Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC Z OLESZNEJ

  • 29.08.2017, 20:10
NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC Z OLESZNEJ
Najpiękniejszy wieniec dożynkowy powiatu dzierżoniowskiego wykonano w sołectwie Oleszna. Będzie on reprezentował nasz powiat na dożynkach wojewódzkich, które odbędą się 3 września w Obornikach Śląskich.

Jak co roku konkurs ogłosił Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Nagrody zaś zostały wręczone 29 sierpnia podczas sesji Rady Powiatu. Pierwsze miejsce zdobyło sołectwo Oleszna, drugie – sołectwo Sienice, a dwa równorzędne trzecie miejsca komisja przyznała sołectwom w Kiełczynie i w Piławie Dolnej.

– Wieniec z Olesznej wyróżniał się starannością wykonania. Tworzył spójną całość, urzekał swym pięknem i niezwykle przyciągał uwagę. Wspaniale zostały w nim wykorzystane suszone kwiaty, dzięki którym nabrał on barw – wyjaśnia Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, przewodnicząca jury.

Konkurs był adresowany do mieszkańców sołectw z gmin naszego powiatu. Mieszkańcy mogli zgłaszać do konkursu jedynie tradycyjne wieńce dożynkowe wykonane w kształcie korony. Miały one być zrobione tylko z naturalnych materiałów. Nie mogły zawierać elementów plastiku, styropianu czy sztucznych kwiatów.

 

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe