Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Komputerowe sterowanie urządzeń, dzięki komputerowej w obróbce materiałów

Technologia CNC oznacza komputerowe sterowanie urządzeń. Jest to zaawansowany system sterowania pozwalający na interaktywne programowanie różnych maszyn i urządzeń CNC. System CNC jest wykorzystywany w maszynach obrabiających materiały różnego typu, takie jak metal, drewno i wiele innych. Umożliwia on między innymi uzyskanie optymalnych kształtów i detali w powtarzalnych seriach. Do obróbki i wycinania dokładnych kształtów o określonych parametrach czy kryteriach, a nawet złożonych detali wykorzystuje się zaawansowane technologicznie maszyny CNC.
  • 13.02.2020 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Komputerowe sterowanie urządzeń, dzięki komputerowej w obróbce materiałów

Specjalne maszyny

W ofercie firmy Eckert na stronie https://www.eckert.com.pl/pl/  znajdują się różne, innowacyjne maszyny do cięcia strumieniem wody, plazmą, tlenem oraz maszyny tnące przy użyciu lasera. Wszystkie cztery rodzaje obróbki materiałów dają odpowiednie formy zapewniając precyzję na najwyższym poziomie. Maszyny wykorzystywane do obróbki CNC to tzw. obrabiarki. Należą do nich m.in. przecinarki, które do obróbki wykorzystują różne technologie. Są nie tylko precyzyjne, ale także szybkie i uniwersalne. Wyróżniają się kompaktową, solidną konstrukcją, dużą dynamiką pracy oraz wysoką efektywnością. Można je wykorzystać do profesjonalnego użycia w małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstwach.

Jak technologia CNC zmienia nasze spojrzenie na świat?

Obecne maszyny sterowane numerycznie można bardzo precyzyjnie zaprogramować. W praktyce oznacza to opracowanie i określenie każdego ruchu maszyny, dzięki czemu obróbka cyfrowa poszczególnych materiałów przebiega bardzo sprawnie, a oczekiwany efekt jest w pełni satysfakcjonujący. Dzięki wysokiej precyzji i możliwości otrzymania niezwykle różnorodnych kształtów, obróbkę materiałów za pomocą maszyn CNC stosuje się w wielu branżach przemysłu, m.in. w przemyśle mechanicznym, samochodowym czy lotniczym. Doskonałym przykładem niezwykle precyzyjnej obróbki CNC są koła łańcuchowe, obecnie dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach, wykorzystywane w złożonych i skomplikowanych przekładniach, co w zdecydowany sposób przyśpiesza postęp technologiczny w motoryzacji.

Dynamiczny rozwój przemysłu dzięki maszynom CNC

Nowoczesne maszyny sterowane numerycznie, czyli wykorzystujące obróbkę CNC sprzyjają szybkiemu rozwoju przemysłu, gdyż pozwalają na wytwarzanie wyjątkowo precyzyjnych kształtów. Dzięki technologii CNC powstają śrubki, nakrętki, wałki, tuleje i koła łańcuchowe, a także różne złożone części i elementy maszyn. Maszyny sterowane numerycznie pozwalają na zwiększenie wydajności dzięki zwiększeniu szybkości obróbki. Umożliwiają także używanie narzędzi o mniejszych średnicach, które są bardziej zbliżone do wymiarów produktów finalnych. Dzięki temu zostaje zoptymalizowany czas dalszej obróbki oraz koszty, gdyż straty materiału redukowane są do minimum. Kolejnym atutem wykorzystania technologii CNC jest jej uniwersalność, co przekłada się na wysoką jakość produktów finalnych. W praktyce oznacza to, że maszynę można łatwo dostosować do produkcji różnych detali w bardzo krótkim czasie.

--- Artykuł sponsorowany ---