Czwartek, 20.06.2019

Jaką stylizacje dobrać pod modne koszulki?

  • 29.06.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jaką stylizacje dobrać pod modne koszulki?
Koszulki z krótkim rękawem to oczywiście najpopularniejszy wybór elementu garderoby latem, dlatego nigdy nie nie powinno być ich za mało. T-shirty są na tyle uniwersalne, że można je włączyć do prawie każdej stylizacji, czy to bawełniana marynarka, czy też styl sportowy. Koszulka dobrze dobrana, idealnie będzie pasować do Twojego wizerunku. W tym artykule podpowiadamy jak ją dobrać do letniej stylizacji.

Styl Casual

To określenie od lat jest stosowane w branży odzieżowej, a mimo tego faktu wiele osób źle interpretuje tę stylizację. Casual - zwyczajny, a to wcale nie oznacza gorszy. Chodzi tu o proste i nieskomplikowane dobranie elementów garderoby, tak aby wszystko łączyło się w zgraną całość. Luźne, mniej formalne ubrania, które sprawiają, że będziemy czuć się w nich bardzo dobrze. Zaliczyć można do nich m.in modne koszulki z nadrukiem czy koszulki polo, które będą idealnie się komponować ze spodniami typu chinos, lub po prostu ze zwykłymi jeansami. W tym stylu wybór butów jest opcjonalny, pasują do niego bowiem buty sportowe lub półbuty. Istotny będzie także wybór odpowiedniego materiału, a najlepszy wyborem jest taki, który przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać, dzięki temu będziemy się czuć komfortowo. Ten styl świetnie prezentuje się w każdej codziennej sytuacji, takiej jak urodziny, wyjście na do pracy, czy też na spacer do parku.

Streetwear - moda w wersji miejskiej

W dosłownym tłumaczeniu oznacza “odzież uliczną”, jest to styl inspirowany różnymi wydarzeniami w świecie subkultur, polityki czy też innych wydarzeń panujących w danym czasie. Określa on ubrania, które ludzie noszą na co dzień. Wywodzi się z kultury hip-hopowej, cechuję się luźnym stylem i często jest utożsamiany ze stylem “skate”. Nie jest to do końca prawda, bo ten typ ubioru cechuję się wieloma aspektami. Wielki wpływ na ten rodzaj ubioru mają gwiazdy pop-kultury, dzięki temu są ustalane nowe trendy w tej modzie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chętnie wybierają wygodne spodnie, luźne koszulki i trampki. Głównym elementem tej stylizacji są koszulki z nadrukiem. Styl polecany jest dla osób, które czują w sobie miejski szyk, luz, sport i awangardę. Każdemu pozwala na wyrażenie swojej indywidualności poprzez własny wygląd.

Vintage - ponadczasowy styl

Ciężko jest na dzisiaj konkretnie określić ten styl, ponieważ jest bardzo obszerny. Jednakże, vintage na pewno może kojarzyć się z czymś kultowym, co sprawia, że nadaje mu ponadczasowy styl. Najlepszy z danego okresu. Rzeczy z dawnych lat zazwyczaj przywołują nostalgie, mają pewne pochodzenie i są z nami już sporo dekad. Nie są to rzeczy powstałe parę dni temu. Ten styl, oczywiście cechuję się “zużyciem”, lecz to nie znaczy, że te ubrania są zniszczone.

Koszulki z tamtych czasów były po prostu bardzo proste. Na dzisiejsze standardy wyglądały dosłownie zwyczajnie, aczkolwiek, mają w sobie to coś. Chodziło bardziej o praktyczność niż o to, aby reprezentować sobą logo danej marki. Dziś, wspomniane koszulki zostały przejęte przez “rebeliantów” do mody obecnej i dlatego dopiero później pojawiły się grafiki na koszulkach. Podsumowując, vintage głównie przypada do gustu dla ludzi oryginalnych poprzez łączenie różnych epok i stylów z nimi związanych.

Wybierając odpowiednią stylizację należy głównie kierować się swoim “ja”, osobowością oraz wygodą. Dzięki temu będziemy się czuli dobrze, a to sprawi, że równie dobrze będziemy wyglądać. Damskie i męskie koszulki w stylu casual, streetwear i vintage znajdziemy w szerokiej ofercie sklepów odzieżowych, m.in. w SuperSklep.pl https://supersklep.pl/koszulki.

Grupa Tipmedia
Podziel się: