Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Podsumowanie rozwoju osobistego

Co jakiś czas warto robić podsumowanie rozwoju osobistego. Polega ono na bilansie zysków i strat w okresie np. rocznym. Powinniśmy uwzględniać w nim zarówno porażki, jak i awanse, ukończone kursy oraz zaniedbane słabe strony osobowości. W ten sposób utrzymamy porządek w naszym życiu i będziemy mogli sprawniej realizować karierę zawodową.
  • 07.12.2019 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Podsumowanie rozwoju osobistego

Określenie własnej pozycji zawodowej

Szczególnie ważne w podsumowaniu rozwoju osobistego jest wskazanie, w jakim aktualnie stanie się znajdujemy. Być może jesteśmy po studiach i poszukujemy pracy lub przebranżawiamy się po zamknięciu wieloletniego zakładu pracy, który był dla nas niemal domem. Odpowiednie określenie pozycji zawodowej pozwoli nam nakreślić plan przyszłego działania, a także powie nam, jakie posiadamy silne cechy i predyspozycje ze względu na ich wartość na rynku pracy.

 

Rozwój osobisty

Ważne, aby w podsumowaniu rozwoju osobistego zadać sobie pytanie: czy rzeczywiście się rozwijałem? Jeśli pozytywnie na nie odpowiemy, musimy dookreślić, jak bardzo i na ilu płaszczyznach nastąpił ten rozwój. Ponadto, musimy uwzględnić te sfery, w których nie zrobiliśmy nic bądź je zaniedbaliśmy. Priorytetem na przyszłość powinna być praca nad słabymi stronami i kompetencjami w fazie kształtowania. Musimy jednak pamiętać, aby utrzymać w wysokim poziomie dotychczas wypracowane umiejętności. Co więcej, warto również podsumować osiągnięcia wypracowane dla konkretnego pracodawcy.

 

Pełnione przez nas stanowisko

Podsumowanie rozwoju osobistego nie może obyć się bez określenia, jakie pełnimy stanowisko, czy sprawia nam radość i czy chcemy na nim pozostać. Może się bowiem okazać, iż obecna praca daje nam tak bardzo w kość, że za niedługo będziemy musieli sprawdzić aktualne oferty pracy. Ten etap jest bardzo ważny w kontekście rozwoju i pięcia się po szczeblach hierarchii wewnątrz firmowej. Być może to właśnie najlepszy moment na zmianę pracy lub poproszenie o podwyżkę. 

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ddTreść komentarza: Dobrze...ale podzielmy to teraz na pensje dla osób tam pracujących, czyli co najmniej kilka osób i na 12 miesięcy...Czy wysokość pensji nie przekroczy tych 90.000zł? Chyba że jest to czysty zysk, po uwzględnieniu pensji...Ale ok, park powinien sie rozwijac..Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:49Źródło komentarza: Park Miejski w Bielawie jest coraz bardziej dochodowyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Już teraz trzeba zadbać by była obsada.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 16:37Źródło komentarza: Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w LubinieAutor komentarza: ZdenekTreść komentarza: Wieś galeria niedawna 🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:59Źródło komentarza: W BIELAWIE POWSTANIE GALERIA HANDLOWAAutor komentarza: nickTreść komentarza: a w Dz-owie miał być od lipca, haha, jak zwykle w tej dziurze obiecanki cacankiData dodania komentarza: 03.10.2022, 19:16Źródło komentarza: Punkt Paszportowy w Kłodzku, od 5 października można składać wnioskiAutor komentarza: Je#acPZPNTreść komentarza: Jak zobaczę tego sędziego jeszcze raz to dostanie pstryczka w nos ludzie widzą .. j... mZKS. Nie pozdrawiamData dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Zwycięstwo Lechii Dzierżoniów w 72 derbach powiatu dzierżoniowskiegoAutor komentarza: Uwielbiam EleniTreść komentarza: Była cudowna atmosfera!Data dodania komentarza: 02.10.2022, 20:50Źródło komentarza: IV Festiwal Piosenek Eleni - Po słonecznej stronie życia