Wtorek, 18.06.2019

Dywany dla dzieci - jak przeistoczyć pokój w baśniową krainę

  • 13.04.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Dywany dla dzieci - jak przeistoczyć pokój w baśniową krainę
Dywany dla dzieci to jeden z tych elementów wystroju, który można wykorzystać do stworzenia we wnętrzu niezwykłej, wręcz baśniowej atmosfery. Jeżeli będą odpowiednio dopasowane do gustów i zainteresowań malucha, będzie on chętnie przebywał w swoim pokoju, bawił się w nim i oddawał rozwijaniu zainteresowań. Aby jednak tak się stało, rodzice muszą odłożyć na bok własne upodobania i przekonania o tym, jakie powinny być dywany dla dzieci i oddać głos swoim pociechom.

Mapy, plansze do gry i superbohaterowie

Oferowane na rynku dywany dla dzieci to istna feeria barw, kształtów i wzorów, których różnorodność jest niemal nieskończona. Mamy zatem dywany z superbohaterami, scenami z filmów i bajek dla dzieci, planami miast i państw, tych rzeczywistych, jak i baśniowych, mapami świata i nieba, zwierzętami i roślinami, wzornictwem inspirowanym różnymi krainami geograficznymi i kulturami, a także wizerunkami placów zabaw, plansz do gry itp. Które z nich będą najlepsze dla naszego dziecka?

Na to pytanie nie ma niestety, a może na szczęście, jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i zainteresowań malucha, a to, aby się w nie wpasować jest wbrew pozorom bardzo istotne. Jeżeli nam się to uda pokój dziecka stanie się wymarzonym miejscem zabaw i inspiracji, będzie nieustannie stymulował wyobraźnię i intelekt małego człowieka, zachęcając go do wynajdowania coraz to nowych zabaw, rozwijania już istniejących pasji i wzbudzania nowych. Krótko mówiąc będzie wspomagał rozwój dziecka.

Dywany dla dzieci 3D

Nowością na rynku są dywany dla dzieci 3D, propozycja zasługująca bez wątpienia na nieco więcej uwagi. Są to dywany z dłuższym włosiem, zwykle typu shaggy, które zostało przystrzyżone w taki sposób, że uzyskano efekt trójwymiarowości. To w połączeniu z wykorzystywanym w wytwarzaniu produktów dla dzieci wzornictwem daje wspaniałe efekty, które zachwycą bez wątpienia każdego malucha, a tym samym, zapewnią dużo radości rodzicom. Dodatkowym atutem tych modeli jest długie runo, które będzie chroniło dziecko przed bolesnymi upadkami i izolowało od chłodu w czasie zabaw w parterze.

Dywany dla dzieci – nie tylko wygląd

Kupując dywany dla dzieci nie możemy skupiać się wyłącznie na ich walorach estetycznych. W pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa i zdrowotne. Jak radzi konsultant sklepu z dywanami Dywante.pl, produkty dla najmłodszych muszą posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty, które, między innymi, dadzą nam pewność, że nie zawierają one metali ciężkich ani żadnych innych szkodliwych substancji. Tym samym obcując z nimi, dziecko będzie nie tylko świetnie się bawić, ale nie będzie narażone na żadne niebezpieczeństwo.

Dywany dla dzieci – problem syntetyków

W dobie rosnącej świadomości i popularności ekologicznego trybu życia rodzice coraz częściej wzdragają się przed zakupem dywanów syntetycznych. W trosce o zdrowie swoich pociech rozważają zakup modeli wełnianych, bawełnianych, a nawet jutowych czy sizalowych. Niestety jednak, takie podejście często wynika z niewiedzy, jak się bowiem okazuje dywany dla dzieci syntetyczne są często wiele lepszą opcją. I nie chodzi tu wyłącznie o cenę i łatwość pielęgnacji, choć są to ich bezsprzeczne walory. Chodzi przede wszystkim o to, że dywany wełniane bardzo często są przyczyną alergii, zwłaszcza w pierwszych miesiącach ich użytkowania, co w czasach, kiedy co najmniej połowa ludzkości zmaga się z różnego rodzaju uczuleniami, czyni je wyborem dość kontrowersyjnym. Z kolei dywany sztuczne wykonuje się z materiałów przyjaznych alergikom, antystatycznych i antyalergicznych, zmniejszając w ten sposób ilość wszelkich patogenów w pokoju, co jest dużym plusem w przypadku młodego, wrażliwego organizmu dziecka.

Grupa Tipmedia
Podziel się: