×
Środa, 17.10.2018, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

OBEJRZYJ „DZIEŃ KOBIET” Z AUDIODESKRYPCJĄ

  • 1.12.2017, 09:36 (aktualizacja 01.12.2017 09:37)
OBEJRZYJ „DZIEŃ KOBIET” Z AUDIODESKRYPCJĄ
Wszystkie osoby głuche i niewidome wraz z asystentami lub przewodnikami oraz osoby starsze ze schorzeniami wzroku i słuchu zapraszamy na pokaz filmu „Dzień kobiet” z audiodeskrypcją i napisami. Będzie go można obejrzeć 4 grudnia w kinoteatrze „Zbyszek”. Wstęp wolny.

O czym jest film Marii Sadowskiej? To mocna, osadzona w życiu historia zwyczajnej-nadzwyczajnej kobiety, która symbolizuje prawdziwych ludzi i ich traumatyczne doświadczenia w walce o godność i zrozumienie. Halina, pracownica sieci handlowej "Motylek", awansuje na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekonuje się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekracza wszystkie granice, Halina rzuca jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele firmy nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

Sala kinowa będzie dostępna od godz. 16.40. Widzowie będą mogli wypożyczyć odbiorniki indywidualne do audiodeskrypcji i zostaną poinstruowani, jak wykorzystać własne telefony komórkowe do jej odbioru (ustawienia radia na częstotliwość 97 FM). Przed seansem planowana jest prezentacja z informacjami o przedsięwzięciu. Sam film potrwa 1,5 godziny.

Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja „Dolnośląski Uniwersytet Niepełnosprawności”, Fundacja „Katarynka” i Dzierżoniowski Ośrodek Kultury. Patronat nad pokazem objął burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski. To sondażowe przedsięwzięcie, które ma określić potrzeby wyjścia do kina osób ze schorzeniami wzroku i słuchu i przeciwdziałać ich marginalizacji. Jeśli okaże się trafione, zmieni się w imprezę cykliczną.


 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe