Wtorek, 18.06.2019

Outsourcing księgowy – ulga dla przedsiębiorstwa

  • 30.07.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Outsourcing księgowy – ulga dla przedsiębiorstwa
Prowadzenie wewnętrznej księgowości to ogromne wyzwanie, zwłaszcza w przypadku dużych przedsiębiorstw działających na skalę globalną. Outsourcing księgowy firmy może się okazać rozwiązaniem, które przyniesie stabilność spółce, i pozytywnie wpłynie na jej funkcjonowanie na rynku.

Przede wszystkim oszczędność

By firmowa księgowość mogła sprawnie funkcjonować, trzeba zainwestować w pracowników, odpowiednie wyposażenie, szkolenia, pakiety świadczeń itp. Jeżeli przedsiębiorstwo posiada zagraniczne oddziały, tam także trzeba zadbać o te kwestie, wiąże się to więc z zatrudnieniem dodatkowych osób. Można także wybrać obsługę księgową firmy z poziomu jednego kraju, jednak jest niezwykle trudne ze względu na zróżnicowanie prawa podatkowego. Decydując się pomoc firmy zewnętrznej, koszty sprowadzają się jedynie do wykupienia konkretnego zakresu usług. W zależności od potrzeb outsourcing może być prowadzony lokalnie lub w kilku krajach, z dbałością o wszelkie wymogi prawne.    

Więcej czasu na działanie

Jak dobrze wiadomo, czas to pieniądz. Obsługa księgowości jest czasochłonna, zwłaszcza w wymiarze globalnym. W momencie, gdy jeden z krajów wprowadza zmiany w prawie podatkowym, pracownicy muszą poświęcić dodatkowe godziny na zapoznanie się z nowymi wymogami. Wymuszony pośpiech prowadzi do błędów, a te mogą czasem słono kosztować. Decydując się na pomoc profesjonalistów jak np. TMF Group, powierzamy pełną księgowość fachowcom z wieloletnim doświadczeniem. Ich praca nie tylko przełoży się na sprawniejsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa, ale może się okazać również przydatnym źródłem wiedzy.

Krok w stronę zmian

Spokój to chyba największa ze wszystkich korzyści. W końcu nie ma to, jak świadomość, że sprawy firmy są w rękach profesjonalistów. Spokojna głowa to przede wszystkim więcej pomysłów. Zamiast koncentrować się na sprawach finansowych, możemy podjąć działania prowadzące do rozwoju przedsiębiorstwa. Firma zewnętrznej może przekazywać również informacje zwrotne odnośnie do wydatków i możliwości. Dzięki temu zarządzenie i planowanie kolejnych ruchów spółki stanie się prostsze. 

Grupa Tipmedia
Galeria zdjęć
Podziel się: