Poniedziałek, 19.02.2018, imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

DZIERŻONIÓW: CZĘŚĆ MIASTA EWAKUOWANA, SAPERZY PRACUJĄ

DZIERŻONIÓW: CZĘŚĆ MIASTA EWAKUOWANA, SAPERZY PRACUJĄ
W Dzierżoniowie po porannej ewakuacji mieszkańców ze strefy wyznaczonej w promieniu pół kilometra od mostu na ulicy Sienkiewicza, prace rozpoczęli saperzy z I Pułku Saperów w Brzegu.

 

Zobacz również:

TROTYL W DZIERŻONIOWIE: KONIECZNA JEST EWAKUACJA MIESZKAŃCÓW!

Komunikat UM Dzierżoniów:

Od godz. 14.00 mieszkańcy Dzierżoniowa mogą bezpiecznie wracać do domów w strefie objętej wcześniej ewakuacją. Saperzy zakończyli akcję wydobywania ładunków wybuchowych na moście przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie.

– Dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość. W pierwszej kolejności mieszkańcom i  wszystkim służbom  zaangażowanym w akcję. Podziękowania należą się również mediom, bez których przekazywanie najważniejszych komunikatów nie mogłoby się odbywać tak sprawnie – mówi burmistrz Dariusz Kucharski, który przewodniczył od początku posiedzeniom sztabu zarządzania kryzysowego.

Od rana udało się sprawnie ewakuować mieszkańców w promieniu 500 metrów od znalezienia ładunków. Akcja saperów trwała od godz. 10.00 do 14.00.  W sumie wojskowi wydobyli dziś około 120 kilogramów trotylu. Teren został całkowicie oczyszczony  i jest bezpieczny.

Saperzy rozpoczęli pracę na moście przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie. O tym jak długo może potrwać akcja, dowiemy się najprawdopodobniej około godz. 12.00. Wówczas planowane jest kolejne posiedzenie sztabu zarządzania kryzysowego, którego członkowie są teraz w terenie.

 

Aktualizacja godz. 12.30

Po godzinie 15.30 przekażemy wiążącą informację o dalszym sposobie prowadzenia akcji oraz o tym, czy mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich domów.

Saperzy do tej pory wyciągnęli 80 kg trotylu z miejsca, w którym je wczoraj ujawniono.  Dalsze prace będą polegały na sprawdzeniu przeciwnej strony mostu.

 

Teren objęty ewakuacją został już zamknięty przez policję i jest niedostępny.  W tej chwili ewakuowani mieszkańcy, którzy potrzebują schronienia mogą udawać się do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury (ul. Świdnicka 23), tel. 74 832 30 28. Tam mają zapewnione schronienie i gorące napoje.  Decyzje dotyczące uruchomienia kolejnych miejsc pobytu lub noclegu dla ewakuowanych mieszkańców zostaną podjęte po informacji od dowódcy plutonu saperskiego.

 

Ważne telefony:

Sztab kryzysowy – siedziba Straży Miejskiej Dzierżoniowa - 74 645 08 88 (całodobowy)

Policja 997

Pogotowie 999

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe