Czwartek, 20.06.2019

Bank, ranking, porównywarka - gdzie kupić polisę na życie?

  • 10.07.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Bank, ranking, porównywarka - gdzie kupić polisę na życie?
W zależności od miejsca zakupu polisy na życie otrzymujemy ofertę na określonych warunkach. Przykładowo osoby, które chciałyby zakupić mieszkanie lub dom z kredytu, są zachęcane przez bank do zakupu polisy na życie. Tylko czy ubezpieczenie w banku to dobre rozwiązanie? Aby przekonać się o tym, warto także sprawdzić inne metody.

To, gdzie kupujemy ubezpieczenie na życie nie jest dla większości tak istotne jak cena takiej polisy. Ale wysokość składki będziemy znać od razy tylko w jednym przypadku – na stronie internetowej kupując polisę na życie w formule smart. Takie ubezpieczenie jest dostępne od ręki i za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jest jednak jedno, a nawet kilka „ale”. To przede wszystkim bardzo wąski zakres ochrony, niskie sumy ubezpieczenia i niski próg wiekowy – produkt dostępny jest z reguły dla osób, które nie ukończyły 50 lat.

 

Dlaczego zakres ochrony w polisie na życie jest tak ważny?

Podstawowa forma ubezpieczenia na życie chroni tylko na wypadek śmierci. Gwarantuje wypłatę określonej sumy ubezpieczenia najbliższym mu osobom, wskazanym w umowie lub tym, którzy posiadają prawo do dziedziczenia.

Jednak można zapewnić sobie ochronę i środki finansowe na sytuacje takie jak choroby, wypadki, urazy, niezdolność do pracy czy pobyt w szpitalu. Zakupienie umów dodatkowych jest niezwykle ważne – zapewni wypłatę odszkodowania z tytułu różnych zdarzeń, co pozwoli zachować sytuację materialną na poziomie sprzed zdarzenia – przynajmniej przez okres kilku miesięcy.

Jest to istotne szczególnie istotne przy kredycie hipotecznym, ponieważ wszystkie trudności życiowe przekładają się na nasze możliwości finansowe. Przykładem może być niższa pensja w przypadku długiego zwolnienia lekarskiego. Trudne życiowe sytuacje nieraz zmuszają do rezygnacji z pracy, co tylko generuje kolejne problemy – głównie finansowe. Aby nie popaść w kłopoty czy długi, warto mieć ubezpieczenie na życie, które pomoże w trudnych chwilach.

W przypadku rozszerzonej ochrony ubezpieczenia na życie po zdiagnozowania poważnej choroby ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania, w zależności od wybranej sumy ubezpieczenia może to być od kilku do kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. W tej sytuacji kredytobiorca ma szansę zarówno na skuteczne leczenie, jak i konsekwentne spłacanie rat kredytu.

 

Rozszerzenie nie wszędzie dostępne na tych samych zasadach

Jednak w zależności od miejsca zakupu polisy na życie otrzymamy nieco odmienne warunki. Sprawdzimy 3 typowe miejsca, w których sprzedawana, ale i kupowana jest polisa na życie:

  • bank – polisa do kredytu hipotecznego bądź jakiejkolwiek innej pożyczki, produkt jest oferowany przez bank w porozumieniu z towarzystwem ubezpieczeń, najczęściej to spersonalizowana polisa niedostępna dla osób, które nie korzystają z usług danego banku,
     
  • firma – polisa życiowa w miejscu pracy jest ubezpieczeniem grupowym, gdzie możemy liczyć m.in. na krótką karencję lub jej brak czy kilka wariantów ochrony do wyboru,
     
  • porównywarka – w jednej kalkulacji dostępnych jest do 5 ofert różnych towarzystw, zamówienie takiej polisy odbywa się początkowo online na stronie z porównywarką, a zawarcie umowy następuje w obecności agenta ubezpieczeniowego z towarzystwa, które przedstawiło najlepsze warunki.

 

BANK

Polisa do kredytu hipotecznego nie powinna dziwić. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie dla kredytodawcy, który przewiduje różne możliwości z wyprzedzeniem, by działać na własną korzyść. Jednak dobrze wybrane ubezpieczenie może chronić nie tylko bank, ale i przede wszystkim nas. Należy jednak wiedzieć co zrobić, by wybrać dobry produkt typu ubezpieczenie na życie mbank z www.rankingubezpieczennazycie.pl

Banki coraz częściej posiadają w swojej ofercie oprócz usług finansowych, również ofertę ubezpieczeniową. Najczęściej jest to jedna polisa w oparciu o współpracę z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym. Jedynym wyborem w tej sytuacji może być wariant cenowy.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia na życie? Warto przeanalizować swoje możliwości finansowe z uwzględnieniem rat kredytowych, ryzyko chorób i kontuzji oraz kwotę, na jakąś chcemy się ubezpieczyć.

Minusem polisy z banku jest brak porównania ofert. Składka, która wydaje się niska, może być jeszcze niższa, o czym moglibyśmy przekonać się na spotkaniu z kilkoma agentami ubezpieczeniowymi. Tymczasem sprzedawca polisy w banku jest przede wszystkim bankierem i przedstawia nam gotowy produkt partnera handlowego.

Jednak gdy bank wymaga od nas polisy na życie, nie musimy decydować się na ubezpieczenie i pożyczkę z tego samego miejsca. Wystarczy przynieść do instytucji finansowej zawartą umowę z innym towarzystwem.

 

FIRMA

Polisa w firmie nie musi być nawet oferowana – dziś wiele zakładów pracy włącza polisę do tzw. pakietu socjalnego. Pytanie tylko co dostajemy od pracodawcy? Najczęściej niewiele, tj. niską sumę ubezpieczenia, wąski zakres ochrony oraz… terminowość. Zmieniając pracę, ubezpieczenie grupowe z firmy wygasa, a jego kontynuacja na indywidualnych warunkach nie jest już tak korzystna i przede wszystkim droższa.

Z drugiej strony ubezpieczenie na życie w firmie może być wsparciem w wielu sytuacjach życia rodzinnego – choćby w momencie narodzin dziecka. Powiększenie rodziny to zawsze dodatkowe wydatki, często niezaplanowane, więc kolejny rachunek do raty za kredyt mieszkaniowy będzie jeszcze jednym obciążeniem dla naszej kieszeni. Polisa na życie z firmy to także krótka karencja, więc jeśli ubezpieczona czy współubezpieczona jest już w ciąży w momencie zawierania umowy polisowej, ma szansę otrzymać dodatkowe środki z tytułu narodzin dziecka.

Ubezpieczenie na życie w miejscu pracy jest dobrym rozwiązaniem, nawet gdy jakość polisy pozostawia wiele do życzenia. To i tak tani, a czasem bezpłatny produkt dla pracownika, który może dokupić indywidualną polisę na życie, zyskując sumę świadczeń za to samo zdarzenie. To, jakie indywidualne rozwiązanie będzie najlepsze można sprawdzić w sieci wyszukując np. ubezpieczenie na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl.

 

PORÓWNYWARKA

Bez względu na rodzaj ubezpieczenia życiowego, przed ostatecznym zakupem warto porównać ze sobą oferty, a pomóc w tym może porównywarka online. Wymaga ona wypełnienia krótkiej ankiety, po czym kieruje ona nasze oczekiwania ubezpieczeniowe do specjalisty, którzy przygotowuje ofertę dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb – polis na życie.

Kontakt z doradcą może okazać się nieoceniony. Doradca rozwieje wszelkie wątpliwości, odpowie na pytania oraz opowie o plusach i minusach oferty, starając się dopasować ją do naszych indywidualnych potrzeb. Zanim jednak dojdzie do spotkania, otrzymamy skróconą ofertę przez telefon, a w razie naszego zainteresowania, doradca umówi nas na spotkanie – może to być także miejsce naszego zamieszkania. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu, a także pieniędzy. Warto pamiętać, że spotkanie nie zobowiązuje to kupna polisy, ale jest okazją do przyjrzenia się umowie z bliska i w komfortowych warunkach.

Grupa Tipmedia
Podziel się: