Czwartek, 20.06.2019

Podróż po USA z nowej perspektywy: Zaplanuj wyprawę marzeń!

  • 02.07.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Podróż po USA z nowej perspektywy: Zaplanuj wyprawę marzeń!
Wyobraź sobie: masz 2,5 tygodnia wolnego czasu, a marzysz o tym, aby zwiedzić i dobrze poznać USA. Nie chcesz ograniczać się do Las Vegas czy Wielkiego Kanionu – chcesz spróbować wszystkiego. Jednocześnie chcesz naprawdę wypocząć, zrelaksować się i przeżyć przygodę życia w wygodnych hotelach, komfortowo i bez pośpiechu. Brzmi nierealnie? My mamy rozwiązanie!

Jeśli zwiedzać USA, to tylko samochodem? Niekoniecznie

Jeszcze niedawno zwiedzanie Stanów Zjednoczonych kojarzyło się z ogromnym wyzwaniem logistycznym. Mając ograniczony czas na urlop, często trzeba było wybierać: Nowy Jork albo San Francisco, Route 66 albo Las Vegas.  Wiele osób z tego powodu zwiedzanie USA dzieliło na mniejsze wyprawy, poświęcając na nie więcej niż jeden urlop przez lata, albo decydowało się na wizytę w maksymalnie kilku miejscach. Do tego dochodziły przyziemne sprawy: wynajęcie auta, tysiące kilometrów za kółkiem, szukanie miejsc na nocleg. Dla niektórych jest to idealny model przygody, ale czy na tym polega urlop? Postanowiliśmy sprawdzić, czy USA da się zwiedzić tak, aby poczuć klimat kultowych miast i parków od wchodu po zachód, zmieścić się w niecałych 3 tygodniach i wrócić do domu zrelaksowanym.

Wielkie Jabłko w 3 dni: najważniejsze stacje

Nowy Jork to obowiązkowy punkt na mapie Stanów Zjednoczonych ze względu na niezliczoną ilość miejsc wartych odwiedzenia, dlatego to tam warto rozpocząć zwiedzanie. Manhattan, rzeka Hudson, Statua Wolności, West Village i Times Square są tak kultowe, że często trafiają na listy miejsc koniecznych do odwiedzenia przynajmniej raz w życiu. Będąc w stolicy świata obowiązkowo trzeba spróbować poczuć się wilkiem na Wall Street i zamienić się w nowojorczyka rodem z filmów podczas spaceru w Parku Centralnym. Doskonałą okazją do poczucia klimatu tego niesamowitego miasta będzie najsławniejsza ulica handlowa na świecie: Piąta Aleja z luksusowymi butikami, neogotycką Katedrą św. Patryka czy Centrum Rockefellera, z którego roztacza się niepowtarzalny widok na miasto. Poczujesz się tam dosłownie jak w filmie – tak wspaniałe panoramy podziwia się zazwyczaj na srebrnym ekranie.

Kolejną okazją do zagłębienia się w Nowy Jork będą wizyty w Metropolitalnym Muzeum Sztuki, czyli słynnym The Met. Obejrzysz tam dzieła między innymi Rembrandta, Van Gogha, Velazqueza, Goi, Picassa czy Moneta. Całe muzeum podzielone jest na kilka części, z których każde imponuje i zapada w pamięć na swój indywidualny sposób, dlatego warto zaopatrzyć się w wejściówki. Kolejnymi przystankami są Biblioteka Publiczna Nowego Jorku, która jest stawiana na równi z bibliotekami Harvardu czy Yale, oraz Grand Central Terminal – największy dworzec kolejowy świata, który od lat jest tłem dla największych produkcji kinowych – znasz go zapewne ze „Spidermana”, „Jestem legendą” czy… ”Madagaskaru”.

Miasto hazardu, czyli wieża Eiffla w sercu USA

Czym byłby urlop w USA bez wizyty w Las Vegas? Miasto hazardu kusi nie tylko nieszablonową rozrywką: oprócz sekretnego ślubu czy przeistoczenia się w milionera podczas gry w pokera, swój czas możesz poświęcić na zwiedzanie imponujących miejsc i hoteli (np. Caesars Palace czy Venetian), które proponują połączenie iście europejskich rozrywek (przejażdżka gondolą albo podziwianie wieży Eiffla) z amerykańskim szaleństwem (podziwianie panoramy miasta z pokładu największego diabelskiego młynu na świecie). Miłośnicy widowisk z pewnością nie odmówią sobie udziału w jednym z kultowych wieczornych show, po których można ruszać w dalszą trasę (poprzedzoną wygodnym noclegiem).

Mother Road: najsławniejsza droga w Stanach wzywa

Przejazd słynną Route 66 dla wielu jest punktem honoru podczas wyprawy do Ameryki, czemu trudno się dziwić. Droga 66, nazywana też Mother Road, ciągnie się przez 8 różnych stanów i jest bohaterką niezliczonych dzieł popkultury. Aby wczuć się w klimat tego miejsca, warto zatrzymać się tam na dłużej – wizyta w klimatycznym miasteczku Seligman w Arizonie będzie idealnym rozwiązaniem. Miłośników natury zachwyci nocleg w niedalekiej odległości od Wielkiego Kanionu.

Wspaniałe widoki i tajemnice Ziemi: Kaniony

Na świecie niewiele jest miejsc, które pozwalają na zrobienie tak imponujących zdjęć jak te powstałe w okolicach Wielkiego Kanionu. Kluczem jest wybranie optymalnych miejsc widokowych – my stawiamy na Yavapai Point, Grand View i Desert View. Najodważniejsi będą mieli okazję do podziwiania kanionu z góry, z pilotem helikoptera u boku.

Kolejny dzień warto przeznaczyć na kolejny wspaniały kanion: Kanion Antylopy, który zachwyca ukształtowaniem terenu i jest istnym rajem dla fotografów. Ciężko tutaj o nieudane zdjęcie. Niezapomnianym wspomnień dostarczą wizyty w Horseshoe Band czy w Dolinie Pomników, gdzie poczujesz się jak w westernie.

Relaks na łonie natury – parkowy zawrót głowy

Kolejne dni wyprawy spędzimy z daleka od głośnych miast, za to nie zabranie okazji do relaksu. Dostarczą ich wizyty w Parkach Narodowych: Arches, Canyonlands, Zion, a także w Dolinie Śmierci oraz Dolinach Napa i Sonoma. Kilka dni w otoczeniu zapierających dech w piersiach figur z piaskowca, skał, kanionów i wydm przyniesie niesamowite odprężenie. Solidną dawkę wypoczynku i swoisty „reset” z daleka od zgiełku zapewnią dodatkowo jeziora, łąki, wodospady i nieskończone połacie zieleni w Parku Narodowym Yosmite. Ze Stockton droga powiedzie nas następnie do wspaniałych winiarni Napy i Sonomy, skąd udamy się dalej na most Golden Gate.

Stolica Zachodniego Wybrzeża

3 dni w San Francisco to idealny pomysł na zwieńczenie podróży po Stanach Zjednoczonych. Stolica Zachodniego Wybrzeża, z krętymi uliczkami, pięknymi katedrami i rozległymi plażami to miejsce, z którego  wielu powodów nie chce się odjeżdżać. Proponujemy przejazd tramwajem kablowym, spacer uliczkami tamtejszego Chinatown, wizytę na Placu Unijnym i City Hall, poprzeplatane zwiedzaniem pięknych katedr. Kolejny dzień w San Francisco warto poświęcić na morskie klimaty z owocami morza, rejsem wokół słynnego Alcatraz i zwiedzaniem wzgórza Twin Pekas na czele.

Najmłodszy stan USA: Hawaje dla spragnionych przygód

Osobom, dla których 2,5 tygodnia intensywnego zwiedzania wielkich miast połączonego z relaksem na łonie natury to za mało, proponujemy dodatkowy pomysł: poszerzenie wyprawy o Hawaje. Jeśli w duszy gra Ci morska przygoda i chcesz spędzić kilka dodatkowych dni na Oceanie Spokojnym, to rozwiązanie idealne. To na Hawajach na świat przyszli między innymi Barack Obama czy Nicole Kidman, więc jesteśmy pewni, że w tym pięknym archipelagu drzemie moc warta poznania.

Aby cała wyprawa mogła się udać i dostarczyć samych pozytywnych wspomnień, konieczne jest wcześniejsze rozplanowanie transferów lotniczych, przejazdów busami i noclegów na trasie. Na szczęście mamy to wszystko doskonale zaplanowane, więc jeśli podoba Ci się nasz pomysł na nowy model zwiedzania USA, nie wahaj się z decyzją. Nowy Świat wraz z Sunsara.pl czeka!

Grupa Tipmedia
Podziel się: