Piątek, 24.11.2017, imieniny: Emmy, Flory, Romana

POCIĄG W GÓRY SOWIE PRZEZ SOBÓTKĘ?

POCIĄG W GÓRY SOWIE PRZEZ SOBÓTKĘ?
Linia kolejowa nr 285, łącząca stacje Wrocław Główny i Jedlina-Zdrój, zostanie wyremontowana. Ta najpiękniejsza linia kolejowa biegnąca przez Sobótkę, Świdnicę i Zagórze w Góry Sowie, ma być uruchomiona.

To już pewne, bo Urząd Marszałkowski zadeklarował pieniądze na ten cel. - Zarząd województwa wyraził też wolę przejęcia od kolei wspomnianej linii. W tej sprawie toczą się negocjacje dotyczące inwentaryzacji i ceny. Więcej informacji u źródła.

Przejazd "Bystrzyckim Exsspresem" fragmentem  linii 285 pomiędzy Bystrzycą  Górną a Lubachowem z 2010 r.

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (137)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 21.07.2016, 16:32
Widzę, że tu też pryszczate mikolstwo zaśmieca internet idiоtycznym pomysłem reaktywacji linii kolejowej przez wioski liczące 100-200 mieszkańców. To już jest naprawdę żenujące czytać te wypociny z kosmosu (część nich produkują drezyniarze z SBK). Ludzie, skoro to taka świetlana linia dla przewozów pasażerskich to czemu sami nie przejmiecie torów, nie kupicie szynobusów i nie wozicie nimi ludzi? Pieniądze leżą na torach! I przestańcie jazgоtać, że my wszyscy mamy sponsorować wasze hobby. Bo linia kolejowa po zaduрiаch to nie jest nic więcej niż hobby garstki mаniаków kolejowych, którzy robią jazgot na forach jakby chodziło co najmniej o ich mienie.
Pasażer
Pasażer 21.07.2016, 13:04
Silne lobby busiarskie widzę aktywne w komentarzach, aż wierzyć się nie chce, że tak liczną armię oddelegowano do zaśmiecania internetu i udawania opinii obywateli. Tyle lat już zarabiacie i jeszcze wam mało. Teraz gdy będzie kolej, wy będziecie mieli dobra motywację do obniżki cen biletów. Zapewne zaczną się kalkulacje, co się bardziej opłaci, czy łapówka dla kogo trzeba za zablokowanie reaktywacji linii kolejowej, czy inwestycja bycie konkurencyjnym.
Marcin
Marcin 29.07.2016, 19:34
W stu procentach zgadzam się z tobą.
Darek
Darek 30.07.2016, 17:32
Wiesiek Wojnar, Pasażer, Marcin... - kolejny nick trоlla z SBK.
mieszkaniec
mieszkaniec 21.07.2016, 16:34
Jasssne, spiseg busiarzy! Jak zwykle zresztą? Tylko jakich busiarzy, skoro nawet busiarzom nie opłaca się tam jeździć? Daj sobie spokój z tymi krеtyńskimi formułkami na poziomie gimnazjum, w które wierzy tylko mikolska dzieciarnia.
zed
zed 14.07.2016, 00:56
A KTO TAM BĘDZIE JEŹDZIŁ DO TEJ SOBÓTKI??? KURY I KACZKI NA TARG? POCIĄGI DLA KUR I KACZEK - TEGO JESZCZE NIE BYŁO!
Mimo
Mimo 13.07.2016, 22:23
MAM TEGO DOŚĆ PRZYJDŹCIE DO SOBÓTKI I ZOBACZYCIE CO TU JEST FAJNEGO A CI KTÓRZY MÓWIĄ ŻE SGUWNOPIERDGUWNO TO ***CIE SIĘ

zed
zed 14.07.2016, 00:54
JEŚLI SAME TAKIE BURΑKI JAK TY MIESZKAJĄ W SOBÓTCE TO LEPIEJ TAM NIE JECHAĆ!!!
Artur Więcek
Artur Więcek 11.07.2016, 04:08
STOP POCIĄGOM DO SOBÓTKI I JEDLINY!!! DOŚĆ WYWALANIA PUBLICZNYCH PIENIĘDZY W BŁOTO!!!
damio
damio 9.07.2016, 21:38
Kolejka aglomeracyjna przez wioski - tego jeszcze nie było. Na szczęście na planach i mamieniu naiwnych się skończy. Ta władza znana jest z obiecanek składanych bez żadnego pokrycia. Są na Dolnym Śląsku ważniejsze linie kolejowe do reaktywacji niż pociągi dla kur i kaczek. A tych kilku smаrkаczy ujаdаjących za pociągami dla much niech kupi sobie kolejkę piko i tam realizuje swoje pasje zamiast zаśmiеcać internet i obrаżać tych, którzy się z nimi nie zgadzają. Pozdrawiam
KK
KK 19.08.2016, 09:15
DEBILU SAM JESTES TA KACZKA
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 9.07.2016, 23:25
Ile Ty masz lat? Rodzice powinni zabrać ci zabawki. I zdecyduj się w końcu na jeden nick.
Staszek
Staszek 10.07.2016, 01:25
A ciebie powinni odciąć od internetu, bo nie wiesz do czego służy. A najlepiej ściągnąć pasa i złoić duрsko. I przestań obrażać innych użytkowników, szczеniaku.
Ktoś
Ktoś 13.07.2016, 22:11
Gej
inny
inny 14.07.2016, 00:57
Pеdаł!
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 10.07.2016, 07:55
Za to ty "znafco" wiesz. Atakować innych, bo wydaje ci się, że zostałeś obrażony, ale nie przeszkadza ci to samemu obrażać i wyzywać. Prawo Kalego.
Artur Więcek
Artur Więcek 11.07.2016, 04:05
Z tego co widzę to ty ciągle tu obrażasz użytkowników, a potem chlipiesz, jak ktoś ci odpłaci pięknym za nadobne. Pędź do mamusi - ona wytrze ci nosek i pocieszy. O ile nie zdzieli pasem za brak kultury.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 9.07.2016, 18:17
Drodzy wrogowie pociągów!
Mamy demokrację, szanuję Wasze zdanie, ale, jeżeli chcecie coś zmienić w kwestii ich kursowania, nie traćcie czasu na forum. Weźcie kilkanaście (albo więcej) ciągników rolniczych z bronami i zróbcie pikietę pod UMWD, albo coś, żeby Was ktoś zauważył, zbierajcie podpisy lub cokolwiek innego.
Jednak, póki Wasze postulaty nie zostaną wprowadzone w życie, ja będę się cieszył, że sieć kolejowa Dolnego Śląska nie zdechła i nie jest ograniczona tylko do zelektryfikowanych linii.
Z poważaniem...
damio
damio 9.07.2016, 21:26
Dziecko, odejdź od kompa bo już całkiem ci się pogorszyło. Od jazgotu jaki tu robisz na pewno nie przybędzie puciongów.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 9.07.2016, 23:31
Właśnie jest na odwrót. Jak wariat mi mówi, że ze mną źle, to nie powinienem się martwić. Twój rozpaczliwy i zawistny krzyk zdradza niedojrzałość emocjonalną, niezależnie od tego, czy innych będziesz wyzywać od smarkaczy i dzieci.
Staszek
Staszek 10.07.2016, 01:28
Ale że masz coś nie tak z łepetyną widać od dawna. Każdy rozsądny człowiek to zauważy. Oderwij dzieciaku tyłеk od kompa i wyjdź się przewietrzyć przynajmniej w weekend. Od kilku dni nic innego nie robisz tylko produkujesz się na tym portalu. Żyłka ci pęknie z nerwów przez te pociągi. A ja czytam tę "dyskusję" i mam niezły ubaw z dеbila.
Sam pucket
Sam pucket 13.07.2016, 22:13
Kolejny gnojek
rakus
rakus 14.07.2016, 00:57
A z ciebie urodzony idiоta.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 10.07.2016, 08:00
Dyskusja skończyła się, jak tacy pieniacze jak ty odeszli od tematu i zaczęli atakować włażąc na sprawy osobiste. Jak ty mnie wyzywasz od szczeniaków, to ja mógłbym cię nazwać starym pedofilem. Nie zrobię tego jednak, bo nie wiem, kim jest ten niezrównoważony człowiek po drugiej stronie, który nie panuje nad językiem.
Artur Więcek
Artur Więcek 11.07.2016, 04:08
Cały weekend przesiedziałeś smаrkаczu zaśmiеcаjąc ten portal. Więc kto tu jesteś piеniаczеm? Ty, na dodatek z inteligencją na poziomie krawężnika. Weź rozbieg i biegnij z całej siły, a ściana sama się znajdzie. A my odetchniemy z ulgą od takich krеtуnów jak ty.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 11.07.2016, 07:49
Wymyśl coś jeszcze, dobrze ci idzie. :)
piko
piko 11.07.2016, 16:29
Tobie dobrze wychodzi jedynie trollowаnie i obrаżanie.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 12.07.2016, 08:08
Mów dalej :) I wymyśl coś innego, żeby nie powtarzać pomysłów innych.
Janusz
Janusz 12.07.2016, 15:19
Lepiej ty wymyśl coś innego poza trollowaniem. Dzień bez trollowania to dzień stracony, prawda wiesiek?
adrian
adrian 8.07.2016, 02:54
Już kilka pociągów do Świdnicy (przez Jaworzynę) jeździ, na które trzeba było specjalnie obniżyć ceny biletów, żeby ktoś nimi jeździł. I wystarczy.
Jola
Jola 9.07.2016, 16:49
Pełna zgoda, tak samo uważam.
szmigieldesign
szmigieldesign 8.07.2016, 00:49
Jest co zwiedzać:
https://www.dropbox.…
kociol
kociol 8.07.2016, 00:05
Pytanie mam do UMWD czy owe gminy dokładają się w jakimś procencie do tej inwestycji i późniejszych kosztów utrzymania?
Z pewnego źródła wiem że Świeradów Zdrój wraz z Mirskiem i Gryfowem złożyli ofertę w postaci 2 mln zł do wkładu. UMWD chce jeszcze od gmin partycypowania w koszta utrzymania. Mam nadzieję, że wszystkich traktuje się tak samo.
adrian
adrian 8.07.2016, 02:55
Tak dokładają jak dokłada Wrocław, który nie daje na swoją kolej aglomeracyjną ani złotówki.
adrian
adrian 8.07.2016, 02:58
A jak UMWD sprawiedliwie traktuje miasta widać właśnie po kolejach aglomeracyjnych - KD wyр.іęły się na obsługiwanie kolei aglomeracyjnych w innych dużych miastach Dolnego Śląska (np. Jeleniej Górze), a ochoczo zabierają się za obsługę kolei wrocławskiej. Czy to są Koleje Dolnośląskie, czy Koleje Wrocławskie???
Jaskier
Jaskier 7.07.2016, 20:50
Ale kretynizm. Tam nawet busom nie opłaca się jeździć, a chcą uruchamiać pociągi. Pewnie Unia dała pieniądze to trzeba było na coś wydać. Fajnie, ale koszty uruchamiania muchowozów poniesiemy my wszyscy. Tak się wywala publiczne pieniądze w błoto w Polandii debilnymi projektami..
Maryla
Maryla 7.07.2016, 19:41
Czy nie widzicie co sie dzieje na drogach? Pociągi może chociaż trochę uratują sytuację!
karos
karos 7.07.2016, 20:51
Maryla - jakich drogach? Przecież tam są wiejskie dróżki, gdzie przejedzie coś może raz na pół godziny. Wiesz w ogóle o czym piszesz?
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 11.07.2016, 08:09
Chyba ty też nie do końca wiesz. Sobótka to nie jest jakaś wieś, poza tym stąd jest blisko do Ślęży, którą odwiedza wielu turystów, a z samego Wrocławia wielu ludzi mogłoby na tym skorzystać. Poza tym, czy widziałeś w weekend w Zagórzu Śląskim, ile samochodów zajmuje każde możliwe miejsce parkingowe?
piko
piko 11.07.2016, 16:32
Szobóttka City! A kto tam będzie jeździł? Kury i kaczki na targ? Już widzę te tłumy turystów pędzące na Ślężę - pagórek ledwo przekraczający 700 m. Może dwa weekendowe pociągi zapełnią od czasu do czasu. A co z resztą dni? Zagórze - kolejna metropolia (300 mieszkańców + zamek jakich pełno w Sudetach + śmierdzące jezioro). Ochłoń dzieciaku z tej mikolskiej fantasmagorii.
Sam pucket
Sam pucket 13.07.2016, 22:04
Ale jesteś durny ja mieszkam w sobótce i co dzień jest co raz więcej turystów głupcze jak tu nie mieszkasz to się nie czepiaj
kamel
kamel 14.07.2016, 00:59
Ty wiеśniaku, dla takich jak ty są zaprzęgi konne, a nie pociągi, którymi nikt nie będzie jeździł, a takie jak ty wiеśniaki tylko zasуfią.
Miko
Miko 13.07.2016, 21:04
Ależ jadu , żałosne
zed
zed 14.07.2016, 01:00
Sam jesteś żałosny, duгny kmiоcie.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 12.07.2016, 08:17
Może właśnie 2-3 weekendowe wystarczą żeby spełnić swoją rolę. Tłumów na Ślężę nie widziałeś, bo pewnie nie byłeś tam. Nawet jeżeli nie doceniasz walorów Zagórza, to inni nie mają z tym problemów, bo w sezonie w weekendy jest tam pełno ludzi.
Janusz
Janusz 12.07.2016, 15:24
Nikt nie będzie wywalał setki milionów złotych na odbudowę linii pod 2-3 wakacyjne pociągi tylko w weekendy. Tak się znasz na kolei jak siostra Faustyna na prеzеrwatywach. Skoro do Karpacza sensowność remontu linii kolejowej jest mocno wątpliwa to tym bardziej do jakiegoś Zagórza czy Sobótki, gdzie na co dzień psy duраmi szczekаją.
paco
paco 7.07.2016, 16:22
Odbiło im już całkiem. Kolej przez wioski chcą remontować. Podczas gdy duże miasta na Dolnym Śląsku nie mają w ogóle pociągów (Lubin, Kamienna Góra, Karpacz, Kowary, Mieroszów, Bogatynia, Lwówek Śląski zaledwie 2 razy na tydzień). Ta władza zupełnie buja w obłokach, miejmy nadzieję że zmarnują jak najmniej pieniędzy do najbliższych wyborów.
Marta
Marta 13.07.2016, 21:16
Czy do tych miast o których piszesz , pociągi nie jeżdżą przez wioski ? Kurczę jak oni to zrobili??? Trochę kultury .
Ela
Ela 14.07.2016, 01:02
Weź Martusiu mapę w rękę, to sama zobaczysz, że Kamienna Góra albo Lubin mają jednak więcej mieszkańców niż 3-tysięczna Sobótka, gdzie psy duрami szczеkają. Pomyśl trochę, o ile masz czym.
voy
voy 30.07.2016, 02:16
(Wez Martusiu.....,3-tysieczna Sobotka....,gdzie psy ***mi szczekaja.....Pomysl troche,o ile masz czym ).Ela pomysl troche przed wpisem o ile .... .... I nie obrazaj
ali
ali 30.07.2016, 17:35
Sam obrażasz. A myśleć widać nie masz czym, bo masz dwie duрy zamiast głowy.
voy
voy 31.07.2016, 02:59
jak kilkasz po 3 razy pod moimi wpisami zrob sobie przerwe bedzie wygladalo bardziej wiarygodnie I nie dokonuj wpisow w tym samym czasie, a tak pare minut 6 klikniec 2 wpisy to nie przypadek no ale ty nie masz *** tylko glowe na karku
ali
ali 31.07.2016, 20:37
Nie muszę sobie klikać, bo nie posługuję się takimi metodami jak ty, który trollujesz spod kilku nicków, nawet w środku nocy. Tak więc dziękuję za rady jak skutecznie trollować, ale nie korzystam. Widać jesteś kompletnym przygłuрem, skoro nie wiesz do czego służą fora internetowe.
voy
voy 31.07.2016, 23:33
nie wiem czy wiesz ale na swiecie sa rozne strefy czasowe dla przykladu ty wstajesz a ja klade sie spac u ciebie noc a u mnie jeszcze dzien taki ten swiat ,o jakie fora pytasz ?czy te gdzie ludzie wymieniaja poglady czy tak jak tu I w wiekszosci nie tylko polsko jezycznych gdzie ludzie nie znaja sie nie wiedza skad sa a obrazaja I mysla ze maja racje wlasnie dodajac obrazliwe epitety.Przeczytaj raz jeszcze te wszystkie wpisy czy tak ma przebiegac wymiana pogladow , kazdy ma prawo do swojej opini ale bez epitetow .Acha poczatek czytaj zapewne wiesz
Piotr
Piotr 1.08.2016, 16:10
I na pewno z tej "innej strefy czasowej" doskonale jesteś zorientowany, jak potrzebna jest linia przez Sobótkę, ilu ludzi tam jeździ, jak wygląda ekonomia tego przedsięwzięcia itd. Buhahaha! Jesteś zwykły, nudzący się troll, który zaśmieca fora po nocach wpisami nie na temat.
Marcin
Marcin 29.07.2016, 19:21
Może i szczekają ale kulturalnie .Eluniu.Sobótka ma 12 tysięcy. mieszkańców.Pozdrawiam
Darek
Darek 30.07.2016, 17:36
Sobótka ma 1,5 tysiąca mieszkańców. Zapoznaj się z danymi i nie obrażaj innych, cуmbale.
voy
voy 30.07.2016, 02:32
12 tysiecy to ma gmina miejsko-wiejska , zas sama Sobotka to 7 tysiecy mieszkancow ,
ali
ali 30.07.2016, 17:38
Ale tylko w weekendy, gdy przyjadą turyści. Stałych ma niecałe 2 tysiące i cały czas się wyludnia.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 11.07.2016, 08:43
Ostatnio jechałem z Jeleniej do Lwówka i konduktor powiedział, że Urząd Wojewódzki chce przejąć tę linię od PKP PLK, żeby wyremontować. Teraz jest tragedia, 20 km/h, przejazd 33 km zajmuje prawie 2 godziny.
piko
piko 11.07.2016, 16:33
Wskaż konkretne dokumenty na temat przejęcia tej linii i remontu. A jak nie wiesz to nie bеłkocz. Konduktor może sobie różne rzeczy mówić.
Sam pucket
Sam pucket 13.07.2016, 22:14
Gówniarz z ***
zed
zed 14.07.2016, 01:03
A z ciebie dеbilоwaty cwеl.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 12.07.2016, 08:50
Konkretnie?
http://lwowecki.inf o/pl/815/drukuj-artykul.html
Janusz
Janusz 12.07.2016, 15:26
Tam żadnych konkretnych planów remontu nie ma. A przejąć to Urząd Wojewódzki planuje 90% linii na Dolnym Śląsku. Wyremontuje może jedną, dwie (jak dobrze pójdzie). Ale naiwni (tacy jak ty) łykają takie obiecanki.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 7.07.2016, 20:18
Akurat przez Kamienną jeździ z Jeleniej do Trutnova. Na inne linie przyjdzie jeszcze czas. Niedawno szynobusy jeździły tylko między Legnicą a Kłodzkiem przez Świdnicę i Dzierżoniów, w ciągu kilku lat dużo się zmieniło.
Jaskier
Jaskier 7.07.2016, 20:53
Tia... Zajrzyj do rozkładu jak często jeździ ten pociąg. Kilka razy na rok i tylko w weekendy. Duże miasto powiatowe powinno mieć pociągi co godzinę, a nie parę razy w roku od święta.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 11.07.2016, 10:37
Z całym szacunkiem, ale Kamienna Góra ma 20 tys. mieszkańców, Dzierżoniów 35, a Świdnica 59. Jeżeli twierdzicie, że kilka pociągów z Dzierżoniowa do Wrocławia ma słabą frekwencję, to jakim cudem skład z Kamiennej Góry jeżdżący co godzinę miałby obłożenie?
piko
piko 11.07.2016, 16:35
A to cała Świdnica będzie jeździć do Zagórza czy na odwrót? A ilu mieszkańców ma Zagórze? Nie wiesz o czym piszesz. Zupełnie. Taki z ciebie analityk kolejowy, jak z krowy baletnica. Zwykły troll. Ile ty masz lat, że takie brеdnie wypisujesz?
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 12.07.2016, 08:27
Nie ważne ilu ludzi ma Zagórze, tylko ilu chce tam jechać. Po ilości zaparkowanych samochodów w weekend widać, że dużo. Ktoś w twoim szacownym wieku powinien to zrozumieć.
Janusz
Janusz 12.07.2016, 15:28
W kilka weekendów w roku może jest trochę samochodów. A co w resztę dni? Byłem wielokrotnie w Zagórzu i nawet na zamku poza wakacjami jest pusto. Więc pomyśl czasem swoją łepetyną zamiast obrażać inne osoby personalnymi wycieczkami.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 7.07.2016, 21:22
Widocznie wg Waszych kryteriów za mało ludzi chce jeździć, więc nie ma więcej kursów, hehe.
Jaco
Jaco 11.07.2016, 04:20
To widać, że kolej znasz tylko teoretycznie, bo akurat ten pociąg zawsze jeździ pełen. Czego nie można powiedzieć o pociągach do Świdnicy. Potrafisz tylko pieniaczyć na forach i obrażać tych, którzy wiedzą więcej.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 11.07.2016, 08:35
W weekend na pewno, bo wtedy jeżdżą studenci i turyści. Może w dni robocze byłoby tak samo, nie wiem. Wiem tyle, że Świdnica mocno zabiegała o połączenie z Wrocławiem, więc pewnie dlatego KD dały tam pociągi. Może rozwiązaniem byłaby krótka relacja z Lubawki do Sędzisławia z odpowiednim skorelowaniem z pociągami JG - W-w? Zadysponowanie do tego jednego szynobusu nie byłoby chyba dużym problemem dla przewoźnika.
Co do kursowania pociągów: pojawiły się głosy, żeby ich częstotliwość była większa:
http://czt.org.pl/ak…
piko
piko 11.07.2016, 16:38
Właśnie: nie wiesz, a ujаdаsz za całe stado kundli. A jak Świdnica tak zabiegała o te połączenia z Wrocławiem, to czemu trzeba obniżać ceny biletów, żeby ktoś chciał jeździć tymi muchowozami? "Zabiegali" takie jak ty zaciеtrzеwione mikole, które ujаdaаły na forach, a teraz zonk, bo nie ma frekwencji. I trzeba jakoś ratować się w oczach opinii publicznej. Do Kamiennej Góry na pewno ludzie chętnie by jeździli za normalne pieniądze, bo tam nie ma tylu busów co ze Świdnicy do Wrocławia za 5 zł.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 12.07.2016, 08:23
Sebek, ochłoń. Frekwencja jest.
Janusz
Janusz 12.07.2016, 15:29
W twojej mikolskiej wyobraźni. Stwórz bilety za normalną cenę (15 zł), a nawet pies z kulawą nogą nie wsiądzie do tych pociągów do Świdnicy.
stan
stan 8.07.2016, 02:36
Skoro mało ludzi jeździ, to po co pociągi?
dsw
dsw 7.07.2016, 10:50
Ciekawe otworzyli linię z Wrocławia do Świdnicy za którą wszyscy muszą dopłacać. Dolnośląskie Koleje firma założona przez Urząd Marszałkowski zrobiła promocje tylko dla Świdnicy, aby zachęcić ludzi. Co to oznacza ? a to że Urząd Marszałkowski dopłaca dla mieszkańców Świdnicy i linia przynosi straty za które wszyscy płacą. Świdnica chciała mieć połączenie to niech płacą jak wszyscy za swoje kaprysy.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 7.07.2016, 14:11
Teraz to jest z Wrocławia do Dzierżoniowa. I nie nowa linia, tylko połączenie, bo infrastruktury nie trzeba było przerabiać. Poza tym skąd wiadomo, że trzeba dopłacać?
podróżny
podróżny 7.07.2016, 14:35
Skoro bilety są za pół darmo to ktoś musi dopłacać resztę, no nie? Koszt uruchomienia pociągów nie spada wraz z tańszymi biletami. Ze Świdnicy są busy co 15 minut do Wrocławia, zamiast wywalać pieniądze na półdarmowe pociągi lepiej zainwestować w kolej tam gdzie jest ona potrzebna.
Anka
Anka 10.07.2016, 20:45
I co z tego ze co 15 minut jak tak przepełnione. Ze dostac sie do Świdnicy graniczy z cude. Po kilka godzin sie czeka, a kierowcy sie zzatrzymują zeby poinformować o braku miejsca
Jolka
Jolka 11.07.2016, 04:11
Po kilka godzin czekasz na busa? To chyba w swojej mikolskiej wyobraźni, Anka aka Wiesiek. Ja nigdy nie mam problemu z dostaniem się do busa. Widać jesteś jakiś nieporadny życiowo.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 11.07.2016, 08:14
Z całą stanowczością zarzekam się, że Anka to nie ja.
piko
piko 11.07.2016, 16:39
Tylko dlaczego Anka pisze takie same bzdury co ty?
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 12.07.2016, 08:28
A dlaczego ty piszesz takie same bzdury co inni?
Janusz
Janusz 12.07.2016, 15:31
Sam piszesz totalne bzdury zupełnie wyssane z palca. Jak jakiś zaciеtrzеwiony, smаrkаty dzieciаk.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 7.07.2016, 14:49
Co 15 minut? Hehe, to one musiałyby chyba jeździć na powietrze, żeby wozić po kilku pasażerów. Zamiast wsiadać do prywatnego busika, którego stan techniczny jest sprawą honoru, wolę jechać pociągiem. Poza tym gdyby myśleć tymi kategoriami, w Polsce jeździłyby tylko pociągi pospieszne IC, na które bilety byłyby zbyt drogie dla przeciętnego pasażera.
karos
karos 7.07.2016, 20:56
Skoro tak ci zależy na pociągach to płać pełną cenę za bilety, a nie że jedziesz prawie za darmo a my wszyscy musimy ci sponsorować bilety. I teraz mocny w gębie. Ciekawe czy wtedy tak samo byś mówił. Ja wolę busy, bo jeżdżą często i punktualnie, a nawet w razie spóźnienia za chwilę jest kolejny. A pociągi KD to czarna d.pa.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 7.07.2016, 21:30
Cóż mogę powiedzieć? Współczuję Ci, choć nie podzielam Twej złości
adrian
adrian 8.07.2016, 02:59
Kup sobie kolejkę piko i jeździj puciongami. Gdzie tylko będziesz chciał.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 8.07.2016, 05:46
Wolę w realu, na piko trudno wsiąść.
one
one 8.07.2016, 15:39
To też sobie wybuduj za własne pieniądze.
Pani Nikt
Pani Nikt 7.07.2016, 17:08
Jechałam tym pociągiem z Wrocławia do Dzierżoniowa.Było dużo ludzi i szynobus bardzo elegancki.Bardzo mi się podobało.
student
student 7.07.2016, 17:59
Ja jeżdżę prawie co tydzień i powiem tyle, że frekwencja na ogół nie jest za wysoka. Poza tym pociąg notorycznie przyjeżdża spóźniony. Co do cen to się zgadzam - gdyby bilety kosztowały by tyle samo co na innych liniach to nikt nie korzystał by z tych pociągów. Jak przyjdzie zima to wracam do autobusów i busów - nie będę czekał na mrozie na pociąg, który może przyjedzie a może nie.
paco
paco 7.07.2016, 16:23
To sprawdź w rozkładzie ile jest busów a ile pociągów. Do Wrocławia to chyba dawno nie jechałeś, bo stan i komfort autobusów jest dużo lepszy niż wiecznie spóźniających się pociągów.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 7.07.2016, 21:27
Może nie za często, ale parę miesięcy temu wieczorem jechałem busem, którego zawieszenie wydawało niepokojące dźwięki, kierowca skarżył się, że nie ma podświetlenia tablicy rozdzielczej i czegoś tam jeszcze. Cieszę się, że bezpiecznie dojechałem.
stan
stan 8.07.2016, 02:42
To po co jeździsz, jak ci nie pasuje? Jeździj taksówką i płać z własnej kieszeni za swój luksus.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 8.07.2016, 13:46
Kolego, wspomniane usterki zauważone zostały dopiero po uruchomieniu silnika i ruszeniu z miejsca, a ja nie mam w oku stacji diagnostycznej, żeby po ciemku na przystanku ocenić, czy wszystko jest ok. Poza tym powiedziałem, że to było kilka miesięcy temu, więc jeżdżę tym tylko sporadycznie, prawdopodobnie rzadziej niż Ty pociągiem. Wszyscy jak jeden strzępicie języki, jak to wiele dopłacacie do tych pociągów, a to jest o wiele razy mniej niż do organizacji szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży, z których zysku nie ma żadnego.
one
one 8.07.2016, 15:40
To zaiwaniaj nie piechotę i nie stękaj. Takim marudom nigdy nic nie pasuje.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 8.07.2016, 17:03
Ciekawe, hehe. Jak jestem marudą, bo narzekam na jeżdżące trumny, to kim jest ktoś, komu nie pasuje, że bilety są zbyt tanie?
sebek
sebek 8.07.2016, 22:15
Ale ty jesteś uposledzony. Łaź na piechotę jak ci nie pasuje.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 9.07.2016, 06:56
Najlepsze jest to, że możesz sobie zrzędzić i wyzywać innych, pokazując swą bezsilność i bezmyślność, a biało-żółte pociągi i tak będą jeździć, :)
Marek
Marek 9.07.2016, 16:18
Ale to ty zrzędzisz, że ktoś ci nie chce finansować muchowozów. Doopa w troki i do roboty zamiast zaśmiecać fora od rana do nocy, to będziesz sobie mógł wygodnie jeździć czym tylko zechcesz.
????????????
???????????? 8.07.2016, 09:18
Najglupsza odpowiedz jaka mozna sobie wyobrazic. Nic glupszego nie widzialam.
!!!
!!! 8.07.2016, 15:41
Sam jesteś skończony glupek i osiol.
pociąg
pociąg 7.07.2016, 14:15
Bo takie linie są po prostu nieopłacalne, mało kto tymi pociągami jeździ, a wszystko kosztuje. To że sobie Koleje Dolnośląskie przejmują trasy to i dobrze, ale nie znaczy, że trzeba reaktywować je, a z tą kolejną dla Bielawy to wielka lipa, pytanie kto z Was będziesz szedł na dworzec w Bielawie aby jechać do Wrocławia i odwrotnie? Jak inne środki lokomocji są dużo szybsze i ekonomiczniejsze.
robert
robert 7.07.2016, 20:46
Mam ochotę wsiąść na stacji Bielawa Wschodnia i wysiąść na dworcu Wrocław Główny.
świdniczanin
świdniczanin 7.07.2016, 20:58
A ja mam ochotę na pendolino do Jugowic.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 8.07.2016, 13:56
Do Jugowic i dalej do Walimia, bo kolej elektryczna zostanie tam odbudowana ;)
one
one 8.07.2016, 15:41
Może jeszcze metro? Taka tam frekwencja przecież...
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 9.07.2016, 07:00
Metro nie, bo widoki z okna są słabe. Za to kolej linowa lub napowietrzna byłaby ok ;)
P.S. Podpowiem Ci, że znak ";)" to przymrużenie oka, co oznacza, że jaja sobie robiłem, ale Ty potraktowałeś to zbyt poważnie :)
Marek
Marek 9.07.2016, 16:10
Wszystko co piszesz należałoby brać z przymrużeniem oka. Typowe mikolskie mrzonki i bujanie w obłokach. Szloch jakbym był na jakimś mikolskim forum ;)
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 9.07.2016, 18:00
Marku, to nie ja wymyśliłem pendolino do Jugowic, więc tego nie można było traktować poważnie.
damio
damio 9.07.2016, 21:27
Ale ty zrobiłeś śmietnik z dyskusji.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 9.07.2016, 23:37
? Odkąd dołączyłeś, dyskusja się skończyła.
Staszek
Staszek 10.07.2016, 01:31
Napisał to ten, co zaśmiecił całą dyskusję, nie dorastając do niej emocjonalnie. Nie denerwuj się tak chłopcze, jak Urząd Marszałkowski uzna za stosowne to wyremontuje tę linię, albo i nie. A ty możesz nie doczekać tych czasów, bo albo wykitujesz z nerwów albo zamkną cie w jakimś psychiаtryku.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 11.07.2016, 08:03
W sprawie emocji: przez dyskredytowanie innych chcesz się dowartościować? Łatwiej jednak robić takie coś, zamiast samemu się rozwijać. Jeżeli UM wyremontuje linię, to niektórzy mogą na tym skorzystać. Nie martw się tym, czy ja tego doczekam, bo sam uważasz, że jestem "chłopcem" i pewnie dużo lat jeszcze przede mną ;)
piko
piko 11.07.2016, 16:43
Znowu obrażasz innych, zаcietrzewiony smаrkаczu? Potrafisz dyskutować merytorycznie? Co, brakuje argumentów, to pojawiły się wyzwiska? Nie zakrzyczysz opinii innych, a o czymś takim jak kultura dyskusji w ogóle nie słyszałeś. UM nie wyremontuje tej linii, bo jest to pic na wodę rzucony ku uciesze takich jak ty naiwnych mikoli. Nikt rozsądny nie wierzy w sens tych torów przy których zaludnienie jest porównywalne z kolejką burаczaną.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 12.07.2016, 08:36
Jak na razie w twojej merytorycznej dyskusji argumenty są głęboko przysłonięte ciągle powtarzającymi się wyrazami "zacietrzewiony", "smarkacz", "mikol". Ale to ty jesteś kulturalny i nikogo nie obrażasz Poza tym ja mówię spokojnie, więc po co jazgoczesz?
Janusz
Janusz 12.07.2016, 15:33
Skoro tak się zachowujesz, to nie dziw się, że inni nazywają to po imieniu. A sam obrażasz użytkowników jeszcze gorzej. Sam fakt, że zaspаmowałeś całą dyskusję (co najmniej połowa wpisów to twoje), świadczy, że jesteś zacietrzewionym, smаrkаtym mikolem, którego rodzice nie nauczyli podstaw kindersztuby.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 7.07.2016, 14:56
Na trasach lokalnych nieopłacalne są składy wagonowe z lokomotywą, a lekki szynobus dobrze spałnia swoją rolę. Dziwne, że za każdym razem, kiedy jadę takim pociągiem, jest on wypełniony, więc nie mów, że nikt tak nie jeździ.
Wojtek
Wojtek 7.07.2016, 16:26
Ten "lekki szynobus" kosztuje 3 razy więcej niż komfortowy autobus. Po co pchać wszędzie pociągi, jak szybciej, wygodniej i taniej dojedzie się autobusem? A pociągi są wypełnione tylko dlatego, że bilety są prawie za darmo, jakby trzeba było zapłacić 15 zł za bilet (tyle ile kosztują bilety na innych liniach za taką odległość), to pies z kulawą nogą by do nich nie wsiadł.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 8.07.2016, 14:24
A zabiera więcej niż 3 autobusy tak komfortowe, że nawet nóg nie można w nich rozprostować, nie mówiąc nawet o chęci załatwienia potrzeb fizjologicznych. Co do cen: lepiej mieć 30 klientów w cenie promocyjnej niż 5 w cenie wysokiej.
one
one 8.07.2016, 15:42
Nie, nie zabiera. A na tych "komfortowych" siedzeniach w szynobusach można dostać odcisków na d... po pół godzinie jazdy.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 8.07.2016, 16:48
Kwestia 1.:
Dwuczłonowe SA134 - 134 samych siedzących, SA139 - 250 siedzących i stojących.
Kwestia 2.:
Jeżeli nie wyolbrzymiasz, to udaj się do dermatologa, bo masz jakąś chorobę skóry.
sebek
sebek 8.07.2016, 22:20
Ty udaj się do specjalisty od chorób psychicznych. Typowy pryszczaty mikol, który chciałby żeby mu wszystko sponsorować.

Te dwuczłonowe SA134 jeżdżą puste, bo są za duże. A busiki pełne, co najlepiej świadczy co ludzie wolą.

Ale nie, wszyscy mamy sponsorować muchowozy na torach jakiemuś Wieśkowi, bo będzie zrzędził.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 9.07.2016, 06:56
Wiedziałem, że prędzej czy później obywatelowi sebkowi puszczą nerwy i zacznie mnie wyzywać zza zasłony anonimowości, jaką daje internet, tylko dlatego, że mam inne zdanie. Dyskusja z człowiekiem zachowującym się jak cham i prymityw nie ma sensu.
pedro
pedro 9.07.2016, 16:51
Jak tak strasznie chcеsz mieć pucіоng do kаżdej wіоski tо zаspоnsоruj gо sobie z włаsnеj kiеszeni baraanie i niе оczеkuj, że wszyscy podаtnicy będą spоnsorowаć ze swoich podatków wygodnе prestіżоwоzy spеcjаlnie dla cіеbiе. Ile ty masz lat? I przеstаń оbrаżаć innych użytkowników i аtаkować ich pеrsоnalnie, zacietrzewiony chłopaczku. Zаsmіеcіleś pół fоrum swoimi mоnоtеmatycznymi wynurzеniаmi.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 9.07.2016, 17:30
Pokaż mi, cwaniaku, gdzie napisałem, że chcę pociąg do każdej wioski. Tym swoim "baraanem" mógłbyś mnie obrazić bardziej niż ja tu niby obraziłem innych zacietrzewionych "personalnie". Mógłbyś, gdybyś stylem swojej wypowiedzi wzbudził we mnie elementarny szacunek.
damio
damio 9.07.2016, 21:31
Jakbyś ty nie obrażał innych to i ciebie by nie obrażano, mаtole. Załóż sobie blogaska i tam się produkuj, śmieciarzu.
Marek
Marek 9.07.2016, 16:16
Cham jesteś, a tacy niech chodzą na piechotę.
Marek
Marek 9.07.2016, 16:58
To było oczywiście do Wieśka.
Wiesiek Wojnar
Wiesiek Wojnar 9.07.2016, 17:32
Byle cham nie będzie mi mówił, jak mam się poruszać.
damio
damio 9.07.2016, 21:33
Z ciebie nie tylko cham, ale też zwykły zacietrzewiony smаrkаcz i piеniаcz.
AP
AP 7.07.2016, 08:27
PAN Pachura nagle docenił zalety kolei? O co chodzi ?

Pozostałe