Wtorek, 18.06.2019

Brak zasad, czyli aranżacja sypialni w stylu boho

  • 25.04.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Brak zasad, czyli aranżacja sypialni w stylu boho
Jeśli nie lubimy ani utartych schematów, ani utartych ścieżek czy rozwiązań, cenimy sobie za to oryginalność i niekonwencjonalność, zastanówmy się nad wnętrzem boho. Styl boho to prawdziwa gratka dla każdego włóczykija, indywidualisty i miłośnika przygód. Ot, chociażby w aranżacji! Przeczytaj, jak pomalować sypialnię w stylu boho, aby zapewnić sobie magiczne, oryginalne sny.

Styl boho od całych dekad przemawia do wyobraźni buntowników i indywidualistów. To konwencja artystycznej bohemy, pełna wzorów i kolorów, nie poddająca się łatwo ramom definicji. Najważniejszą zasadą jest tu… brak zasad. Aranżacja sypialni, dobór kolorów i dodatków, powinna być podyktowana przez naszą wyobraźnię i dostosowana do naszej własnej wizji, osobowości i naszych pasji.

Jak pomalować sypialnię w stylu boho?

Jakie kolory do sypialni w stylu boho zdadzą egzamin? Panuje tu ogromna dowolność i swoboda. Jeśli chcemy jeszcze bardziej wyeksponować dodatki i detale, możemy postawić na stonowane ściany w szarościach lub błękitach. Sprawdzą się tu więc takie odcienie, jak Mroźny Poranek oraz Lodowy Brzask. Nie wykluczajmy również bieli, zwłaszcza jej złamanych, lekko przybrudzonych odcieni (np. Białe Noce)! Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zastosować rozmyte tonacje fioletu, fiołkowe i wrzosowe, które mogą nam się kojarzyć z wnętrzami w stylu prowansalskim (kłaniają się Liliowa Magia oraz Wrzosowy Świt).

Jeśli chcemy dodać aranżacji sypialni nieco tajemniczości, możemy wybrać ciemniejsze kolory, jak chociażby Szary Denim łączący w sobie nuty szarości i błękitu. Absolutnie topową pozycją, którą promują niemal wszystkie trendy kolorystyczne nawiązujące do stylistyki boho, są także zielenie, zwłaszcza te nieoczywiste, głębokie i bardziej nasycone. Magnetyzujące, zgniłozielone lub butelkowe tonacje mogą ozdobić całe powierzchnie ścian lub tylko ich fragmenty, np. odcinek ściany za wezgłowiem łóżka. Możemy je też wykorzystać do pokreślenia detali i uwiecznić w sypialni organiczny, nieregularny kształt lub też idealne koło.

Aranżacja sypialni boho – magia detali

Kolory do sypialni boho to niezwykle istotny element wnętrza. Z drugiej strony… kolory nie mogą funkcjonować w próżni! Pełna, kompletna aranżacja sypialni boho to również odpowiednie dodatki. Odpowiednie, precyzyjnie dobrane, ale w tym przypadku – jednocześnie z pewną niedbałością i nonszalancją. Należy pamiętać, że styl boho to misz-masz, miks kolorów oraz detali i szczegółów. W sypialni urządzonej w tej konwencji mogą się zatem znaleźć pamiątki z dalekich podróży, zwłaszcza z krajów Orientu i Afryki, sztuczne futro, które posłuży jako arcymiękki dywanik, zasłony z lnu, rośliny doniczkowe, plakaty, fotografie i grafiki, np. nawiązujące do starych zielników lub atlasów geograficznych.

Sypialnia boho to wyraz czystego hedonizmu – wiele uwagi poświęca się tu zatem jakości odpoczynku. Podkreślmy nadrzędność strefy z łóżkiem na innymi. Świetnym pomysłem jest zaprojektowanie baldachimu lub nawet… podwieszenie łóżka na grubych i mocnych linach. Zadbajmy także o dużą ilość miękkich poduszek i przytulnych materiałów, koców i narzut. Jeśli mamy taką możliwość, zaplanujmy oddzielny kącik do spędzania czasu przed snem tak, jak tylko lubimy, np. oddając się lekturze. Przyda nam się do tego miękkie obicie przedłużonego parapetu lub wiklinowy, bujany fotel.

Jeśli śledzimy najnowsze aranżacyjne trendy kolorystyczne, na przykład w dziale inspiracji dulux.pl ale przy tym cenimy sobie oryginalność i indywidualizm, postawmy na styl boho. Panuje tu spora dowolność, jeśli chodzi o sugerowane barwy, oraz ogromna w dziedzinie dodatków i detali.

Grupa Tipmedia
Galeria zdjęć
Podziel się: