Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

5 kroków do znalezienia pracy, która pasuje do Twojej osobowości: rekomendacje Jooble

Meta description: Nie możemy stać się niezależni finansowo, jeśli potrzebujemy pracy, ale jej nie mamy.
  • 24.04.2024 07:56
  • Autor: Grupa tipmedia
5 kroków do znalezienia pracy, która pasuje do Twojej osobowości: rekomendacje Jooble

Czasami nawet doświadczony specjalista ma trudności z rozwiązaniem problemu zatrudnienia: na rynku pracy pojawia się dużo wykwalifikowanej kadry, a pracodawcy nie stwarzają kandydatom najkorzystniejszych warunków. Wszystko o tym, jak i gdzie znaleźć pracę, jak sprawdzić uczciwość firmy – w naszym nowym materiale, który przygotowaliśmy wspólnie z serwisem poszukiwania pracy Jooble.

Krok 1. Ustawić cel

Aby nie tracić czasu i nie odpowiadać na oferty pracy, które Cię nie interesują, spróbuj jasno sformułować swoje wymagania w stosunku do nich. Od tego zależy treść Twojego CV, kanały poszukiwania pracy itp. Dlatego określ, co jest dla Ciebie ważne w Twojej pracy i zapisz najważniejsze punkty. Na przykład:

  • wynagrodzenie np. 7000 zł;
  • praca zdalna (wtedy Ciebie mogą zaciekawić znalezione na Jooble oferty pracy dorywczej przez Internet);
  • możliwość zawierania umów z osobami prowadzącymi działalność gospodarczą.

Wszystko to znacznie zaoszczędzi Twój czas i zwiększy Twoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i dalsze zatrudnienie w firmie, w której chciałbyś pracować.

Krok 2: Utwórz CV

CV to Twój profil, który pokazuje Twoje mocne strony i sprzedaje Cię jako specjalistę. Najbardziej niezawodnym sposobem na stworzenie dobrego CV jest wypełnienie szablonu na stronie. Gotowe CV możesz od razu wydrukować i wysłać do pracodawcy. Ale oprócz projektu potrzebujesz także treści wysokiej jakości. Najważniejsze punkty, które powinny znaleźć się w Twoim CV:

  • Dane osobowe (tutaj wpisz informacje o sobie oraz dane kontaktowe, aby można było się z Tobą skontaktować. Podaj miasto, obywatelstwo, datę urodzenia, płeć, numer telefonu kontaktowego, e-mail, stan cywilny, czy możliwa jest przeprowadzka/gotowość do prowadzenia działalności gospodarczej) wycieczki).
  • Wykształcenie (opowiedz nam o swoim przeszkoleniu zawodowym i jakie masz wykształcenie: uniwersyteckie, czy kursy kwalifikacyjne).
  • Doświadczenie zawodowe (podaj gdzie pracowałeś: miejsce, stanowisko, okres pracy, zakres obowiązków).
  • Osiągnięcia w poprzednich miejscach pracy (przekonaj rekrutera, że ​​powinieneś zostać zatrudniony na tym stanowisku i przedstaw swoje osiągnięcia w liczbach lub podaj przykłady pomyślnie zrealizowanych projektów).
  • Informacje dodatkowe (wskaż swoje kompetencje twarde, które wraz z umiejętnościami zawodowymi ułatwiają Ci pracę i pozwalają bardziej produktywnie realizować zadania).
  • Cechy osobiste (umiejętności miękkie, Twoje mocne strony, które odzwierciedlają Cię nie tylko jako profesjonalistę, ale także jako osobę).

Pamiętaj, że CV musi być zwięzłe, uporządkowane i zawierać konkretne liczby. Dlatego staraj się nie używać banalnych zwrotów ani nie upiększać swoich umiejętności osobistych i zawodowych.

Krok 3. Napisz list motywacyjny i złóż podanie o wolne stanowisko

List motywacyjny doskonale uzupełni Twoje CV i pomoże Ci wyróżnić się na tle innych kandydatów. Dlatego podejdź do tej kwestii z całkowitą powagą i przekonaj rekrutera, że ​​jesteś odpowiednią osobą na proponowane stanowisko. Ponieważ list motywacyjny jest załącznikiem do Twojego CV, możesz napisać go w bardziej swobodnym stylu. Pisząc, używaj własnego pisma, dodaj trochę charyzmy. Ale lepiej odmówić humorystycznych sformułowań, jeśli nie masz pewności co do ich stosowności i jakości.

Krok 4. Zbierz ważne informacje o firmie

Ważnym punktem przed rozmową kwalifikacyjną jest samodzielne wyszukanie informacji o potencjalnym pracodawcy i upewnienie się, że jego działania są przejrzyste, a ryzyko natknięcia się na oszustów jest minimalne. Serwis poszukiwania pracy Juble stara się sprawdzić wszystkich potencjalnych oszustów, ale lepiej sprawdzić to jeszcze raz.

Przyjrzyj się także wymaganiom i warunkom stawianym wnioskodawcy. Jeśli w ogłoszeniu pojawiają się elementy takie jak „odporność na stres”, „wielozadaniowość”, „trzeba być pod telefonem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu”, najprawdopodobniej ta firma nie ceni swoich pracowników. Lepiej spójrz na inne opcje.

Krok 5. Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną

Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, zastanów się z wyprzedzeniem, co powiesz i jak odpowiedzieć na pytania, w tym pytania szokujące, które mogą Cię zaskoczyć. Aby zyskać większą pewność siebie, możesz zasymulować sytuację i „przećwiczyć” swoje odpowiedzi na pytania rekrutera. Uważaj na swój wygląd i nie spóźnij się.

Kieruj się tymi 5 punktami, a na pewno znajdziesz wymarzoną pracę.

Send DataSend Data

Artykuł sponsorowany