Sobota, 26.05.2018, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

MATURA I CO DALEJ?

MATURA I CO DALEJ?
Pod takim hasłem odbyło się 4 kwietnia III Powiatowe Forum Logistyczne w ZS nr 3 (Ekonomik), w którym uczestniczyły m.in. przedstawicielki Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierżoniowie – kierownik działu Rynku Usług Pracy Małgorzata Gregorczyk oraz doradca zawodowy Anna Słowik.

Celem Forum była przede wszystkim prezentacja firm powiatu dzierżoniowskiego branży transportowej, poszerzenie wiedzy uczniów o lokalnym i regionalnym rynku pracy poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcami, zapoznanie młodzieży z ofertą szkół wyższych branży TSL i nie tylko. Ponadto zapoznanie młodzieży z kursami kwalifikacyjnymi oferowanymi przez szkołę oraz zwiększenie umiejętności uczniów w zakresie efektywnego planowania kariery i zarządzania nią.

W Forum Logistycznym wzięli udział nie tylko uczniowie Ekonomika, ale też z Zespołu Szkół Nr 1, Zespołu Szkół Nr 2 oraz Zespołu Szkół w Bielawie.

Przedstawicielki PUP przedstawiły młodzieży szeroki wachlarz możliwości, jakie po skończeniu szkoły oferuje urząd. Począwszy od wsparcia doradców zawodowych, którzy pomogą ukierunkować dalszą ścieżkę ich kariery. Młodzi dowiedzieli się jak będzie wyglądał ich pierwszy kontakt z PUP, rejestracja oraz co to jest profilowanie.

Przedstawicielki PUP przedstawiły też szereg możliwości wsparcia dla osób młodych do 30. roku życia, m.in. staży i różnego rodzaju bonów (stażowe, szkoleniowe, zatrudnieniowe i na zasiedlenie), ofert refundowanego zatrudnienia po dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Zapraszały też młodzież na XIII Powiatowe Targi Pracy, które odbędą się w czwartek 18 maja w hali sportowej II LO w Dzierżoniowie w godz. 10.00-13.00. Będzie to okazja do pierwszych rozmów o pracę i być może szansa na zatrudnienie w czasie wakacji lub zaraz po ukończeniu szkoły.

Wśród zaproszonych gości był właściciel firmy transportowo-spedycyjnej Euro-Ekspres Zbigniew Zień, który przybliżył uczestnikom Forum na czym polega praca spedytora – logistyka. Natomiast studenci IV roku Wyższej Szkoły Bankowej: Andrzej i Igor przedstawili ofertę uczelni i zachęcali młodzież do aktywnego uczestnictwa w różnych przedsięwzięciach, dzięki czemu zdobędą nowe doświadczenia i umiejętności.
 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kacha
kacha 28.04.2017, 18:52
Ja po maturze jadę na obóz do Lloret de Mar z kochamwakacje.pl, żeby się wyluzować i poimprezować, a potem zamierzam załapać się do jakiejś pracy dorywczej, np. jako kelnerka. Co do kierunku studiów, wybrałam zarządzanie zasobami ludzkimi, bo chcę pracować jako rekruter.
Renika
Renika 24.04.2017, 14:43
Powiem szczerze, że też myślałam, żeby po maturze zrobić sobie przerwę i popracować. Ale boję się, że nie wrócę później na studia, a zależy mi na tym, żeby jednak dobyć wykształcenie, więc póki co zrobię sobie chociaż licencjat. Szukam tylko jeszcze jakiejś szkoły, przeglądałam już różne oferty szkół zarówno w Katowicach, Chorzowie, ale i we Wrocławiu ;) Nie mogę się zdecydować zarówno na miejsce, jak i na kierunek. Myślę o Psychologii w biznesie albo o Prawie w biznesie. Może Wy coś doradzicie?
onlineekspertwsb
onlineekspertwsb 6.05.2017, 12:12
Witam! Moja droga takie kierunki studiów odnajdziesz w ofercie studiów I stopnia w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej. Studia możesz podjąć w kilku miejscach w Polsce, m.in. w Poznaniu, Gdańsku czy wspomnianym Wrocławiu. Zachęcam Cię do zapoznania się z nasza pełną ofertą na stronie wsb.pl Dodam, że aplikując na studia do 31 maja możesz zaoszczędzić na studiach aż 1000 zł: 600zł zniżki w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia
Yiz
Yiz 24.04.2017, 21:29
To ja Ci uczciwie doradzę.Co byś nie studiowała to i tak nie będziesz, miała wpływu na wyroki skorumpowanych sędziów. Lepiej stąd uciekać póki masz jeszcze możliwość
Jaro
Jaro 13.04.2017, 10:43
Co po maturze? Anglia!
Bo co tu robić w tym waszym chorym na nienawiść kraju?
abel_domki
domki 22.06.2017, 17:07
Trzeba na pewno sobie troche zarobic, potem warto skoczyć studia i założyć sobie tanie konto studenckie
http://www.konto-studenckie.pl
Pardom
Pardom 24.04.2017, 21:26
A dlaczego ??? Bo w tym chorym kraju rządzą dziadki z PRL-u

Pozostałe