Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Jakie błędy w CV są najczęściej popełniane?

Życiorys ma za zadanie zaprezentować Cię przed potencjalnym pracodawcą. Na podstawie nadesłanych CV dokonywana jest wstępna selekcja kandydatów. Sprawdź jakie błędy najczęściej popełniają poszukujący pracy, by skutecznie się przed nimi ustrzec.
  • 15.09.2019 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jakie błędy w CV są najczęściej popełniane?

Zbyt duża objętość

Wiele osób sądzi, że im dłuższe napiszą CV, tym lepiej zostanie ocenione. Tymczasem powinieneś pamiętać, że osoba przeprowadzająca selekcję CV nie ma czasu na zagłębianie się w przydługą i zawiłą lekturę. Zbyt duża objętość życiorysu może spowodować odrzucenie go przez rekrutera. Optymalna długość CV nie powinna przekraczać jednej strony A4 lub w przypadku osób z bogatym doświadczeniem zawodowym – dwóch stron.

Nieistotne informacje

Osoba oceniająca CV oczekuje konkretnych informacji, które są istotne ze względu na dane stanowisko pracy. Szczegółowe opisywanie wszystkich miejsc w jakich pracowałeś, wyliczanie ścieżki edukacyjnej od przedszkola czy rozbudowany opis Twojego hobby zdecydowanie nie są dobrym pomysłem podczas redagowania życiorysu. Przeczytaj uważnie informacje zawarte w ogłoszeniu np. na Pracuj.pl i dokonaj starannej selekcji treści CV. Wybierz tylko te rzeczy, które mają znaczenie pod kątem stanowiska, o jakie się ubiegasz.

Informacje nieprawdziwe

Pisanie w CV nieprawdziwych informacji to fatalny pomysł. Zawyżanie swoich kompetencji i osiągnięć zawodowych jest możliwe do zweryfikowania. Często kandydaci do pracy oszukują przy opisywaniu umiejętności językowych. Jeżeli znajomość języków obcych jest ważna na danym stanowisku, zostanie to sprawdzone w czasie interview. Jeśli okaże się, że przeceniłeś swoje kompetencje, możesz poczuć się bardzo niezręcznie.

Błędy językowe

Pomimo używania programów do edycji tekstu, wciąż zdarzają się CV z błędami ortograficznymi. Częste są też błędy interpunkcyjne bądź używanie trudnych wyrażeń w niewłaściwym kontekście. Jeżeli masz problem z przelewaniem myśli na papier, poproś kogoś bardziej biegłego w tej dziedzinie, by pomógł Ci zredagować lub skorygować życiorys.

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: .....Treść komentarza: Fajny zespół i atmosfera ,polecam z włoskich wykonawców Ludovico Einaudi super kompozytor.Data dodania komentarza: 29.09.2022, 19:50Źródło komentarza: W Pałacu Kamieniec gościł Dolnośląski Festiwal MuzycznyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: A gdzie są odpowiednie służby?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 18:12Źródło komentarza: Kontrola składowisk odpadów na terenie Dolnego ŚląskaAutor komentarza: anoTreść komentarza: Określenie: TRASA SUDECKA łącząca Kotlinę Jeleniogórską i Kotlinę Kłodzką - to nieporozumienie. Powinna się nazywać TRASA PODSUDECKA , bo TRASA SUDECKA przebiega od Jeleniej Góry , przez Wałbrzych do Kłodzka i tak się powinna nazywać i ona też powinna na całym odcinku zostać PRZEBUDOWANA !!!Data dodania komentarza: 29.09.2022, 17:39Źródło komentarza: Rusza budowa III etapu Obwodnicy DzierżoniowaAutor komentarza: GośćTreść komentarza: A co z energią odnawialną ?. Jest od tego spółkaData dodania komentarza: 29.09.2022, 13:02Źródło komentarza: Będą wyłączane światła uliczneAutor komentarza: listopadTreść komentarza: Jak nakazuje tradycja Oktoberfest odbył się we wrześniu 😂😂😂Data dodania komentarza: 28.09.2022, 11:34Źródło komentarza: Oktoberfest w Browarze JedlinkaAutor komentarza: nie dla spalarniTreść komentarza: Kupieni za miskę zupki a wnuki beda truteData dodania komentarza: 27.09.2022, 09:56Źródło komentarza: Bielawscy seniorzy odwiedzili Ekologiczne Centrum Odzysku