×
Środa, 17.10.2018, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

PODSUMOWANIE W OSP OSTROSZOWICE

  • 15.05.2017, 11:34 (aktualizacja 25.05.2017 22:58)
PODSUMOWANIE W OSP OSTROSZOWICE
W jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Dzierżoniów zakończono cykl zebrań sprawozdawczych za 2016 rok. Zgodnie ze statutem, każda jednostka OSP zobowiązana jest zwołać raz w roku walne zebranie sprawozdawcze. Podczas zebrań strażacy dokonują podsumowania i oceny wyników swojej pracy.

Bardzo ważnym krokiem w kierunku poprawy bazy samochodowej, jaką obecnie dysponują druhowie OSP, było podjęcie przez Radę Gminy Dzierżoniów w 2016 r. uchwały o przystąpieniu do programu obejmującego zakup samochodów pożarniczych dla kilku gmin, między innymi średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla potrzeb jednostki OSP Ostroszowice. W wyniku doposażenia niniejszej jednostki w fabrycznie nowy średni samochód możliwe będzie nie tylko wzmocnienie w roku 2017 potencjału ratowniczego, ale także dokonanie pewnych przesunięć sprzętowych pomiędzy jednostkami OSP na terenie gminy Dzierżoniów. Warto jednak podkreślić, że osiągnięcia jednostek OSP to przede wszystkim pełne zaangażowanie społeczne samych członków oraz pomoc wielu sympatyków OSP. Na każdym spotkaniu podkreślano jak ważne dla wszystkich mieszkańców gminy są działania i zaangażowanie ochotników, jak znamienna i odpowiedzialna jest ich praca, jak wiele szacunku i uznania mamy dla członków OSP, którzy niejednokrotnie narażają swoje zdrowie i życie ratując innych.

Wszystkim Strażakom Ochotnikom serdecznie dziękujemy za ich dotychczasową działalność, profesjonalizm, życzliwość, zrozumienie i zaangażowanie w służbie pomocy innym oraz życzymy realizacji celów i zadań w roku 2017, przy wsparciu władz samorządowych, innych organizacji oraz mieszkańców gminy.

Komendant Gminny ZOSP RP
       Krzysztof Kot

 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe