MISTRZOSTWO POLSKI TERESY STARZEC

W rzucie dyskiem i pchnięciu kulą pokonała inne zawodniczki na Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce.

W rzucie dyskiem i pchnięciu kulą pokonała inne zawodniczki na Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. W rzucie dyskiem dzierżoniowianka zajęła 2 miejsce, a trzeciego dnia w pchnięciu kulą wywalczyła Mistrzostwo Polski. Zawody odbyły się w dniach 26-28 czerwca br. w Zielonej Górze.

- Dyscypliny te zaczęłam trenować w tym roku. Były to moje pierwsze zawody. Ku mojemu zdziwieniu udało się zająć bardzo wysokie lokaty, co tylko jeszcze bardziej zmobilizowało mnie do dalszych ciężkich treningów – mówi Teresa Starzec. - Jestem zadowolona z wyników, choć nadal będę pracować nad ich polepszeniem, bo nie ukrywam, że zależy mi głównie na rywalizacji w zawodach międzynarodowych, gdzie konkurencja jest duża. Dlatego po zawodach zrobiłam sobie tylko jeden dzień wolnego i od razu wróciłam do intensywnych treningów.

Teresa Starzec od 12 lat trenuje wyścigi na wózkach sportowych z napędem bezpośrednim (największe osiągnięcie to Mistrzostwo Świata U21) i od 2 lat kolarstwo szosowe na wózku zwanym "handbike" z napędem pośrednim (jej największe osiągnięcie to srebrny medal na Mistrzostwach Polski). - Obecnie skupiłam się głównie na handbike-u czyli kolarstwie szosowym oraz konkurencjach rzutowych. W przyszłym roku chcę wystartować na zawodach międzynarodowych. Treningi na wózku sportowym mam teraz raz w tygodniu dla utrzymania formy, ale nie planuję startów w zawodach na nim w tym roku – zdradza lekkoatletka.