Środa, 21.02.2018, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

PAWEŁ JURASZEK „BOHATEREM 2016” W KATEGORII PROGRES ROKU

PAWEŁ JURASZEK „BOHATEREM 2016” W KATEGORII PROGRES ROKU
Pływak z Dzierżoniowa jest nazywany sprinterskim objawieniem tego roku w naszym kraju. Ale ci, którzy śledzą sukcesy pływaków dzierżoniowskiego MKS 9 wiedzą, że Paweł Juraszek ciężko zapracował na swoją formę. Cieszy więc fakt, że został zwycięzcą plebiscytu "Bohaterowie 2016" portalu megatiming.pl. Patronat honorowy nad plebiscytem "Bohaterowie 2016 roku" objął Polski Związek Pływacki.

"Progres Roku" to kategoria, która jest przeznaczona dla zawodników, którzy ukończyli już wiek juniorski, ale dzięki swojej ciężkiej pracy wciąż się rozwijają i zbliżają do światowej czołówki. W ostatnich dwunastu miesiącach w polskim pływaniu takich osób nie brakowało.


Ale najwięcej punktów zyskał w tej kategorii właśnie Paweł Juraszek. W uzasadnieniu organizatorzy piszą o nim:
"Choć w czołówce polskich pływaków na dystansie 50 m stylem dowolnym znajdował się już od jakiegoś czasu, to dopiero w tym roku zadomowił się w niej na dobre, zdobywając pierwsze w swoim życiu medale mistrzostw Polski. Co więcej, zajmując drugie miejsce w swojej koronnej konkurencji podczas krajowego czempionatu w Szczecinie, sensacyjnie wypełnił minimum na igrzyska olimpijskie i w ten sposób zadebiutował na wielkiej międzynarodowej imprezie. Zawodnik z Dzierżoniowa rok zakończył bardzo udanymi startami w olsztyńskiej Aquasferze. Z zimowych mistrzostw Polski wrócił z wartościowymi rekordami życiowymi i dwoma srebrnymi krążkami, wywalczonymi na 50 i 100 m stylem dowolnym."

 

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe