Czwartek, 20.06.2019

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne online?

  • 13.08.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne online?
Wiele firm ubezpieczeniowych działających na polskim rynku oferuje ubezpieczenia turystyczne, także w wersji online, gdzie umowa zawierana jest na odległość. Przedstawiamy 5 powodów, dla których rzeczywiście warto wykupić takie dodatkowe ubezpieczenie w związku z planowanym wyjazdem turystycznym.

1. Bezpłatne leczenie za granicą

Ubezpieczenie turystyczne pozwala na korzystanie z bezpłatnej opieki zdrowotnej za granicą, podczas wyjazdów turystycznych. Ktoś mógłby przy tym powiedzieć, że karta EKUZ też spełnia doskonale to zadanie, a przy tym jest bezpłatna. Wszystko to prawda, ale jej zakres jest znacznie węższy, niż w przypadku polis turystycznych, które można indywidualnie dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań.

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest wydawana bezpłatnie dla każdej osoby ubezpieczonej, w oddziałach wojewódzkich i delegaturach Narodowego Funduszu Zdrowia. Można ją otrzymać od ręki, składając osobiście wniosek w placówce NFZ. Chcąc uzyskać wyczerpujące informacje o tym, jak uzyskać na przykład kartę EKUZ we Wrocławiu, warto sięgnąć jedynie po sprawdzone informacje. Uzyskanie ekuz Wrocław z wakacyjnapolisa.pl będzie znacznie prostsze, a przy tym będziemy mogli zapoznać się z informacjami dotyczącymi świadczeń gwarantowanych nam na podstawie takiej karty za granicą.

Trzeba zaznaczyć, że EKUZ działa wyłącznie w krajach członkowskich Unii Europejskiej i państw EFTA. Można na jej podstawie skorzystać z bezpłatnej pomocy medycznej, jeśli jest to niezbędne dla zachowania zdrowia i życia pacjenta. Świadczenia medyczne darmowe są dostępne wyłącznie w publicznych placówkach zdrowia. Jeśli skorzystamy z prywatnego gabinetu i tak za taką pomoc przyjdzie nam zapłacić z własnej kieszeni. Od ponoszenia takich kosztów ustrzeże nas zaś prywatna polisa turystyczna, obejmująca KL - koszty leczenia. Można z niej skorzystać w dowolnym zakątku świata, niezależnie od tego, jakiego typu placówka świadczy pomoc medyczną.

 

2. Transport medyczny do Polski

Może zdarzyć się, że w czasie urlopu np. złamiemy nogę tak niefortunnie, że będziemy musieli ją unieruchomić na wyciągu. Powrót do kraju w takim stanie samolotem czarterowym czy rejsowym, a tym bardziej autokarem, nie będzie możliwy. Ubezpieczenie turystyczne może jednak zapewnić pacjentowi w takim wypadku darmowy transport medyczny do Polski. Ważne, aby sprawdzić, czy w wykupionej polisie istnieje limit kosztów takiego transportu, do którego wszystkie wydatki na ten cel pokrywa ubezpieczyciel.

3. Koszty ratownictwa

Zaginięcie na morzu czy na szlakach wysokogórskich jest możliwe, zwłaszcza przy niekorzystnej pogodzie. Wtedy konieczne staje się podjęcie akcji poszukiwawczej. W Polsce np. ratownictwo górskie nie generuje żadnych kosztów po stronie osób poszukiwanych czy ich rodzin, ale za granicą bywa różnie.

Za koszty akcji poszukiwawczej i ratunkowej niejednokrotnie trzeba płacić, a rachunek może być bardzo wysoki. Ubezpieczenie turystyczne gwarantujące pokrycie kosztów ratownictwa i prowadzenia akcji poszukiwawczych będzie w takim wypadku ogromną pomocą.

 

4. Assistance z tytułu ubezpieczenia turystycznego

Zachorować można wszędzie, a zwykle dzieje się to w najmniej odpowiednim momencie. Trzeba wziąć pod uwagę to, że na przykład podczas pobytu z dziećmi za granicą, gdzieś w egzotycznym kraju, nagle zachorujemy i trafimy do szpitala. Wykupując ubezpieczenie turystyczne wraz z opcją assistance, nie będziemy musieli martwić się zapewnieniem nieletnim opieki.

Ubezpieczyciel załatwi wszelką niezbędną pomoc, m.in. przyjazd i pobyt za granicą osoby towarzyszącej choremu, kierowcę, który odwiezie rodzinę do domu lub opiekuna dla nieletnich dzieci, wraz z miejscem pobytu dla nich w hotelu.

 

5. Polisa NNW i OC w ramach ubezpieczenia turystycznego - na wszelki wypadek

Przeglądając oferty na ubezpieczenie turystyczne online w wakacyjnapolisa.pl, można zobaczyć, że oferty różnią się konstrukcją i zakresem polisy. Te najbardziej wszechstronne obejmują opcje NNW i OC na wakacjach. Pierwsze z ubezpieczeń obejmuje ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Polisa NNW zapewnia świadczenia jako rekompensatę finansową wspierającą poszkodowanego po  wypadku, podczas leczenia i rehabilitacji.

Polisa OC to ubezpieczenie cywilne w życiu prywatnym, które pozwala na pokrycie kosztów wyrządzonych szkód osobowych i majątkowych przez ubezpieczonego czy na przykład jego dzieci. Ubezpieczyciel pokrywa w takiej sytuacji np. koszty odszkodowania za zniszczony przez dziecko ubezpieczonego sprzęt sportowy. Ubezpieczenie turystyczne jest potrzebne, jeśli nie niezbędne podczas wyjazdów wakacyjnych za granicę i nie tylko. Pozwala na uzyskanie świadczeń, które mogłyby narazić klienta na poważne koszty i uszczerbek dla własnej kieszeni.

Grupa Tipmedia
Podziel się: