realizacji dostaw i minimalizujące koszty po stronie usługodawcy.

Dobrze dobrany pakiet polis dla kuriera jest bardzo ważny. Być może już niedługo znalezienie takiego pakietu nie będzie wymagało tyle zachodu, co obecnie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: