×
Środa, 17.10.2018, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

ZMIANY W VAT – URZĄD SKARBOWY OFERUJE SZKOLENIA

  • 25.10.2017, 17:41
ZMIANY W VAT – URZĄD SKARBOWY OFERUJE SZKOLENIA
Z nowym rokiem mikroprzedsiębiorcy dołączają do grona podatników VAT mających obowiązek przesyłania ewidencji w formie JPK_VAT. Do tej pory JPK_VAT obowiązywał duże, średnie i małe przedsiębiorstwa.

Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT) to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży z ewidencji VAT za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej do 25 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Dane są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa.

Mikroprzedsiębiorstwami są firmy zatrudniające do 10 pracowników, nieprzekraczające obrotów 2 mln euro rocznie, które są podatnikami VAT i składają deklaracje VAT-7 i VAT - 7K.

W związku z tymi zmianami Ministerstwo Finansów organizuje w listopadzie akcję pod hasłem „Wtorki z JPK”.  W każdy wtorek w Otworzy się w nowym oknieUrzędzie Skarbowym w Dzierżoniowie odbywać się będą szkolenia przybliżające zagadnienia dotyczące tworzenia i przesyłania Jednolitych Plików Kontrolnych.

Zapraszamy na nie 7, 14, 21 oraz 28 listopada o godz. 10.00 do siedziby Urzędu Skarbowego w Dzierżoniowie, przy ul. Pocztowej 14 (II piętro do pok. nr 306).

Na stronie www.jpk.mf.gov.plk która znajduje się na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów, podatnicy znajdą m.in. bezpłatne i bezpieczne narzędzia do utworzenia i wysłania JPK_VAT, dowiedzą się – krok po kroku – jak przygotować, podpisać (w tym jak założyć bezpłatny profil zaufany eGo) i przesłać gotowe pliki do administracji skarbowej.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe