×
Środa, 17.10.2018, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

„KOKAINA I SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA WSZYSTKICH” PREMIERA!

  • 13.06.2017, 11:44
„KOKAINA I SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA WSZYSTKICH” PREMIERA!
Dlaczego robimy spektakl o kokainie? Ponieważ to temat, który niepokoi, daje do myślenia. Lubimy dawać widzom do myślenia. Chcemy Państwa czasem odrobinę zaniepokoić. Bo pomyślmy – jeden zainwestowany w produkcję kokainy dolar przynosi 1000 dolarów zysku. Handel tą substancją to wolny rynek w najczystszej postaci, pozbawiony regulacji, ograniczony wyłącznie finezją i okrucieństwem pozostających na nim graczy.

Gdyby w jednej chwili usunąć z globalnej gospodarki wszystkie związane z narkobiznesem pieniądze, upadłyby całe kraje, zniknęłoby kilkanaście procent światowych zasobów gotówki. Rodzi się zatem pytanie: jak to możliwe, że kokaina to tak opłacalny produkt? Jest to możliwe, bo rolnik w Kolumbii czy Chile pracuje za grosze. Albo za nic. Beneficjentami złotego biznesu są przetwórcy, pośrednicy, kolejni pośrednicy, handlarze. Zupełnie jak z kawą, bananami, ryżem i chińskimi zabawkami. Jeśli na rynku znajduje się egzotyczny produkt z odległego kraju i wcale nie kosztuje wiele, można podejrzewać, że gdzieś komuś nie zapłacono.
Zakup czegokolwiek w przydomowym sklepiku – choć często sobie tego nie uświadamiamy – stawia nas za każdym razem przed doniosłym wyborem etycznym.


Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu i Teatr Bogusławskiego w Kaliszu chcą dać do myślenia.

Spektakl zrealizowany w koprodukcji z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Premiera: 16 czerwca 2017 / godz. 19.00 / Scena Kameralna

Prezentacje popremierowe:   17 czerwca / godz. 19.00 / Scena Kameralna

                                                18 czerwca /godz. 18.00 / Scena Kameralna


REZERWACJA BILETÓW:

Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe