Wtorek, 18.06.2019

Dlaczego warto naprawiać auto w autoryzowanym serwisie?

  • 20.12.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto naprawiać auto w autoryzowanym serwisie?
Zawsze, gdy zaskakuje Cię nieprzewidziana usterka w samochodzie, auto oddajesz do niezależnego warsztatu? Nie korzystasz z usług autoryzowanych serwisów, ponieważ kojarzą się z wysokimi kosztami? Poznaj powody, dla których warto przekonać się do napraw w ASO.

ASO to autoryzowane stacje obsługi pojazdów, które funkcjonują przy salonach konkretnych marek. Naprawa samochodu w takim miejscu niesie za sobą wiele zalet. Czasami warto zapłacić odrobinę więcej, aby mieć pewność, że auto będzie działać bez zarzutu.

Naprawa samochodu w ASO – najważniejsze korzyści

Zastanawiasz się, dlaczego naprawa samochodu w autoryzowanym serwisie to dobre rozwiązanie? Oto kilka powodów, które powinny Cię do tego przekonać.

  • Wysoki standard usług

Autoryzowane stacje obsługi pojazdów niejako reprezentują interesy konkretnych koncernów samochodowych. Dlatego zobowiązane są do utrzymania wysokich standardów obsługi – tak, aby marka kojarzyła się pozytywnie.

Naprawiając samochód w ASO, możesz liczyć na profesjonalne podejście. Fachowcy muszą dbać o wysoką jakość w każdym aspekcie. Nie mogą pozwolić sobie na obniżenie jakości, ponieważ ich praca podlega stałej kontroli.

  • Możliwość uzyskania szybkiej diagnozy

Serwisy działające przy salonach samochodowych dysponują zaawansowanym sprzętem i narzędziami diagnostycznymi. Pozwala to na szybkie wykrycie awarii, co pozwala na sprawną realizację naprawy.

W ASO nie tylko uzyskasz szybką diagnozę, ale także masz pewność, że podjęta likwidacja uszkodzenia nie będzie odbywać się metodą prób i błędów.

  • Montaż oryginalnych części

Niezależne warsztaty samochodowe często oferują tańsze usługi, ponieważ bazują na nieoryginalnych zamiennikach. Tymczasem w ASO naprawy odbywają się wyłącznie w oparciu o oryginalne części. Są one droższe, ale jednocześnie mają gwarancję producenta. Oznacza to lepszą jakość i większą wytrzymałość przez kolejne lata eksploatacji.

  • Budowa dobrej historii serwisowej

Serwisowanie pojazdu w ASO wpływa korzystnie na historię samochodu. Jest to ważny argument, który może ułatwić późniejszą odsprzedaż auta. Istnieje bowiem większe prawdopodobieństwo, że potencjalny nabywca zainteresuje się samochodem regularnie serwisowanym w autoryzowanej stacji obsługi.

Naprawa samochodu w ASO nie musi być obciążeniem

Każda naprawa auta stanowi obciążenie domowego budżetu – szczególnie, jeśli usterka pojawia się nagle. Jeżeli jednak zdecydujesz się na oddanie pojazdu do ASO, możesz liczyć na rozłożenie płatności na raty.

Taką usługę wprowadził m.in. Toyota Bank – Comfort Pay (RRSO 17,08% lub 0%)* pozwala rozłożyć rachunek za naprawę na 12 miesięcznych rat. Są one dostosowane do możliwości finansowych, dzięki czemu naprawa pojazdu nie będzie zbytnio odczuwalna. Usługa jest dostępna już od 500 zł. Dotyczy osoby, które zdecydują się na skorzystanie z serwisu Toyoty – niezależnie od tego czy samochód został sfinansowany Kredytem SMARTPLAN (RRSO 11,48)**, czy gotówką.

Grupa Tipmedia
Podziel się: