Czwartek, 20.06.2019

Praktyki, które poprawią stan Twojej skóry bez wychodzenia z domu

  • 07.01.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Praktyki, które poprawią stan Twojej skóry bez wychodzenia z domu
Nie musisz wydawać majątku na kosmetyczki i drogie środki, aby pochwalić się dobrym stanem skóry. Jeżeli nie cierpisz na choroby, które powinny być pod stałą kontrolą dermatologa, możesz bez problemu skorzystać z poniższych porad. Dajemy słowo, że już po pierwszym miesiącu zauważysz, że Twoja twarz będzie gładsza, zachowa lepszy koloryt. Jesteś ciekawa jak tego dokonać? Sprawdź poniższe kroki.

Rytuały - nie zaniedbuj ich

Najważniejsze są rytuały i stałe elementy w Twoim planie dnia. Pamiętaj, że nie bez przyczyny mówią o tym i lekarze, i kosmetolodzy. Dlatego stwórz rytuały pielęgnacyjne. Pierwszy rano - przed pójściem do pracy. Zawsze przemyj twarz chłodną wodą, aby pobudzić skórę do pracy. Nałóż krem, najlepiej taki z dodatkiem witaminy C oraz kolagenu. Daj popracować, a dopiero po kilku minutach nałóż makijaż. Korzystaj z naturalnych składników, dlatego naucz się czytać etykiety.

Kolejnym rytuałem w ciągu dnia jest pozbywanie się makijażu. Nie noś go zbyt długo, nie czekaj do nocy i kąpieli, a zmyj go zaraz po powrocie z pracy. Nawet, jeżeli za kilka godzin znowu wychodzisz. Skóra pooddycha, zregeneruje się, oczyści. Pamiętaj też o odpowiedniej diecie. Pij dużo wody, naturalnych soków, smoothie, unikaj ostrych i smażonych dań. Nie to, żebyś totalnie je wyeliminował z diety - każdemu należy się odrobina przyjemności, ale wprowadź do swojego menu także dania gotowane na parze.

Rób samodzielne zabiegi na twarz

Oczyszczenie skóry odgrywa bardzo ważną rolę w zachowaniu świeżości i dobrego wyglądu. Nie musisz jednak korzystać z pomocy kosmetyczek, a większość zabiegów wykonasz w domowym zaciszu. Kup urządzenie do peelingu kawitacyjnego, które jest bezpieczne w stosowaniu i nie wymaga skomplikowanej wiedzy. Wystarczy, że będziesz postępować zgodnie ze wskazówkami. Poza tym, takie urządzenie ma w sobie kilka innych opcji, które także poprawią stan Twojej skóry. Nie zapomnij także o maskach regenerujących i nawilżających, o stosowaniu ampułek z odżywczymi składnikami.

A na koniec tylko porada, do której możesz się zastosować. Stres, zmęczenie i zaniedbane zdrowie ma duży wpływ na stan skóry. Dlatego staraj się wyciszać, nie przyjmować zbyt wiele na siebie, dbaj o higienę snu i odwiedzaj lekarza, rób profilaktyczne badania i po prostu.. dbaj o siebie!

Grupa Tipmedia
Podziel się: