Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Inbank Polska Lokaty Kredyty

Inbank Polska Lokaty Kredyty

Opis działalności

InBank Polska to spółka stanowiąca polski oddział estońskiego banku działającego w europie od wielu lat. Wywodzący się z Estonii Inbank działa w Polsce od niedawna.

InBank Polska to spółka stanowiąca polski oddział estońskiego banku działającego w europie od wielu lat. Wywodzący się z Estonii Inbank działa w Polsce od niedawna. 

Oferta Inbanku nie zawiera całej gamy klasycznych produktów  bankowych. InBank nie prowadzi rachunków rozliczeniowo oszczędnościowych, kont osobistych, oszczędnościowych ani firmowych. W ofercie Inbanku nie znajdziemy również żadnych złożonych produktów inwestycyjnych, kart kredytowych itp. InBank oferuje wyłącznie proste lokaty terminowe oraz kredyty - gotówkowy i samochodowy.

Ze względu na bardzo prostą ofertę banku Inbank nie jest narażony na zagrożenia wynikające z działalności bankowej polegającej na inwestowaniu w ryzykowne instrumenty finansowe, czy udzielaniu kredytów o wysokim ryzyku. InBank nie ponosi również duży kosztów wynikających z utrzymania szeregu oddziałów, placówek, wpłatomatów i bankomatów oraz oczywiście dużej kadry pracowniczej. Dlatego nie jest to bank podobny do typowych innych banków działających w Polsce.

Depozyty - czyli lokat są objęte za zgodą KNF gwarancjami estońskiego bankowego funduszu gwarancyjnego Tagatisfond, który w ramach ustaw lokalnych opartych o dyrektywy Unii Europejskiej gwarantuje wypłatę depozytów zgromadzonych na przykład na lokatach w Inbanku wraz z należnymi odsetkami do kwoty o równowartości 100 tys. euro po przeliczeniu waluty według aktualnego kursu.  Czyli jest to gwarancja analogiczna do tej udzielanej przez polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny BFG.

Zarówno zakładanie lokat w InBanku jak i zaciąganie kredytów odbywa się w pełni online. Wniosek o kredyt składamy na stronie internetowej InBanku i czekamy na decyzję w sprawie oceny naszej zdolności kredytowej i  udzielenia kredytu bądź odrzucenia wniosku.

W przypadku lokat również zakładamy jej przez Internet. Wypełniamy formularz na stronie, który jest jednocześnie wnioskiem o założenie lokaty i dostęp do bankowości elektronicznej. Następnie należy wykonać przelew na ustaloną kwotę lokaty ze swojego konta bankowego. Można to zrobić za pomocą klasycznego przelewu bankowego, lub systemu przelewów online Blue Media o ile nasz bank obsługuje takie płatności. Jeżeli nie to pozostaje nam klasyczny przelew. Oczywiście przelew online przyspiesza założenie i aktywację lokaty, ponieważ dochodzi prawie natychmiast.  Lokaty można założyć jako odnawialne lub nieodnawialne. Cały czas w trakcie trwania lokaty można zmienić lokatę z odnawialnej na nieodnawialną lub odwrotnie. Pieniądze z zerwanej lub zakończonej lokaty InBank przelewa w ciągu jednego dnia roboczego na konto klienta w innym banku - musi to być rachunek powiązany, czyli konto z którego zostały wcześniej przelane środki na lokatę. Jeżeli w czasie trwania lokaty klient zmienił bank i swoje konto osobiste, w takim wypadku będzie musiał skontaktować się z infolinią InBanku w celu zmiany rachunku do wypłaty środków z lokaty.

Zerwanie lokaty przed terminem skutkuje utratą wszystkich naliczonych odsetek. Lokaty InBank dostępne są dla różnych okresów z różnym oprocentowaniem. Parametry lokaty wybieramy w czasie składania wniosku o założenie lokaty. Oprocentowanie lokat w Inbanku jest stałe, a jego wysokość uzależniona jest od okresu na jaki zakładana jest dana lokata. Im dłuższy okres na jaki zakładana jest lokata tym wyższe oprocentowanie.

 

AS Inbank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce Riverside Park

ul. Fabryczna 5A

00-446 Warszawa

tel. 801 805 805

 

 

 

 

Zobacz też:

TCU Ubezpeiczenia

Antyhaczyk o lokatach InBanku

EFL Leasing Samochodowy

Lokaty InBank. Czy są bezpiecznie?

Vivus Pożyczki Online

Bank Citi Handlowy SA


Tagi
finanse pieniądze bank banki Polska Internet inwestycja inwestycje kredyt kredyty pożyczka pożyczki oszczędności firma firmy


Lokalizacja
Fabryczna 5A
00-446
801 805 805
Reklama