×
Piątek, 21.09.2018, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

PRZEDWYBORCZE OBIECANKI, CZYLI SEN O BIELAWIE

  • 11.09.2018, 22:41
  • Telewizja Sudecka
PRZEDWYBORCZE OBIECANKI, CZYLI SEN O BIELAWIE
Co cztery lata przychodzi ten wyjątkowy czas, kiedy to wszyscy najlepiej znają się na lokalnej polityce i naprawianiu otaczającej nas rzeczywistości. Zaczynają się obietnice i przysłowiowe gruszki na wierzbie.

Pamiętają Państwo słynny pociąg do Bielawy? Jak do tej pory nie dojechał i nie dojedzie przez kolejne lata, o czym pierwsi informowaliśmy, ale na tym populistycznym pomyśle jeden z ówczesnych kandydatów chciał wjechać do samego gabinetu burmistrza.

Pamiętają Państwo bilbordy z Bielawskim Jeziorem wypełnionym po brzegi piłeczkami tenisowymi, których było ponad 42 mln? Teraz przydałby się kolejny plakat, ale już z ilością co najmniej 53 mln. Łatwo się krytykowało, teraz będzie trudniej obronić tezę zadłużenia przez obecną władzę miasta na niespotykaną do tej pory skalę. Oczywiście burmistrz Piotr Łyżwa głęboko wierzy w to, że zadłużenie spada, bo pewnie tak powiedział mu zastępca. Prawda jest zupełnie gdzie indziej, ale to tym w osobnym obszernym materiale telewizyjnym pokazującym jak przez nieracjonalną politykę finansową można zachwiać wieloletnim planem inwestycyjnym.

Wróćmy do obecnych kandydatów na burmistrzów i radnych, którzy jeszcze nie tak dawno razem w jednym szeregu bezapelacyjnie popierali Łyżwę Piotra Łyżwę. A to w imię posady w TBS-ie, MZBM-ie, czy też BARL-u, dotacji dla klubu, czy też w obawie przed stratą obecnej synekury.

Gdy mieszkańcy ul. Ludowej przez miesiące prosili o pomoc i interwencję w sprawie nielegalnego wysypiska jakoś nikt nie kwapił się z pomocą. Po naszej interwencji śmieci zniknęły błyskawicznie. Teraz w trakcie kampanii na FB widzimy pomysł „Zapewniamy wiaty śmietnikowe”.  Gdy w budynku przy ul. Strażackiej woda z dachu lała się przez wszystkie kondygnacje jakoś nikt tego nie zauważał. Teraz nagle rozlała się krytyka źle przeprowadzanej termomodernizacji.

Łatwo też  uderzać w czułe punkty pt. Weekendowy punk medyczny, bezpłatną komunikację dla uczniów i milion dla mieszkańców w budżecie obywatelskim, pytanie dlaczego nie dwa.

Wszyscy są nagle specjalistami w dziedzinie zarządzania i rewitalizacji, choć przez lata jakoś nie wykazali się umiejętnościami w tym zakresie. 

Idźmy na wybory i nie dajmy się nabrać na tanie chwyty przedwyborcze. Zaufajmy ludziom, którzy mają wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu, wiedzę, wykształcenie i umiejętności. Nie wierzmy tym, którzy z uprawiania polityki stworzyli sobie sposób na życie.

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gill
Gill 2 dni temu, 13:41
Piotr Łyżwa, kandydat nie popierany przez nikogo....Taka jest prawda, choć smutna. Zmarnował 4 lata, swoje i miasta.Jezioro i nowe autobusy, wszystko przepłacone za naszą wspólną kasę to bardzo mało...
hiiihii
hiiihii 2 dni temu, 13:48
to mówię ja niezależny kandydat
Leon
Leon 15.09.2018, 15:19
Florczak ma u siebie Wojciechowskiego Kamila. Strzelił sobie w kolano.
Justyna
Justyna 15.09.2018, 10:28
Dla mnie najlepszym kandydatem na burmistrza jest Piotr Łyżwa
Ok!
Ok! 15.09.2018, 14:06
No i dobrze ci tak! Każdy ma takiego faworyta na jakiego zasłużył Justysiu!
Wyborna
Wyborna 15.09.2018, 10:16
Oddałabym głos na Pana Łyżwę pod jednym warunkiem,a mianowicie musiałby zagwarantować mi notarialnie powołanie na zastępcę Pana Hordyja,bo tak, czy siak Pan Łyżwa nie ma nic do powiedzenia . Wszelkie decyzje podejmuje jego zastępca. Niespełnienie zobowiazania skutkowałoby przekazaniem przez Pana Łyżwę swojego wynagrodzenia w całości na rzecz miasta. To jest oczywiście nierealne. Zgadnijcie kto ma mój głos?
biel
biel 16.09.2018, 14:55
Hordyj? Ale się uśmiałem!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.09.2018, 08:49
Chciałbym zauważyć, że kandydat który obiecuje gruszki na wierzbie czyli Pan Florczak nie jest popierany przez pis. Otacza się takimi ludźmi, że masakra np. Gryś. Mam nadzieję, że w Bielawie będzie lepsza zmiana i burmistrzem zostanie Pan Andrzej.
PS. Co nie zmienia faktu, że artykuł całkowicie nieobiektywny.
lok
lok 2 dni temu, 09:11
Elek super będzie wesoło.
Fuj
Fuj 15.09.2018, 10:14
A co Ci Grys zawinił ?
ja !
ja ! 14.09.2018, 18:40
pan Łyżwa nie nawidzi przedsiębiorców przez 4-lata niszczył przedsiębiorczość, czy podać przykłady?
No I tyle!
No I tyle! 15.09.2018, 10:03
Zazwyczaj ci co całe życie ślizgaja się na budżetowych posadach nie znosza ludzi przedsiębiorczych,bo przedsiębiorcy udowadniaja im ich małość .
ubawiony
ubawiony 14.09.2018, 20:36
Może najpierw skończ jakąś szkołę bo byki sadzisz ;)
Kropka.
Kropka. 15.09.2018, 14:11
Przed “ bo” powinien być przecinek.
ee
ee 14.09.2018, 19:30
podaj
Finito
Finito 14.09.2018, 13:00
Wydaje mi się na dziś, że będzie druga tura i do drugiej tury wejdzie Łyżwa i Hordyj. Jednak.
Trudno mi stawiać na któregoś z nich, wszystko będzie zależeć od kampanii przed drugą turą. Mam wrażenie, że obydwaj Panowie mają awans do rozgrywek zagwarantowany. Pan Rak, choć bardzo interesujący, w polityce póki co nie zaistniał. Poparcie przez kogokolwiek nie gwarantuje niczego.
Idzie Nowe
Idzie Nowe 13.09.2018, 21:09
Ta beznadziejna ekipa rządzących na czele z panoszącym się Runo-cwaniaczkiem i zastraszonym i nieudolnym burmistrzem doprowadza przez "nieopłacalne" i nietrafione decyzje inwestycyjne do ruiny budżet naszego miasta o czym cicho sza. W obliczu tego co dzieje się w Dzierżoniowie powinniśmy się spalić ze wstydu.Nasza władza nie ma wstydu natomiast skuteczne "wspomaga" kolesiów.Wybory to najlepsza pora aby z tymi pseudo-gospodarzami i większością zasiedziałych bezradnych radnych raz na zawsze skończyć.
Wyborca
Wyborca 14.09.2018, 06:00
Znowu pranie mózgów ciemniej masie straszeniem? Z tego co widać to Bielawa odżyła przez ostatnie 3,5 roku i oby tak dalej Panie Burmistrzu Łyżwa!
Nuda!
Nuda! 15.09.2018, 14:34
Rzeczywiście odżyła,a zycie w Bielawę tchnęli emeryci i renciści,bo młodzież wyjechała w pissss......ec. Oby tak dalej szanowny wyborco. Mam pytanko. Siebie zaliczasz do światłej masy? No to się mylisz!
Jasna masa
Jasna masa 14.09.2018, 09:17
W nomenklaturze rządzących wyborca to ciemna masa. To czego ciemna maso się tak boisz?
Bielawa
Bielawa 13.09.2018, 17:55
Czy w ostatniej kadencji zostały wypuszczone obligacje? Znowu zmanipulowana informacja?
Wrona
Wrona 13.09.2018, 08:55
Jeden kandydat myśli że jak ludziom naobiecuje i rozda niewiadomo co to go poprą. Nie tędy droga. Miasto jest zadłużone i trzeba je postawić na nogi a rozdawanie na lewo i prawo nie jest dobrym rozwiązaniem. Ale skoro kandydata popiera PiS to widać że idzie w ślady tej partii. Oni tak lubią szastac pieniędzmi publicznymi.
gg
gg 16.09.2018, 14:57
Rak idzie rak nieborak czyżby on nie był dyrektorem osir którego zwolnił burmistrz?
Rar
Rar 13.09.2018, 00:01
Łyzwa poza zbiornikiem nic nie zrobił dobrego dla miasta. To słaby burmistrz który niewiele zrobił dla Bielawy a przez 4 lata tak zniechęcil do siebie ludzi ze większość z tych która go popierała podczas kampanii, teraz jest jemu przeciwna.
Ola
Ola 13.09.2018, 08:16
To kto właściwie to nadal popiera ? Został jeszcze ktoś taki ? A burmistrz miał zawsze parcie na władzę ...jeśli przegra to pewnie ciężko będzie mu się z tym pogodzić
A fe!
A fe! 14.09.2018, 19:34
Raczej parcie na kasę,a ”władza”. ale Runowicza mu w tym pomogła. Będac u niego ( burmistrza) odnosiło się wrażenie ,że facet nie tylko boi się własnego cienia,ale również cienia swojego zastępcy. Nie wiem ,czy pamiętacie ale jedna z pierwszych decyzji obecnej rady było podwyższenie burmistrzowi wynagrodzenia,zanim zdażył się czymkolwiek wykazać. I ten jego plakat wyborczy z niewyraźnym suwerenem w tle ? Czyźby tło wstydziło się wystawić twarz i promować takiego kandydata? Porażka!
Jaś
Jaś 13.09.2018, 09:07
Ci co go popierali skupili się teraz koło Raka. Prawie ta a sama elita tylko pod innym szyldem
Ubawiony
Ubawiony 13.09.2018, 17:53
Taka to "elita", dobrze, że śmieci wyrzuciły się same....
555
555 13.09.2018, 10:42
A Masykowa popiera go ?
Marta
Marta 14.09.2018, 21:51
Masykowa poprze każdego kto uchroni męża przed utrata posady.
w
w 16.09.2018, 14:59
Argumentów nie ma to się zaczynają personalne wycieczki
Anty
Anty 13.09.2018, 08:09
A zbiornik i tak kupil z kasy jaka zostala po Dzwinielu.
lok
lok 2 dni temu, 09:13
To czemu dzwiniel go nie kupił?
phiii
phiii 12.09.2018, 19:00
A kiedy pojawią się przedwyborcze obiecanki i sny o Dzierżoniowie?
Anty
Anty 13.09.2018, 09:53
W przeciwieństwie do Bielawy Dzierżoniów rozwija sie i ciągle cos się tam dzieję. Remonty wszędzie.
DDZ oburzony
DDZ oburzony 13.09.2018, 17:52
Zapytaj mieszkańców Dzierżoniowa co myślą o tym "rozwijaniu" i nie pisz bzdur. Miasto zadłużone po uszy, chaos na rozgrzebanych ulicach i wszędzie śmieszne tablice love ...
MieszkanieC
MieszkanieC 12.09.2018, 16:58
Dla każdego z kandydatów polityka to sposób na życie....dobry hajs mało pracy itd
Polo
Polo 12.09.2018, 12:31
Łyżwa bez jajec, Florczak bez doswiadczenia i bez jajec, Masyk... szkoda gadać, Rak za pisem. Wstyd!!! Wybor jest prosty.
Ja
Ja 12.09.2018, 12:23
Te WYBORCA!!! Zauwaz ile dla mista ta ekipa poczynila dobrego. Nie siedz na internecie tylko zrób cos aby to twoj kandydat wygral.
Wyborca
Wyborca 12.09.2018, 12:56
Nie rozsmieszaj mnie tyle zrobili i dlatego przegrali wybory buhaha
Wyborca
Wyborca 12.09.2018, 12:05
A z pociagu wyskakuje Andrzej Hordyj za jego plecow wynurza sie Dzwiniel,Dubas,Pach,Siodmak,Strozyk itp. prosze Panstwa przecierz to zgrany zespol ktory cztery lata temu zostal pogoniony przez miwszkancow z zycia Bielawy ale oni dalej nie moga sie z tym pogodzic buhaha
Zorro
Zorro 13.09.2018, 18:42
Ponoć vox populi, vox Dei zatem proponuję zastanowienie się kogo wybrani przez mieszkańców Bielawy zatrudnili w miejsce "pogonionych" :
Pach -
Hordyj -
Dubas -
Siódmak -
taka analiza wskazana jest również w przypadku "pogonionych" niewymienionych przez Wyborcę.
Batman
Batman 13.09.2018, 19:24
Tym panom już podziękowano... trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść... pod warunkiem, że ma się "to coś"
Ulla
Ulla 12.09.2018, 15:35
Nie zostali pogonieni, przypominam że łyżwa zwyciężył z bardzo mała przewagą głosów. Ja i tak wolę Andrzeja hordyja niż P. Łyżwę
Karyna
Karyna 12.09.2018, 19:32
Wol se patusie
Kolekcjoner
Kolekcjoner 12.09.2018, 10:51
Panie Adamie.
Mam wrażenie, że to Pan jest największym specjalistą w każdej dziedzinie. W sztuce opluwania aktualnej władzy doszedł Pan do perfekcji. Dzisiaj sili się Pan na trybuna ludowego a w rzeczywistości przypomina Pan Trybunę Ludu w okresie największej świetności. Jakoś przez wiele kadencji poprzedniej władzy nie zająknął się Pan nawet na temat licznych nieprawidłowości , kiedy to świta pana Ryśka obsadziła wszystkie stanowiska w mieście ( od sprzątaczki po dyrektora ) Kiedy padały zakłady tekstylne kupione przez zwykłego księgowego z mafii SLD. Gdzie Pan wtedy był Panie Adamie ? Siedział Pan cicho bo ówczesna władza płaciła Panu za bycie tubą propagandową tamtej ekipy. Pisanie tutaj o etyce dziennikarskiej nie ma sensu bo pewnie by Pan tego nie zrozumiał. I chodź zakłada Pan markowe buty słomy z nich Pan nie wytrzepie.
lot
lot 16.09.2018, 15:01
Oj pachura pachura
Ot logika
Ot logika 13.09.2018, 08:15
Osoby, które "obsadzili" na stanowiskach zrobiły dla tego miasta mnóstwo dobrego, a zwalniali ich aktualni włodarze z czystej chęci zemsty lub po to by dac stołek "swoim", ktorzy teraz sie wykruszyli i są przeciwko nim.
Olaf
Olaf 12.09.2018, 16:29
jejku, jejku jaka znalazła się uczciwa osoba, nie kłamie, nie knuje, nie niszczy innych, samo dobro - aż już się nie chce powtarzać co narobili za tej władzy, wszyscy wiedzą i widzą jak kwitnie nasze miasto i mam nadzieję, że ten KABARET..... już się skończy.
Rychu
Rychu 12.09.2018, 12:11
Brawo
Bielawianka
Bielawianka 12.09.2018, 10:22
Każda pliszka swój ogonek chwali.
Bielawianin
Bielawianin 12.09.2018, 08:29
Bielawo powstań z kolan i wybierz mądrze
Miejski
Miejski 12.09.2018, 08:07
Hobbit będzie stawiał prywatne wiaty śmietnikowe pod klucz i zwiększy ilość hajsu do wydania na pierdoły dla Januszy, sportsman odnowi stadion, do którego niedługo prócz konia albo crossa w żaden sposób nie dojedziemy, bo droga przypomina pole minowe... Łysy... Ten to dopiero jest gość ! "Rozwój! Doświadczenie!" mówi billboard obok kina MOKiS, a nielegalna wiata urosła razem z długiem publicznym... Już nie mówiąc o wymianie kilku desek na molo za taką tam sumkę, ale kto bogatemu zabroni! Tak naprawdę większość z tych "kandydatów" nie ma pojęcia o stanowisku burmistrza, ale co tam ważne że hajsik i fejm będzie się zgadzał, a może przy okazji coś tam wpadnie do głowy żeby suweren uszczęśliwić... Ahhh... 4 lata jazdy bez trzymanki... Bielawo dużo szczęścia Ci życzę, bo coraz bardziej Ci ono potrzebne.
Stef
Stef 13.09.2018, 09:52