×
Środa, 17.10.2018, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

PAPIEROSY Z PRZEMYTU

  • 1.12.2017, 09:39 (aktualizacja 01.12.2017 09:45)
PAPIEROSY Z PRZEMYTU
Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali troje mieszkańców województwa lubelskiego, którzy przewozili krajankę tytoniową oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy o rynkowej wartości 125 000 zł. Jeden z kierowców prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień.

29.11.17 r., funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału SG, zatrzymali do kontroli w jednej z miejscowości gminy Gubin dwa samochody osobowe marki Skoda Octavia oraz BMW. Zatrzymani do kontroli drogowej kierowcy – 39 oraz 24 – letni mieszkańcy województwa lubelskiego, zachowywali się bardzo nerwowo, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładnej kontroli zarówno kierowców jak i prowadzonych przez nich pojazdów. Przyczyny nerwowego zachowania mężczyzn okazały się jasne, gdy funkcjonariusze ustalili, że kierowca BMW prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu, a w Skodzie Octavii znajdowały się pochodzące z przemytu papierosy i tytoń. W sumie funkcjonariusze ujawnili niemal 146 tys. szt. papierosów oraz 40 kilogramów tytoniu. Wartość zabezpieczonych wyrobów akcyzowych wynosi łącznie 125.000 zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na kwotę 160.000 zł. Zatrzymano 2 mężczyzn oraz 1 kobietę w wieku 25 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa lubelskiego. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze NoOSG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim. Zatrzymanym za przestępstwo paserstwa akcyzowego grozi kara wysokiej grzywny, a kierowcy BMW, który prowadził pomimo cofniętych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Od początku roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali wyroby tytoniowe o wartości ponad 82 000 000 zł.

INFO: kpt. SG Rafał Potocki


 

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe