Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Jak wybrać najlepszy moment na odejście z pracy?

Jeżeli podjąłeś decyzję o zmianie pracodawcy, przemyśl moment, w którym będziesz chciał złożyć wypowiedzenie. Lepiej nie robić tego pod wpływem emocji. Brak zaplanowania momentu odejścia z pracy może sprawić, że ominą Cię korzyści, które być może szkoda byłoby stracić.
  • 12.09.2019 08:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak wybrać najlepszy moment na odejście z pracy?

Jeśli planujesz zostać mamą, zaczekaj ze zmianą pracy

Dla osób planujących zajście w ciążę, wypowiedzenie pracy nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli masz umowę o pracę, lepiej pozostań z obecnym pracodawcą i skorzystaj z przysługujących Ci w okresie ciąży i po niej przywilejów. Jeżeli zatrudnisz się w nowej firmie i krótko potem zajdziesz w ciążę, nowy pracodawca może uznać to za próbę wykorzystania go i raczej nie spojrzy na Ciebie przychylnie.

Nie zapomnij o nagrodach jubileuszowych i premiach

Jeżeli w firmie przyznawane są jubileuszowe nagrody za określony staż pracy i niewiele brakuje Ci do jego osiągnięcia, zaczekaj z wypowiedzeniem. Szkoda, aby ominął Cię atrakcyjny bonus finansowy. Szczególnie, że dodatkowa gotówka z pewnością poprawi Twoje poczucie bezpieczeństwa w okresie poszukiwania nowej pracy.

Decyduj się na odejście z pracy tylko, jeśli masz zabezpieczenie finansowe

Decyzja o odejściu z pracy, gdy nie posiadasz poduszki finansowej, gwarantującej utrzymanie przynajmniej przez trzy miesiące, niesie wysokie ryzyko. Może okazać się, że nie znajdziesz nowej pracy tak szybko, jak planowałeś lub po okresie próbnym nie zostanie Ci przedłużona umowa. Jeśli myślisz o zmianie pracy, zacznij oszczędzać.

Najpierw kredyt, potem wypowiedzenie

Jeżeli planujesz wziąć kredyt na zakup mieszkania lub domu, lepiej odczekaj z decyzją o zmianie pracodawcy. Szczególnie nie warto opuszczać pracy, w której posiadasz umowę o pracę na czas nieokreślony.

O czym jeszcze powinieneś pamiętać?

Jeśli postanowiłeś odejść z pracy, powiadom o swoich planach przełożonego jeszcze zanim złożysz oficjalne wypowiedzenie. Być może rozmowa z szefem sprawi, że odłożysz przeglądanie ofert na Pracuj.pl na później, a obecna praca stanie się bardziej satysfakcjonująca.

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ddTreść komentarza: Dobrze...ale podzielmy to teraz na pensje dla osób tam pracujących, czyli co najmniej kilka osób i na 12 miesięcy...Czy wysokość pensji nie przekroczy tych 90.000zł? Chyba że jest to czysty zysk, po uwzględnieniu pensji...Ale ok, park powinien sie rozwijac..Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:49Źródło komentarza: Park Miejski w Bielawie jest coraz bardziej dochodowyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Już teraz trzeba zadbać by była obsada.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 16:37Źródło komentarza: Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w LubinieAutor komentarza: ZdenekTreść komentarza: Wieś galeria niedawna 🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:59Źródło komentarza: W BIELAWIE POWSTANIE GALERIA HANDLOWAAutor komentarza: nickTreść komentarza: a w Dz-owie miał być od lipca, haha, jak zwykle w tej dziurze obiecanki cacankiData dodania komentarza: 03.10.2022, 19:16Źródło komentarza: Punkt Paszportowy w Kłodzku, od 5 października można składać wnioskiAutor komentarza: Je#acPZPNTreść komentarza: Jak zobaczę tego sędziego jeszcze raz to dostanie pstryczka w nos ludzie widzą .. j... mZKS. Nie pozdrawiamData dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Zwycięstwo Lechii Dzierżoniów w 72 derbach powiatu dzierżoniowskiegoAutor komentarza: Uwielbiam EleniTreść komentarza: Była cudowna atmosfera!Data dodania komentarza: 02.10.2022, 20:50Źródło komentarza: IV Festiwal Piosenek Eleni - Po słonecznej stronie życia